Jak otwierać ostatnio zamykane aplikacje w systemie macOS

W systemie macOS zamykanie aplikacji i zamykanie jej to dwie różne rzeczy. Kiedy zamykasz aplikację, zamykasz wszystkie jej okna. Zamknięcie aplikacji powoduje zamknięcie. Różnica polega na tym, że zamknięta aplikacja nadal działa. Jeśli otworzysz go ponownie, otworzy się znacznie szybciej. Niektóre aplikacje nie rozróżniają zamykania i zamykania. Jeśli zamkniesz aplikację, jednocześnie skutecznie ją zamkniesz. App Be Back to bezpłatna aplikacja dla systemu macOS, która umożliwia otwieranie ostatnio zamykanych aplikacji za pomocą skrótu klawiaturowego. Jeśli niedawno zamknąłeś wiele aplikacji, możesz ponownie otworzyć je wszystkie w odwrotnej kolejności. App Be Back to funkcja cofania zamykania ostatnio zamkniętych kart w przeglądarce, z wyjątkiem tego, że działa w przypadku aplikacji.

Pobierz i uruchom aplikację Be Back. Możesz cofnąć zamknięcie lub otworzyć ostatnio zamknięte aplikacje w systemie macOS dla wszystkich aplikacji zamkniętych po uruchomieniu App Be Back. Jeśli zamkniesz aplikację, gdy App Be Back nie była uruchomiona, nie będzie można jej ponownie otworzyć. Aplikacja działa za pomocą skrótu klawiaturowego i ikony paska menu.

Aby otworzyć ostatnio zamknięte aplikacje, po prostu dotknij skrótu klawiaturowego Shift + Command + W. Spowoduje to otwarcie ostatnio zamkniętej aplikacji. Jeśli ponownie dotkniesz skrótu, otworzy się aplikacja, którą zamknąłeś przed ostatnią aplikacją.

Na przykład, jeśli zamkniesz Safari, Zdjęcia i Kalendarz w tej kolejności, po pierwszym dotknięciu skrótu Shift + Command + W otworzy się aplikacja Kalendarz. Jeśli dotkniesz go po raz drugi, otworzy się Zdjęcia. Stuknięcie go po raz trzeci otworzy Safari.

Możesz ustawić aplikację Be Back, aby otwierała się przy logowaniu. Możesz także dostosować jego skrót do dowolnego elementu. Aby dostosować skrót do aplikacji i wyczyścić jej historię, kliknij ikonę aplikacji na pasku menu.

Z menu aplikacji wybierz „Zmień skrót klawiaturowy”, aby nagrać własny skrót do aplikacji. Wybierz „Wyczyść historię”, aby wyczyścić historię ostatnio zamkniętych aplikacji. Jeśli chcesz ustawić to tak, aby aplikacja Be Back działała przy logowaniu, wybierz opcję „Show Intro” z menu paska menu aplikacji. Ekran powitalny ma opcję uruchamiania przy logowaniu.

App Be Back to całkiem fajna aplikacja do biegania. Jedyne, czego brakuje, to być może opcja ukrycia ikony paska menu aplikacji. Działa doskonale tylko ze skrótem klawiaturowym, a ikona paska menu jest rzadko potrzebna. Może być potrzebny do zmiany skrótu klawiaturowego aplikacji, ale nie jest to powtarzająca się potrzeba.

Pobierz aplikację Be Back na macOS