Jak oswajać, karmić i hodować konie w Minecraft

Udostępnij teraz w social media:

Zdobądźmy lojalnego towarzysza, oswajając konia z Minecrafta. Poza tym zobaczymy, co jedzą, jak je karmią, hodują itp. W tym obszernym samouczku dotyczącym koni Minecraft.

Znalezione w biomach równin i sawanny, konie występują w wielu kolorach i mają różne prędkości i wysokości skoku.

A dopóki Minecraft nie dostanie samochodów i rowerów, konie są doskonałym środkiem transportu. Poruszają się dość szybko i skaczą bardziej niż twój awatar, co czyni ich pomocnymi partnerami w przetrwaniu Minecrafta.

Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy pierwszą sekcję od…

Jak oswoić konia z Minecrafta

Oswajanie konia jest łatwe, a my dokładnie powiemy Ci jak. Ale najpierw musisz znaleźć siodło, chyba że nie chcesz na nich jeździć.

Niestety, „nie możesz” wytworzyć siodła, zamiast tego musisz je znaleźć jako łup w skrzyni, przedmiot ze skarbu lub wymienić.

Więcej informacji o znalezieniu siodła znajdziesz na tej wiki Minecrafta.

  Jak tworzyć kopie zapasowe i przywracać świat Minecraft w systemie Windows 10

Więc kiedy go zdobędziesz, udaj się do biomu równinnego i sawannowego, aby dostrzec konie. Zwykle występują w partiach od dwóch do sześciu.

Następnie podejdź do perspektywy i kliknij prawym przyciskiem myszy pustą ręką, aby dosiąść. Kilka razy zostaniesz zrzucony, ale próbuj dalej, a koń w końcu zaakceptuje cię jako swojego jeźdźca.

Ten związek jest czasami symbolizowany przez latające serca, ale nie zawsze tak jest. Możesz jednak upewnić się, naciskając E (podczas jazdy), aby otworzyć menu konia, które aktywuje się dopiero po oswojeniu.

Na koniec załóż siodło z menu konia i rozpocznij jazdę.

Kosztownym sposobem na oswajanie koni jest karmienie ich złotą marchewką lub złotymi jabłkami. W ten sposób szybko zostają oswojone z minimalnymi napadami złości.

Co jedzą konie w Minecrafcie?

Oprócz złotych jabłek i złotych marchewek możesz karmić pszenicę, bele siana, cukier i zwykłe jabłka.

Różne produkty spożywcze mają odmienny wpływ na konie. Na przykład bela siana przywraca maksymalne zdrowie, a złote jabłko przyspiesza wzrost źrebaka.

Poza tym tryb miłości to coś, co aktywuje się tylko w przypadku złotych jabłek i złotych marchewek. A karmienie źrebaka pomogłoby mu szybko dojrzeć.

  Jak zrobić łóżko w Minecraft

Warto zauważyć, że karmienie czymś, czego koń nie je, będzie cię na tym montować.

Jak wyhodować konia w Minecrafcie

Do hodowli konia potrzebne są dwa złote jabłka lub marchewki. Możesz ich użyć, aby nakarmić dwa oswojone konie, aby wprowadzić je w tryb miłości, produkując źrebaka, małego konia.

Możesz stworzyć złote jabłko z ośmiu złotych sztabek i jabłka. Podobnie osiem bryłek złota i jedna marchewka daje marchewkę złotą.

Konik jest domyślnie oswojony, więc możesz założyć siodło i jeździć, gdy dojrzeje. A jak już wspomniano, karmienie źrebaka przyspiesza jego wzrost.

Podobnie jak w prawdziwym życiu, do hodowli muła można wykorzystać oswojonego konia i osłanego osła. Jeśli się zastanawiasz, osła można oswoić jak konia.

Statystyki koni

Każdy koń jest wyjątkowy pod względem koloru, szybkości, zdrowia i atrybutów skoku. I niestety, Minecraft nie pomaga ci w określeniu atrybutów konia, chyba że używasz niektórych modów (o których tutaj nie rozmawiamy).

Można jednak hodować wiele koni, mieszać i łączyć, a także jeździć na każdym oswojonym, aby sprawdzić to ręcznie. Ten proces jest żmudny, ale jedyny sposób na uzyskanie najszybszego lub bliskiego dopasowania.

  Jak grać w Minecraft offline w systemie Windows 10

Podsumowując

Konie to pasywne moby, które nie atakują nawet po zabiciu. Ich prędkość i wysokość skoku czyni je świetnymi transporterami.

To kończy nasz przewodnik po domu Minecraft.

Podczas gdy oswajanie konia ma swoją zaletę, oswojony lis w grze Minecraft ochroni cię również przed niebezpiecznymi mobami. Ponadto tworzenie latarni w grze Minecraft to przygoda na wyższym poziomie, którą większość graczy uważa za ekscytującą.

x