Jak otwierać łącza w odtwarzaczu VLC z menu kontekstowego w przeglądarce Firefox

Udostępnij teraz w social media:

Możesz słuchać podcastów i oglądać filmy z YouTube w odtwarzaczu VLC. W przeciwieństwie do większości odtwarzaczy multimedialnych, które koncentrują się na odtwarzaniu treści z dysku lokalnego, odtwarzacz VLC może również przesyłać strumieniowo zawartość online. Jeśli odtwarzacz multimedialny dla strumienia online lub wideo online ma mało funkcji, oglądanie go w VLC Player jest rozsądną alternatywą. Dodawanie łącza do odtwarzacza VLC jest trochę czasochłonne. Proces ten nie jest również najłatwiejszy do zapamiętania, ale Open in VLC to dodatek do przeglądarki Firefox, który ułatwia oglądanie filmów online w odtwarzaczu VLC. Pozwala otwierać linki w odtwarzaczu VLC z menu kontekstowego. Nie trzeba dodawać, że musisz mieć zainstalowany odtwarzacz VLC w swoim systemie. Dodatek nie pobiera żadnych treści na dysk twardy.

Poprawka klienta natywnego VLC

Zanim będziesz mógł używać dodatku do otwierania linków w odtwarzaczu VLC z menu kontekstowego, musisz zainstaluj Open w natywnym kliencie. Jest to mała poprawka typu open source, która umożliwia przeglądarkom komunikację z aplikacjami natywnymi. Jest dostępny dla komputerów Mac, Windows i Linux. Pobierz go i uruchom plik instalacyjny.

Otwórz w VLC

Zainstaluj Otwórz w VLC w przeglądarce Firefox. Zanim użyjesz go do otwarcia łączy w odtwarzaczu VLC z menu kontekstowego, upewnij się, że może znaleźć plik VLC.exe w twoim systemie. Otwórz menedżera dodatków w przeglądarce Firefox (Ctrl + Shift + A). Przejdź do opcji Otwórz w opcjach VLC i wprowadź ścieżkę do pliku VLC.exe w systemie. Domyślnie dodatek wprowadza prawdopodobną ścieżkę, która będzie wskazywać plik EXE, jednak ścieżka może być nieprawidłowa.

  Prywatnie udostępniaj kontakty między urządzeniami z systemem Android i iOS

Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy transmisję na żywo lub łącze wideo i wybierz „Otwórz w VLC” z menu kontekstowego.

Odtwarzacz VLC załaduje strumień i zacznie go odtwarzać.

Ograniczenia

Otwarcie w VLC jest świetne dla pojedynczego łącza wideo, ale nie działa dobrze z listami odtwarzania. Przetestowaliśmy to na filmach i playlistach na YouTube. Pojedynczy film z YouTube jest wysyłany do odtwarzacza VLC bez żadnych problemów. Kiedy wysyłasz listę odtwarzania, odtwarzany jest tylko pierwszy film z listy. Po zakończeniu pierwszego nie odtwarza automatycznie następnego filmu na liście.

Dodatek powinien działać z większością treści online, ale prawdopodobnie przestanie działać, jeśli chodzi o granie, powiedzmy, Netflix lub Hulu. Zawartość obu tych witryn jest chroniona prawem autorskim i nie ma sposobu, aby wyodrębnić strumień. Rozsądnie jest założyć, że nie będziesz mógł używać Open w VLC do odtwarzania treści z żadnej z witryn w odtwarzaczu VLC.

  Jak ukryć foldery Gmaila w stacjonarnym kliencie poczty e-mail

x