Jak opuścić wolny obszar roboczy

Slack to jedno z najpopularniejszych narzędzi komunikacji w miejscu pracy na obecnym rynku – ale mimo to nie jest uporządkowane. Możesz usunąć niektóre elementy rozpraszające, opuszczając stare obszary robocze, w których już nie jesteś aktywny. Oto jak.

Śmiało i otwórz aplikację Slack na komputerze z systemem Windows lub Mac i przejdź do obszaru roboczego, który chcesz opuścić. Możesz przeglądać swoje bieżące obszary robocze w panelu po lewej stronie.

Lewe okienko z obszarami roboczymi

Wybierz nazwę obszaru roboczego w lewym górnym rogu okna.

Wybierz nazwę obszaru roboczego

Pojawi się menu rozwijane. Tutaj wybierz „Profil i konto”.

Profil i opcja konta w menu rozwijanym

Po wybraniu Katalog obszaru roboczego pojawi się po prawej stronie okna. Kliknij ikonę z trzema pionowymi kropkami wyświetlaną pod Twoim zdjęciem profilowym.

Ikona z trzema kropkami

Pojawi się kolejne menu rozwijane. Tutaj wybierz „Ustawienia konta”.

Opcja ustawień konta

Zostaniesz przeniesiony do karty „Ustawienia konta” w wybranym obszarze roboczym Slack. Ta karta otworzy się w domyślnej przeglądarce. Aby kontynuować, może być konieczne zalogowanie się do obszaru roboczego Slack.

Na tej karcie przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Dezaktywuj konto”. Przeczytaj koniecznie opis i towarzyszące mu ostrzeżenie. Po przeczytaniu informacji kliknij przycisk „Dezaktywuj swoje konto” po prawej stronie.

Dezaktywuj opcję konta

Na następnym ekranie wprowadź swoje hasło w polu tekstowym i kliknij „Potwierdź hasło”.

Wprowadź i potwierdź hasło

Pojawi się komunikat ostrzegawczy z prośbą o potwierdzenie chęci dezaktywacji konta. Przeczytaj treść i, jeśli jesteś pewien, wybierz „Tak, dezaktywuj moje konto”.

Kliknij Tak, dezaktywuj moje konto

Pojawi się kolejna wiadomość z pytaniem, czy na pewno chcesz dezaktywować swoje konto. Zaznacz pole obok „Tak, chcę dezaktywować swoje konto”, a następnie wybierz „Dezaktywuj moje konto”.

Czy na pewno chcesz dezaktywować swoje konto?

Następnie zobaczysz komunikat informujący, że pomyślnie opuściłeś obszar roboczy Slack. Aby ponownie wejść do obszaru roboczego, musisz poprosić administratora obszaru roboczego o ponowne dodanie.