Jak otworzyć szkic ekranu z ekranem drukowania w systemie Windows 10

Windows od dawna był krytykowany za brak dobrego narzędzia do zrzutów ekranu. W porównaniu z macOS nadal brakuje go w wielu obszarach. Windows ma narzędzie do wycinania i było częścią systemu Windows jeszcze przed Windows 7. Niestety, nie jest tak łatwe do otwarcia, jak powinno być narzędzie do zrzutów ekranu. W systemie Windows 10 firma Microsoft dodała skrót klawiaturowy Win + Print Screen, który wykonuje zrzut ekranu i zapisuje go automatycznie. To był świetny dodatek i w następnej aktualizacji funkcji będziesz mieć znacznie lepsze narzędzie do zrzutów ekranu o nazwie Szkic ekranu. Domyślnie narzędzie Szkic ekranu otwiera się z Centrum akcji lub za pomocą skrótu klawiaturowego Win + Shift + S. To mało intuicyjne. Możesz jednak otworzyć szkic ekranu za pomocą Print Screen. Wszystko, co musisz zrobić, to trochę poprawić ustawienie.

Ta funkcja jest dostępna tylko w kompilacji 17704 niejawnych testerów systemu Windows 10. Będzie ona częścią kolejnej dużej aktualizacji funkcji, która ma pojawić się jesienią tego roku. Jeśli chcesz samemu to wypróbować, musisz dołączyć do niejawnego programu testów systemu Windows 10.

Ekran drukowania szkicu ekranu

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Ułatwienia dostępu. Przejdź do zakładki Klawiatura. Przewiń w dół do sekcji o nazwie Print Screen Shortcut. Tutaj włącz przycisk Użyj przycisku PrtScn, aby otworzyć wycinanie ekranu.

Wycinanie ekranu odnosi się do nowej aplikacji Screen Sketch, którą dodaje Microsoft. Jest dostępny w Sklep Microsoft teraz, ale jeśli nie jesteś częścią programu Insider, nie będziesz mógł go pobrać.

Zmiana skrótu klawiaturowego może wymagać ponownego uruchomienia systemu. Jeśli nie zacznie działać od razu, uruchom ponownie system, a zmiana powinna przynieść efekt.

To w żaden sposób nie zastępuje skrótu klawiaturowego Win + Print Screen ani nie koliduje z funkcją. Nadal możesz użyć skrótu klawiaturowego Win + Print Screen, aby zrobić zrzut ekranu całego ekranu i zapisać go w folderze Zdjęcia.

Nowe narzędzie do szkicowania ekranu zastąpi narzędzie do wycinania, które, choć było fajne, musi zostać wycofane. Aplikacja Screen Sketch umożliwia tworzenie zrzutów ekranu z określonego obszaru ekranu, przycinanie zrzutów ekranu, rysowanie i dodawanie adnotacji oraz nie tylko. Wydaje się, że brakuje funkcji, która pozwala użytkownikom na wykonanie zrzutu ekranu z opóźnieniem, co jest raczej niezbędne. Być może zanim funkcja zostanie udostępniona na stabilnym kanale, ta wada zostanie rozwiązana. Jeśli nie, większość ludzi będzie nadal korzystać z narzędzi do zrzutów ekranu innych firm, jak zawsze.