Jak otworzyć opcje folderów w systemie Windows 11?

Udostępnij teraz w social media:

Eksplorator plików w systemie Windows 11 wygląda inaczej niż w systemie Windows 10. Poza zaokrąglonymi rogami i nowymi ikonami zmieniła się również wstążka. Jest o wiele bardziej wszechstronny i przekonasz się, że wielu przycisków po prostu zniknęło.

Wstążka w Eksploratorze plików była przydatna. Nie było zaśmiecone bezużytecznymi opcjami, a nowa wstążka usunęła sporo z nich.

Opcje folderów w systemie Windows 11

Jednym z ważniejszych przycisków, które zostały usunięte ze wstążki w Eksploratorze plików w systemie Windows 11, jest przycisk „Opcje folderów”. Dało użytkownikom dostęp do obszernej listy opcji dostosowywania do zarządzania wyglądem folderów i plików w Eksploratorze plików, a także do zmiany niektórych zachowań aplikacji jako całości.

  Jak zablokować komputer z systemem Windows po automatycznym zalogowaniu

Opcje folderów nie zostały usunięte w systemie Windows 11 i nadal można uzyskać do nich dostęp.

1. Opcje folderów w systemie Windows 11 – Eksplorator plików

Dostęp do opcji folderów można nadal uzyskać bezpośrednio z Eksploratora plików w systemie Windows 11. Wszystko, co musisz wiedzieć, to który przycisk kliknąć.

Otwórz Eksplorator plików.
Kliknij więcej opcji (przycisk z trzema kropkami) na wstążce.
Wybierz Opcje z menu.
Opcje folderów zostaną otwarte.

2. Opcje folderów w systemie Windows 11 – Panel sterowania

Dostęp do opcji folderów można uzyskać z Panelu sterowania. Panel sterowania pozostaje na razie częścią systemu Windows 11 i zapewnia bezpośredni dostęp do opcji folderów.

Otwórz Panel sterowania. Metody używane do otwierania Panelu sterowania w systemie Windows 10 będą nadal działać w systemie Windows 11.
Przejdź do Wygląd i personalizacja.
Kliknij Opcje Eksploratora plików.
Opcje folderów zostaną otwarte.

  Jak importować zdjęcia HDR z iPhone'a w systemie Windows 10

Opcje nowego/zmienionego folderu

Opcje folderów są nadal obecne w systemie Windows 11, jednak wprowadzono w nich niewielkie zmiany. Możesz nie widzieć wszystkich opcji, które były obecne w systemie Windows 10. Wygląda na to, że lista opcji na karcie Widok została nieco przycięta lub przeniesiona do innych obszarów systemu operacyjnego. Może to oznaczać, że niektórych elementów, które użytkownicy mogliby dostosować, nie można już zmieniać.

Wniosek

Windows 11 jest bardziej wizualny niż Windows 10. Przekonasz się, że wiele menu nie ma już prostych etykiet tekstowych dla czynności takich jak kopiowanie, wklejanie lub udostępnianie. Zamiast tego wszystkie zostały zastąpione ikonami. Ikony nie są złe, ale użytkownicy systemu Windows używali menu z etykietami/opcjami tekstowymi. Nauczenie się tych nowych ikon i zaznajomienie się z nimi na tyle, aby użytkownik mógł je od razu zlokalizować i rozpoznać w menu, zajmie trochę czasu. Jeśli przeglądasz wczesną wersję systemu Windows 11 i nie możesz znaleźć odpowiedniej opcji, poszukaj ikony, która mogła ją zastąpić.

  Jak zatrzymać automatyczne uruchamianie Spotify w systemie Windows 10

x