Jak otrzymywać alerty o wydarzeniach Kalendarza Google w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Kalendarz Google nie ma oficjalnej aplikacji komputerowej dla systemu Windows 10. Prawdopodobnie możesz znaleźć aplikacje innych firm do wypełnienia oficjalnej aplikacji, ale aplikacja Kalendarz w systemie Windows 10 jest tak dobra, jak każda inna aplikacja, którą możesz znaleźć. Jeśli chcesz zobaczyć alerty o wydarzeniach Kalendarza Google w systemie Windows 10, domyślna aplikacja Kalendarz to łatwy sposób na ich uzyskanie i nie musisz instalować niczego dodatkowego.

konto Google

Aby otrzymywać alerty o wydarzeniach Kalendarza Google w systemie Windows 10, musisz połączyć swoje konto Google z aplikacją Kalendarz. Otwórz aplikację Kalendarz i kliknij przycisk koła zębatego w kolumnie po lewej stronie. Otworzy się szuflada po prawej stronie. Kliknij opcję Zarządzaj kontami w panelu. Wyskakujące okienko otworzy listę typów kont, które możesz dodać. Kliknij opcję konta Google i zaloguj się na swoje konto Google.

  Jak naprawić brakujące ikony kafelków w menu Start w systemie Windows 10

Wydarzenia Kalendarza Google

Po połączeniu konta Google z Kalendarzem w kolumnie po lewej stronie zobaczysz grupę Kalendarzy Gmaila. Rozwiń go, a wszystkie kalendarze dodane do Kalendarza Google dla tego konta pojawią się pod nim. Jeśli chcesz wykluczyć wydarzenia z niektórych kalendarzy, wystarczy, że odznaczysz je w grupie.

Po dodaniu konta do Kalendarza daj mu kilka sekund na synchronizację. Aplikacja działa trochę wolno, jeśli chodzi o synchronizację. Po zakończeniu synchronizacji należy również zsynchronizować wydarzenia. W przypadku wszystkich zsynchronizowanych wydarzeń system Windows 10 wyśle ​​alerty w odpowiednim terminie.

Jeśli wydarzenie nie pojawi się w kalendarzu, kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu i wybierz „Synchronizuj” z menu, aby wymusić synchronizację. Zwykle nowe wydarzenie powinno zsynchronizować się automatycznie w ciągu dziesięciu minut, ale jeśli tak się nie stanie, możesz wymusić synchronizację. Przypomnienie będzie podlegać tym samym regułom, które ustawiłeś w Kalendarzu Google, np. Możesz wybrać przypomnienie o wydarzeniu na określoną liczbę dni przed faktycznym wydarzeniem. Przypomnienie systemu Windows 10 będzie używać tych samych ustawień, aby wyświetlać przypomnienia o wydarzeniu.

  Jak uzyskać próbnik kolorów w systemie Windows 10

Jeśli wprowadzisz jakiekolwiek zmiany w wydarzeniu w aplikacji Kalendarz, zostaną one zsynchronizowane z Kalendarzem Google. W przypadku kalendarzy udostępnionych, tj. Kalendarzy, które udostępnili Ci inni użytkownicy, możesz nie być w stanie wprowadzać zmian w wydarzeniach, których nie jesteś właścicielem, ale poza tym będziesz mógł zarządzać wydarzeniami i otrzymywać dla nich alerty na swoim pulpit.

Jeśli jesteś użytkownikiem Linuksa, możesz również zsynchronizować Kalendarz Google z komputerem z systemem Linux.

x