Jak otworzyć pasek gry na dodatkowym monitorze w systemie Windows 10

Pasek gier w systemie Windows 10 faworyzuje główny monitor w konfiguracji z wieloma monitorami. To nie byłoby takie złe, ale użyteczne nakładki, które ma np. Nakładki Performance, nie można przeciągnąć na inne monitory. Ma tendencję do przyklejania się do głównego monitora i przykleja się do jego krawędzi, gdy próbujesz przeciągnąć go na inny ekran. Obejście tego problemu jest dość proste. Oto jak możesz otworzyć pasek gry na dodatkowym monitorze w systemie Windows 10.

Działa to niezależnie od liczby monitorów skonfigurowanych w systemie. Pomysł jest taki sam. Wystarczy przełączyć na monitor, na którym chcesz otworzyć pasek gry.

Otwórz pasek gier na monitorze dodatkowym

Na pulpicie przejdź do dodatkowego monitora, na którym chcesz otworzyć pasek gry. Na tym monitorze otwórz dowolną wybraną aplikację. Jeśli aplikacja otworzy się w głównym oknie, przeciągnij ją na dodatkowy monitor. Po przeniesieniu aplikacji na monitor, na którym chcesz otworzyć pasek gier, dotknij skrótu klawiaturowego Win + G. Spowoduje to otwarcie paska gier na monitorze dodatkowym.

Po otwarciu paska gry na monitorze dodatkowym możesz włączyć jego nakładki i przypiąć je do monitora dodatkowego. Podobnie jak w przypadku głównego monitora, nie będzie można przeciągnąć tych nakładek z drugiego monitora i na główny.

Jeśli przypinasz nakładkę Wydajność, powinieneś wiedzieć, że odczyt FPS będzie dotyczył monitora, na którym jest otwarty. Wszystkie inne wskaźniki wydajności, takie jak GPU, procesor i pamięć RAM, będą zgłaszane dla systemu, ponieważ nie są one specyficzne dla monitora.

Ponieważ jest to obejście, ma ograniczenia. Jeśli otworzysz pasek gry na innym monitorze niż ten, na którym przypiąłeś nakładkę, np. Na monitorze głównym, nakładka przypięta do drugiego monitora przeskoczy na główny i pozostanie tam, dopóki nie otworzysz gry Ponownie zablokuj na monitorze dodatkowym.

Często mówimy o obsłudze wielu monitorów zarówno w systemie Windows 10, jak i macOS. W ostatnich latach system Windows 10 przeszedł długą drogę, jeśli chodzi o poprawę obsługi wielu monitorów, ale dzięki funkcjom takim jak pasek gier nadal możesz zobaczyć, gdzie wciąż jest wiele do zrobienia. Ta szczególna wada wydaje się szczególnie krótkowzroczna, biorąc pod uwagę, że jest skierowana do graczy, którzy zazwyczaj mają więcej niż jeden monitor.