Jak oswajać, karmić i hodować konie w Minecraft

Zdobądźmy lojalnego towarzysza, oswajając konia z Minecrafta. Poza tym zobaczymy, co jedzą, jak je karmią, hodują itp. W tym obszernym samouczku dotyczącym koni Minecraft.

Znalezione w biomach równin i sawanny, konie występują w wielu kolorach i mają różne prędkości i wysokości skoku.

A dopóki Minecraft nie dostanie samochodów i rowerów, konie są doskonałym środkiem transportu. Poruszają się dość szybko i skaczą bardziej niż twój awatar, co czyni ich pomocnymi partnerami w przetrwaniu Minecrafta.

Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy pierwszą sekcję od…

Jak oswoić konia z Minecrafta

Oswajanie konia jest łatwe, a my dokładnie powiemy Ci jak. Ale najpierw musisz znaleźć siodło, chyba że nie chcesz na nich jeździć.

Niestety, „nie możesz” wytworzyć siodła, zamiast tego musisz je znaleźć jako łup w skrzyni, przedmiot ze skarbu lub wymienić.

Więcej informacji o znalezieniu siodła znajdziesz na tej wiki Minecrafta.

Więc kiedy go zdobędziesz, udaj się do biomu równinnego i sawannowego, aby dostrzec konie. Zwykle występują w partiach od dwóch do sześciu.

Następnie podejdź do perspektywy i kliknij prawym przyciskiem myszy pustą ręką, aby dosiąść. Kilka razy zostaniesz zrzucony, ale próbuj dalej, a koń w końcu zaakceptuje cię jako swojego jeźdźca.

Ten związek jest czasami symbolizowany przez latające serca, ale nie zawsze tak jest. Możesz jednak upewnić się, naciskając E (podczas jazdy), aby otworzyć menu konia, które aktywuje się dopiero po oswojeniu.

Na koniec załóż siodło z menu konia i rozpocznij jazdę.

Kosztownym sposobem na oswajanie koni jest karmienie ich złotą marchewką lub złotymi jabłkami. W ten sposób szybko zostają oswojone z minimalnymi napadami złości.

Co jedzą konie w Minecrafcie?

Oprócz złotych jabłek i złotych marchewek możesz karmić pszenicę, bele siana, cukier i zwykłe jabłka.

Różne produkty spożywcze mają odmienny wpływ na konie. Na przykład bela siana przywraca maksymalne zdrowie, a złote jabłko przyspiesza wzrost źrebaka.

Poza tym tryb miłości to coś, co aktywuje się tylko w przypadku złotych jabłek i złotych marchewek. A karmienie źrebaka pomogłoby mu szybko dojrzeć.

Warto zauważyć, że karmienie czymś, czego koń nie je, będzie cię na tym montować.

Jak wyhodować konia w Minecrafcie

Do hodowli konia potrzebne są dwa złote jabłka lub marchewki. Możesz ich użyć, aby nakarmić dwa oswojone konie, aby wprowadzić je w tryb miłości, produkując źrebaka, małego konia.

Możesz stworzyć złote jabłko z ośmiu złotych sztabek i jabłka. Podobnie osiem bryłek złota i jedna marchewka daje marchewkę złotą.

Konik jest domyślnie oswojony, więc możesz założyć siodło i jeździć, gdy dojrzeje. A jak już wspomniano, karmienie źrebaka przyspiesza jego wzrost.

Podobnie jak w prawdziwym życiu, do hodowli muła można wykorzystać oswojonego konia i osłanego osła. Jeśli się zastanawiasz, osła można oswoić jak konia.

Statystyki koni

Każdy koń jest wyjątkowy pod względem koloru, szybkości, zdrowia i atrybutów skoku. I niestety, Minecraft nie pomaga ci w określeniu atrybutów konia, chyba że używasz niektórych modów (o których tutaj nie rozmawiamy).

Można jednak hodować wiele koni, mieszać i łączyć, a także jeździć na każdym oswojonym, aby sprawdzić to ręcznie. Ten proces jest żmudny, ale jedyny sposób na uzyskanie najszybszego lub bliskiego dopasowania.

Podsumowując

Konie to pasywne moby, które nie atakują nawet po zabiciu. Ich prędkość i wysokość skoku czyni je świetnymi transporterami.

To kończy nasz przewodnik po domu Minecraft.

Podczas gdy oswajanie konia ma swoją zaletę, oswojony lis w grze Minecraft ochroni cię również przed niebezpiecznymi mobami. Ponadto tworzenie latarni w grze Minecraft to przygoda na wyższym poziomie, którą większość graczy uważa za ekscytującą.