Jak otworzyć powłokę Linux w folderze w systemie Windows 10

Windows 10 ma dwie aplikacje wiersza polecenia; PowerShell i wiersz polecenia. Ma także nową aplikację Terminal, którą możesz wypróbować. Aplikacja Terminal jest świetna, jeśli używasz wielu narzędzi wiersza polecenia. Jeśli nie masz ochoty korzystać z Terminalu, ponieważ wciąż jest on w wersji Beta, ale potrzebujesz powłoki Linux, możesz zainstalować Linuksa na Windows 10. Zdziwisz się, jak dobrze Linux Shell jest zintegrowany z Windows 10. Oto jak możesz otworzyć powłokę Linux bezpośrednio do folderu.

Otwórz powłokę Linux w folderze

Po pierwsze, upewnij się, że masz system Ubuntu / Linux zainstalowany w systemie Windows 10. Musisz mieć włączoną funkcję Linux, a nie podwójną instalację systemu Linux w systemie.

To naprawdę wszystko, czego potrzebujesz. Otwórz Eksploratora plików i przejdź do folderu, w którym chcesz otworzyć powłokę Linux. Przytrzymaj klawisz Shift i kliknij prawym przyciskiem myszy w pustym obszarze. Zobaczysz opcję „Otwórz tutaj powłokę Linux”. Kliknij to.

W terminalu otworzy się okno terminala Linux. Pasek tytułowy pokaże ci ścieżkę do folderu, a także zobaczysz ją w oknie terminala.

Poruszanie się między katalogami w aplikacji terminalowej Linuksa nie jest trudne, a jeśli lubisz korzystać z Terminala za pomocą GUI, nie będziesz się nad tym zastanawiać. To powiedziawszy, nadal bardzo pomocne jest posiadanie tej opcji. Jeśli nic więcej, jest szybsze niż wpisanie ścieżki lub nawet wklejenie jej.

Windows 10 ma swoje problemy, z których wiele jest starych i wciąż nierozwiązanych, ale Microsoft wydaje się być zaangażowany w dodanie Linuksa do swojego systemu operacyjnego. Te małe rzeczy są tego dowodem. System Windows 10 nie ma już opcji „Otwórz wiersz polecenia” w tym menu kontekstowym, ale ma opcję otwarcia powłoki Linux.

Nie jest jasne, w której wersji systemu Windows 10 została dodana, ale na pewno była tam w 1903 r., Czyli aktualizacja systemu Windows 10 maja 2019 r. Podsystem Windows dla systemu Linux to aplikacja i jak każda inna aplikacja może być uruchamiana z uprawnieniami administratora. W tym celu nie można otworzyć powłoki Linux z prawami administratora z menu kontekstowego. Otwiera się ze zwykłymi prawami użytkownika, co jest zdecydowanie wadą. Z tego też powodu użytkownicy wolą po prostu użyć powłoki, aby przejść do innego katalogu.

Możesz rozważyć użycie nowej aplikacji Terminal. Może być w fazie beta, ale nadal jest całkiem niezły i jeśli podoba ci się praca w wielu katalogach, spodoba ci się interfejs z kartami.