Udostępnij teraz w social media:

Powszechnie wiadomo, że iMessages mogą synchronizować się między urządzeniami Apple. Ta funkcja nie jest ograniczona tylko do urządzeń Apple iOS. Możesz otrzymywać iMessages, a nawet wiadomości tekstowe wypychane na pulpit. Podobnie jak iMessages, możesz także otrzymywać alerty o połączeniach przychodzących z iOS na macOS. W rzeczywistości możesz odbierać te połączenia również na komputerze Mac. To funkcja, którą należy włączyć. Oto jak.

Wywołuje alerty z iOS na macOS

Aby ta funkcja działała, musisz upewnić się, że masz włączoną usługę iCloud na iPhonie i Macu. Musisz także używać dokładnie tego samego Apple ID na obu tych urządzeniach.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, czy masz procesor Skylake lub Kaby Lake

Aby dwukrotnie sprawdzić połączenie / Apple ID, otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie i dotknij swojego identyfikatora u góry. Przewiń w dół, a Twój Mac powinien pojawić się na liście.

Na komputerze Mac otwórz aplikację Preferencje systemowe i kliknij Apple ID. W dolnej części lewej kolumny Twój iPhone powinien być wymieniony jako podłączone urządzenie.

Po upewnieniu się, że urządzenia używają iCloud i tego samego Apple ID, upewnij się, że masz włączone iMessages i FaceTime na obu / wszystkich.

Na iPhonie otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Telefon. Poszukaj opcji „Połączenia na innych urządzeniach” i dotknij jej. Włącz opcję „Zezwalaj na połączenia na innych urządzeniach” i wybierz urządzenia, na których chcesz otrzymywać alerty o połączeniach.

Sprawdź -   Gdzie jest automatyczna jasność w iOS 11?

Gdy to zrobisz, otrzymasz powiadomienia o połączeniach na komputerze Mac. Będziesz mógł zobaczyć, kto dzwoni, odebrać połączenie i odrzucić je z alertu. Jeśli przegapisz połączenie, ostrzeżenie zostanie ustawione w centrum powiadomień i możesz je tam wyświetlić.

Nie musisz włączać połączeń na innych urządzeniach dla każdego posiadanego urządzenia Apple. Jeśli masz więcej niż jeden komputer Mac lub iPada, możesz zrezygnować z włączania tej funkcji dla tych urządzeń. To ustawienie znajduje się na Twoim iPhonie. To tutaj decydujesz, które aplikacje mogą, a które nie mogą otrzymywać powiadomień o połączeniach z Twojego iPhone’a.

Jeśli funkcja nie działa, tj. Nie możesz otrzymywać powiadomień o połączeniach, przejdź do aplikacji Ustawienia na telefonie iPhone, wybierz opcję Telefon i dotknij opcji Połączenia na innych urządzeniach. Sprawdź, czy połączenia Wi-Fi są włączone. Jeśli tak, wyłącz go, a alerty powinny się pojawić. To nie jest błąd. Apple zaprojektowało to do tego, aby działało w ten sposób. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o połączeniach w systemie macOS, musisz zrezygnować z połączeń przez Wi-Fi.

Sprawdź -   Jak uzyskać funkcję przewidywania emotikonów iOS 10 na iOS 8 i nowszych