Jak otworzyć Terminal w katalogu w systemie macOS

Po uruchomieniu poleceń w Terminalu może być konieczne uruchomienie ich w określonym folderze w systemie. Możesz użyć polecenia cd, aby przejść do dowolnego folderu, w którym chcesz pracować. Jeśli chcesz szybszego sposobu otwierania Terminala w katalogu, możesz użyć bezpłatnej aplikacji open source o nazwie OpenInTerminal. Jest to dodatek do Findera, który może otworzyć Terminal w bieżącym folderze jednym kliknięciem.

Otwórz Terminal w katalogu

Ściągnij i uruchom OpenInTerminal. Uruchom aplikację i nadaj jej uprawnienia potrzebne do uruchomienia. Najpierw zostaniesz poproszony o wybranie aplikacji używanej do uzyskania dostępu do terminala. Opcje, które oferuje to; domyślna aplikacja Terminal, iTerm i Hyper.

Po wybraniu domyślnej aplikacji Terminal zostaniesz poproszony o nadanie aplikacji specjalnego pozwolenia, którego potrzebuje do uruchomienia. Następnie przenieś aplikację do folderu Aplikacje. Na koniec przytrzymaj klawisz Command i przeciągnij i upuść ikonę aplikacji na pasek narzędzi folderu. Po dodaniu pojawi się na pasku narzędzi za każdym razem, gdy otworzysz Findera.

Aby otworzyć Terminal w folderze, wszystko, co musisz teraz zrobić, to kliknąć przycisk, który dodał OpenInTerminal. Spowoduje to otwarcie aplikacji i możesz uruchamiać w niej polecenia.

Usuwanie aplikacji

Usunięcie OpenInTerminal jest dość proste, tj. Usuwasz go z folderu Aplikacje, jednak musisz najpierw usunąć go z paska narzędzi Findera. Aby to zrobić, otwórz Finder i przejdź do Widok> Dostosuj pasek narzędzi na pasku menu.

Kiedy pojawi się panel dostosowywania, kliknij i przeciągnij ikonę OpenInTerminal z paska narzędzi i upuść ją na panelu. To wystarczy.

Za pomocą polecenia CD

Korzystanie z polecenia CD w terminalu jest dość łatwe i ma tę samą składnię, której używasz w systemie Windows w wierszu polecenia.

Składnia

cd path-to-folder

Przykład

cd ~/Documents

Chociaż jesteśmy przy temacie systemu Windows i wiersza polecenia, możesz łatwo otworzyć wiersz polecenia w dowolnym folderze w systemie Windows 10, wpisując cmd na pasku lokalizacji w Eksploratorze plików. Nie działa z uprawnieniami administratora, co czyni go mniej użytecznym, ale mimo to jest to fajna sztuczka.

W Terminalu po uruchomieniu polecenia wymagającego uprawnień administratora zostaniesz poproszony o podanie hasła do konta administratora. W niektórych przypadkach może to nie działać i być może będziesz musiał otworzyć Terminal w tradycyjny sposób i przejść do folderu, w którym musisz pracować.