Jak otworzyć Centrum sterowania na telefonie iPhone X

Centrum sterowania od momentu wprowadzenia zostało trzykrotnie przeprojektowane. Wprowadzono kilka pierwszych zmian, więc było miejsce na dodanie innych elementów sterujących. W iOS 11 projekt został całkowicie zmieniony i możesz wreszcie dostosować Centrum sterowania. Poza tym funkcja i jej nazwa pozostały takie same, chyba że masz iPhone’a X. iPhone X nie ma przycisku Home, ale przycisk Home nigdy nie odegrał roli w otwieraniu Centrum sterowania. Na starszych iPhone’ach przesunięcie w górę od dołu otworzyło Centrum sterowania. Na iPhonie X to nie działa w ten sposób. IPhone X ma nowe gesty, których inne modele iPhone’a nigdy nie miały. Teraz, gdy przycisk Początek został usunięty, wiele zwykłych gestów zmieniło to, co robią, aby zrekompensować usunięty przycisk. Przykładem; nie można już przesuwać palcem w górę od dołu, aby otworzyć Centrum sterowania na iPhonie X. Gest otwierania jest zupełnie nowy.

Centrum sterowania na iPhonie X

Być może zauważyłeś, że iPhone X ma nowy element interfejsu użytkownika, który nie pojawia się w innych modelach iPhone’a. Są to małe paski zwane wskaźnikiem paska stanu i wskaźnikiem początkowym. Wskaźnik paska stanu pojawia się na ekranie blokady, tuż pod prawym „uchem” iPhone’a X. Paski te wskazują między innymi obszary czynności, w których rozpoznawane są gesty.

Aby otworzyć Centrum sterowania na iPhonie X, spójrz na prawe ucho na ekranie blokady. Zauważysz wskaźnik tuż pod ikoną baterii. Przesuń palcem w dół.

Spowoduje to otwarcie Centrum sterowania na iPhonie X. Możesz zrobić to samo na ekranie głównym; po prostu przesuń palcem w dół od prawego ucha i otworzy się Centrum sterowania. Przesuń w górę, aby odrzucić.

Zakłócanie aplikacji

Nadal masz możliwość włączania lub wyłączania Centrum sterowania w aplikacjach. Jeśli grasz w wiele gier, możesz wrócić do tego konkretnego ustawienia w aplikacji Ustawienia. W innych modelach iPhone’a gest przesunięcia w górę może przeszkadzać, jeśli grasz w grę taką jak Temple Run, więc jest możliwe, że ten nowy gest koliduje z innymi używanymi aplikacjami. Jeśli tak, możesz wyłączyć wyświetlanie go po przesunięciu palcem w dół po prawym uchu, gdy masz otwartą aplikację. Jeśli martwisz się, że ten gest będzie zakłócał cień powiadomień, nie martw się. Obszar powiadomień otwiera się, gdy przesuniesz palcem od środka, a nie od prawego ucha.