Jak oznaczać obrazy w aplikacji Wiadomości w systemie iOS 10

Dodawanie adnotacji do dokumentów i zdjęć to jeden z najłatwiejszych sposobów przekazywania opinii. Jeśli korzystasz z telefonu lub tabletu, jest to o wiele łatwiejsze, jeśli możesz po prostu pisać i / lub rysować bezpośrednio na zdjęciu lub dokumencie bez konieczności używania specjalnej aplikacji. W systemie iOS 9 firma Apple dostrzegła, jak ważna jest adnotacja obrazu jako narzędzie zwiększające produktywność, i uwzględniła kilka zaawansowanych funkcji adnotacji obrazu w aplikacji Mail. W systemie iOS 10 firma Apple wprowadziła te same funkcje do aplikacji Wiadomości. Każdy obraz, który chcesz udostępnić za pośrednictwem iMessages lub SMS-ów / MMS-ów, możesz teraz dodawać adnotacje bez opuszczania aplikacji. Oto jak.

Narzędzia znaczników

Narzędzia do oznaczania obejmują proste narzędzie do rysowania, które rozpoznaje narysowany kształt, np. Okrąg i może go udoskonalić, narzędzie tekstowe do dodawania tekstu oraz narzędzie do powiększania. Narzędzia tekstowe obejmują narzędzia, które pozwalają ustawić orientację tekstu, wybrać inną czcionkę oraz zmienić rozmiar i kolor tekstu.

Dostęp do narzędzi oznaczeń

Otwórz aplikację Wiadomości i utwórz nową wiadomość. Stuknij ikonę aparatu i wybierz zdjęcie z rolki aparatu. Po wstawieniu obrazu do wiadomości dotknij go. Będziesz mógł wyświetlić podgląd całego obrazu. W lewym dolnym rogu tego ekranu podglądu znajduje się przycisk „Oznaczenia”. Dotknij go.

Opcja znaczników różni się od opcji „Edytuj”, która otwiera te same elementy sterujące edycją, które można uzyskać w aplikacji Zdjęcia.

wiadomości-markup.jpg

Narzędzie do rysowania

Stuknij przycisk pióra w lewym dolnym rogu ekranu Oznaczenia, aby wybrać narzędzie do rysowania. Możesz wybrać kolor narzędzia z jednego z ośmiu domyślnych. Śmiało i narysuj okrąg lub kwadrat, aby podświetlić coś na obrazie. Aplikacja automatycznie rozpozna kształt i dostosuje go dla Ciebie.

Na przykład, jeśli narysowałeś okrąg wokół czegoś, ale nie był on zbyt zgrabny, aplikacja automatycznie pozwoli ci wybrać bardziej dopracowany okrąg, aby go zastąpić.

znacznik-kształt-1 kształt znacznika

Narzędzie adnotacji tekstowych

Dotknij przycisku „T” w prawym dolnym rogu ekranu Oznaczenia, aby uzyskać dostęp do narzędzia tekstowego. Wpisz w wyświetlonym polu tekstowym. Użyj tych samych kontrolek koloru, których użyłeś w narzędziu do rysowania, aby zmienić kolor tekstu.

Rozmiar pola tekstowego można zmieniać i przesuwać, dotykając go, przytrzymując i przeciągając. Aby zmienić czcionkę, orientację tekstu i rozmiar czcionki, dotknij przycisku „A” obok narzędzia wyboru koloru. Z menu podręcznego wybierz czcionkę i użyj suwaka, aby zmienić rozmiar tekstu.

wiadomości-tekstwiadomości-tekst-zaznacz

Narzędzie do powiększania

Dostęp do narzędzia powiększenia uzyskuje się za pomocą przycisku pośrodku. Wygląda jak okrąg z powiększoną literą „a”. Dotknij go, a narzędzie pojawi się na obrazie. Narzędzie nie powiększa części obrazu bezpośrednio pod nim. Zamiast tego powiększy część znajdującą się poniżej. Będziesz musiał trochę się z nim bawić, aby ustawić odpowiednią pozycję.

Zielone i niebieskie uchwyty na okrągłym narzędziu pozwolą ci zwiększyć rozmiar narzędzia i zwiększyć obszar, który powiększa.

wiadomości-powiększajwiadomości-magnify-1

Zapisywanie i wysyłanie

Dotknij przycisku „Gotowe” na samej górze, aby zapisać zmiany, i dotknij wyślij, zielonego / niebieskiego przycisku ze strzałką, aby wysłać wiadomość do odbiorcy.