Jak otwierać linki w tle w Safari na iPhonie i iPadzie

Udostępnij teraz w social media:

Safari umożliwia otwieranie łączy w nowej karcie na iPhonie lub iPadzie, ale natychmiast przełącza się na tę nową kartę, gdy to zrobisz. Oto jak zamiast tego otwierać wszystkie nowe karty w tle.

Otwieranie łączy w nowych kartach na iPhonie lub iPadzie od dawna jest prostym przypadkiem dotknięcia i przytrzymania łącza, a następnie stuknięcia „Otwórz w nowej karcie”. To działa świetnie, jeśli nie chcesz stracić swojego miejsca na bieżącej stronie internetowej. Ale może to być irytujące, jeśli chcesz tylko otworzyć kartę i wrócić do niej później. W tym celu chcesz mieć możliwość otwarcia nowej karty w tle.

  Jak otwierać pliki z podsystemu Windows dla systemu Linux na Windows 10

Na szczęście głęboko w sercu aplikacji Ustawienia na iPhonie i iPadzie znajdziesz ustawienie, które robi dokładnie to. Po włączeniu wszystkie karty będą otwierać się w tle, a nie kradną skupienia, i jest całkiem niezłe.

Aby rozpocząć, otwórz aplikację „Ustawienia”, a następnie kliknij „Safari”.

Następnie przewiń w dół i dotknij „Otwórz łącza”, aby otworzyć następny ekran.

Kliknij Otwórz linki

Na następnym ekranie zostaną wyświetlone dwie dostępne opcje. Jeśli chcesz otwierać nowe linki w tle, bez kradzieży fokusu, dotknij „W tle” i zamknij aplikację Ustawienia.

Stuknij W tle

Teraz, gdy stukniesz i przytrzymasz łącze w Safari, pojawi się nowa opcja otwierająca „Otwórz w tle”, która po dotknięciu zrobi dokładnie to.

  Jak sprawdzić uprawnienia dodatków do przeglądarki Firefox

Kliknij Otwórz w tle

x