01/20/2022

Jak oswoić papugę w Minecrafcie

Udostępnij teraz w social media:

Papugi to rzadki mob znaleziony w biomach dżungli w Minecrafcie. Po zabiciu upuszczają pióra, ale nie mają innego zastosowania poza przedmiotem, który upuszczają. Biorąc pod uwagę, jak rzadka jest papuga, polowanie na jej pióra nie jest dobrym pomysłem, gdy kurczaki są częstsze i łatwiejsze do zabicia. Papugi można jednak oswoić, a jeśli znajdziesz jakąś, możesz ją łatwo oswoić.

Papuga w Minecrafcie

Papugi można oswoić, ale są to jedne z rzadkich mobów, które nie mają wersji dla dzieci i nie można ich rozmnażać. Nie odgrywają one znaczącej roli w rozgrywce, tzn. nie potrzebujesz papugi, ale możesz ją zdobyć, jeśli chcesz.

Sprawdź -   Jak zainstalować Xonotic w systemie Linux

Oswojona papuga w Minecrafcie

Papugi są oswajane przez karmienie ich nasionami. Możesz użyć;

Nasiona pszenicy
Nasiona melona
Nasiona dyni
Nasiona buraka

Najłatwiej pozyskać nasiona pszenicy; łam trawę, aż dostaniesz nasiona. Możesz także zbierać w pełni wyrośnięte plony pszenicy, które oprócz pszenicy zrzucają nasiona.

Aby zdobyć nasiona melona, ​​możesz umieścić plasterek melona na stole rzemieślniczym lub rozbić w pełni wyrośnięty melon, który może upuścić nasiona. Podobnie, aby uzyskać pestki dyni, możesz umieścić dynię na stole rzemieślniczym lub zebrać w pełni dojrzałą dynię. Nasiona buraka pozyskiwane są ze zbioru plonu. Zwykle znajduje się w gospodarstwach wiejskich, choć jest to rzadkie.

Sprawdź -   Jak dodać numery stron do Dokumentów Google

Gdy masz już nasiona (co najmniej 15-20), musisz znaleźć papugę. Poszukaj biomu w dżungli. Papugi mają tendencję do odradzania się w pobliżu innych mobów i zwykle na blokach liści. Wejdź na drzewo i poszukaj ich. Kiedy zobaczysz papugę, kliknij na nią przyciskiem Użyj. Powtarzaj, aż zobaczysz serca pochodzące od ptaka.

Gdy papuga zostanie oswojona, będzie podążać za tobą i usiądzie na twoim ramieniu. Możesz usunąć go z ramienia, kładąc się spać lub spadając z wysokiego miejsca. Papugi potrafią latać i nie doznają obrażeń od upadku.

Wniosek

Możesz oswoić tyle papug, ile chcesz. Dwie papugi mogą siedzieć na ramionach gracza; jedna papuga na ramię, a pozostałe pójdą za tobą. Papugi występują w różnych żywych kolorach. Jeśli zdarzy ci się mieć pozytywkę i papugę, papuga zatańczy do muzyki. Ponownie, nie ma to nic wspólnego z rozgrywką, ale mimo to jest to zabawny aspekt gry. Papugi nie atakują jednak mobów, będą naśladować dźwięki wydawane przez moby.

Sprawdź -   Jak zmienić podstawowy adres e-mail dla identyfikatora Skype

x