Udostępnij teraz w social media:

Microsoft nie eksperymentuje z menu Start. Menu Start w Windows 8 było niczym innym jak katastrofą i stało się jedną z najgorszych krytyki systemu operacyjnego. Microsoft w końcu musiał to „naprawić”, ale Windows 11 ma nowe menu Start, które różni się od menu Start w Windows 10, Windows 8 i Windows 7. Dla użytkowników będzie krzywa uczenia się i prawdopodobnie trochę szaleństwa.

Lista aplikacji w systemie Windows 11

Menu Start w systemie Windows 11 jest inne, jednak nadal ma listę aplikacji, tj. listę wszystkich aplikacji zainstalowanych w systemie. Użytkownicy mogą kliknąć i aplikację, aby ją otworzyć. Sztuczka polega na tym, aby dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp do listy aplikacji.

Sprawdź -   Jak wyłączyć ponowne uruchomienie systemu w systemie Windows 10

Otwórz listę aplikacji w systemie Windows 11

Lista aplikacji jest łatwo dostępna, ale nie tak łatwa do znalezienia, ponieważ nowe okno menu Start 11 nadal pokazuje przypięte aplikacje (kafelki już nie istnieją).

Kliknij przycisk Start lub Windows na pasku zadań, aby otworzyć menu Start.
Kliknij Wszystkie aplikacje w prawym górnym rogu.
Zobaczysz listę aplikacji. Przewiń go i wybierz aplikację do otwarcia.

Szybkie wybieranie listy aplikacji

Menu Start w systemie Windows 11 jest inne, ale nadal zawiera funkcje z menu Start systemu Windows 10. Szybkie wybieranie zostało przeniesione. Jeśli klikniesz literę na liście aplikacji, np. A, zostaniesz przeniesiony do szybkiego wybierania. Kliknij inną literę, np. F, a przejdziesz do sekcji aplikacji, które zaczynają się na literę F. To znacznie ułatwia przeglądanie.

Sprawdź -   Jak pobrać bibliotekę muzyczną Groove w systemie Windows 10

Pobierz menu Start systemu Windows 10 w systemie Windows 11

Istnieje hack rejestru, który był w stanie przywrócić menu startowe systemu Windows 10 w systemie Windows 11. Chociaż działał w tym czasie, został zablokowany przez firmę Microsoft. Nie jest to nieoczekiwane i prawdopodobnie zobaczysz, że tak się stanie z wieloma innymi poprawkami związanymi z rejestrem, które zostaną wykryte, gdy system Windows 11 jest w wersji beta.

Zanim system Windows 11 zostanie udostępniony publicznie, będzie działał zupełnie inaczej niż teraz na etapie podglądu.

Wniosek

Menu Start w systemie Windows 11 jest podzielone na sekcje z przypiętymi aplikacjami pojawiającymi się u góry w przewijanym. Ta sekcja jest przewijalna, co oznacza, że ​​przypinanie aplikacji do menu Start nieco straci swoją użyteczność. Gdy masz przypiętą zbyt wiele aplikacji do menu Start, pojawią się one na następnej „stronie”, a użytkownicy będą musieli przewinąć, aby je otworzyć. Usunięto również foldery lub grupy aplikacji. Miejmy nadzieję, że pasek wyszukiwania działa wystarczająco dobrze, aby konkurować ze Spotlight na macOS. Jeśli tak, możesz użyć go do otwierania aplikacji.

Sprawdź -   Jak zapobiec wykrywaniu pamięci masowej przed usunięciem pobranych plików w systemie Windows 10