Jak otwierać karty mobilne Chrome na pulpicie

Wszyscy wiemy, że Chrome współpracuje z naszymi kontami Google, aby synchronizować informacje między urządzeniami. Synchronizowane informacje obejmują hasła, historię przeglądania, zakładki, dane formularzy i aplikacje. Użytkownicy mają możliwość wyboru tego, co mają synchronizować; mogą synchronizować wszystko lub tylko wybrane dane. Ta synchronizacja danych jest dostępna na wszystkich platformach, tj. Chrome na Windows, macOS, Linux, iOS i Android, wszystkie obsługują synchronizację. Zsynchronizowane dane obejmują również historię przeglądania na każdym urządzeniu. Użytkownicy mogą pomyśleć, że jest to po prostu uściślenie wyszukiwania w Chrome, ale umożliwia otwieranie mobilnych kart Chrome na pulpicie. Synchronizują się automatycznie, więc jeśli chcesz wznowić przeglądanie w miejscu, w którym zostało wyłączone na telefonie, możesz to zrobić bez korzystania z dodatkowych aplikacji.

Włącz synchronizację historii

Aby otwierać karty Chrome na pulpicie, musisz zalogować się do Chrome za pomocą konta Google na komputerze i telefonie. W porządku, jeśli zdecydujesz się na selektywną synchronizację danych, ale upewnij się, że synchronizujesz historię.

Ponadto musisz zalogować się na to samo konto Google w Chrome na wszystkich urządzeniach, między którymi chcesz synchronizować karty.

Otwórz karty Chrome

Przeglądarka, jak zwykle na telefonie z Androidem lub iPhonie w Chrome. Gdy będziesz gotowy, przejdź na pulpit. Otwórz Chrome i wpisz następujące informacje w pasku adresu;

chrome://history/syncedTabs

Zobaczysz tutaj karty pogrupowane według urządzeń. Rozwiń urządzenie, aby wyświetlić wszystkie otwarte na nim karty. Kliknij kartę, aby ją otworzyć, lub kliknij przycisk przepełnienia i wybierz „Otwórz wszystko”, aby otworzyć je wszystkie na pulpicie.

Synchronizacja działa na dwa sposoby; wszystkie karty, które otwierasz na komputerze, są synchronizowane z historią na iOS i Androidzie. Niestety na Androidzie i iOS zakładki nie są sortowane tak, jak na pulpicie. Linki, które otworzyłeś na pulpicie, są mieszane z zakładkami otwartymi na telefonie z Androidem lub iPhonie. Musisz ręcznie wybrać te, które chcesz otworzyć, a szkoda.

Karty synchronizują się dość szybko, więc jeśli przeglądasz swój plan komórkowy, Twoje karty będą tam, gdy otworzysz historię przeglądania na pulpicie. Jeśli karty się nie pojawiają, otwórz Chrome na smartfonie i pozwól mu połączyć się z siecią Wi-Fi. Daj mu kilka sekund, a karty pojawią się na pulpicie. Istnieje podobna funkcja, która umożliwia przeglądanie zakładek Chrome na urządzeniach przenośnych na komputerze.