Jak opróżnić pamięć w trybie gotowości i naprawić zacinanie się gry w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli korzystasz z aktualizacji Windows 10 Creators Update lub Fall Creators Update i grasz w nią w gry, może wystąpić zacinanie się gry podczas grania. Dzieje się tak z powodu błędu w systemie Windows 10, który powoduje, że pamięć RAM w trybie gotowości zapełnia się bez powodu. Gra, w którą grasz, może nie wymagać dodatkowej pamięci RAM, ale to nie powstrzymuje jej przed zapełnieniem i ostatecznie spowolnieniem systemu do tego stopnia, że ​​gra zaczyna się zacinać. Najszybszym sposobem naprawienia zacinania się gry jest opróżnienie pamięci w trybie gotowości. Oczywiście będziesz musiał to robić wielokrotnie, ponieważ jest to błąd i będzie się pojawiał wielokrotnie, dopóki Microsoft go nie naprawi.

Opróżnij pamięć w trybie gotowości

RAMMap to narzędzie, które pokazuje, w jaki sposób system Windows przypisuje pamięć fizyczną, i zawiera narzędzia do czyszczenia pamięci. Jeśli szukasz narzędzia, które może opróżnić pamięć w trybie gotowości, jest to dobra, bezpłatna opcja. Po prostu przejdź do Empty> Empty Standby List, a jąkanie powinno natychmiast zniknąć.

  Jak wyłączyć płynny projekt w aplikacjach systemu Windows 10

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jednorazowe wyczyszczenie pamięci w trybie gotowości nie wystarczy. Zapełnia się z powodu błędu, a po wyczyszczeniu zapełni się ponownie. Może to zająć trochę czasu, ale jeśli ten błąd pojawi się w systemie, nie zniknie, dopóki nie zostanie poprawiony przez firmę Microsoft.

Utwórz zaplanowane zadanie

Jeśli grasz w gry, będziesz musiał regularnie opróżniać pamięć gotowości, aby upewnić się, że nie ma jąkania, a zaplanowane zadanie jest najlepszym sposobem na zrobienie tego. Niestety nie jest łatwo zaplanować zadanie opróżnienia pamięci w trybie gotowości przy użyciu mapy RAMMap. Zalecamy użycie małej aplikacji o nazwie Empty Standby List.

Pusta lista gotowości to aplikacja przeznaczona do jednego celu. Uruchom go, a opróżni pamięć rezerwową. Możesz utworzyć zadanie w Harmonogramie zadań, które uruchomi ten plik EXE. Po uruchomieniu pustej listy gotowości zobaczysz okno wiersza polecenia, które po chwili zniknie. To wszystko, co aplikacja ma do interfejsu, tj. Jest to po prostu aplikacja konsolowa, co czyni ją idealną do użytku z zaplanowanym zadaniem.

  Opanuj przełącznik Alt + Tab w systemie Windows 10 dzięki tym sztuczkom

Utwórz zadanie, aby uruchamiało się regularnie lub po prostu uruchamiane podczas grania w grę i utrzymuj porządek podczas gry.

Firma Microsoft zdaje sobie sprawę z tego problemu i może pojawić się poprawka w aktualizacji Spring Creators, gdy tylko się pojawi. Na razie oba Windows 10 1703 i 1708 mają ten błąd.

x