Jak oznaczać zrzuty ekranu w iOS 11

W iOS 9 firma Apple dodała zgrabną funkcję oznaczania do aplikacji Mail. Jeśli dołączałeś obraz do wiadomości, możesz między innymi narysować go, powiększyć jego część i dodać do niego swój podpis. Ta funkcja znaczników istniała wyłącznie w aplikacji Mail. W aplikacji Zdjęcia nie można było uzyskać dostępu do edytora znaczników. W iOS 11 ten edytor znaczników jest teraz dostępny do zrzutów ekranu. Zrzuty ekranu w iOS 11 mają nowy interfejs. Gdy robisz zrzut ekranu, zamiast migania ekranu, któremu towarzyszy dźwięk aparatu, przechwycony zrzut ekranu jest dołączany w lewym dolnym rogu ekranu. Jeśli dotkniesz tego zrzutu ekranu, zostaniesz przeniesiony do znajomego narzędzia do oznaczania z aplikacji Mail. To narzędzie umożliwia oznaczanie zrzutów ekranu w systemie iOS 11.

Zrzuty ekranu

Metoda przechwytywania zrzutu ekranu na urządzeniu z systemem iOS nie uległa zmianie. Wystarczy nacisnąć jednocześnie przycisk zasilania i ekranu głównego, aby zrobić zrzut ekranu. W iOS 11 przechwycony zrzut ekranu pojawi się w lewym dolnym rogu ekranu. Możesz przesunąć palcem w lewo na miniaturze, aby ją odrzucić i automatycznie zapisać w aplikacji Zdjęcia. Możesz kontynuować robienie zrzutów ekranu nawet z miniaturą na ekranie. Miniatura nie będzie obecna na końcowym zrzucie ekranu.

Oznaczanie zrzutów ekranu

Aby oznaczyć zrzuty ekranu w iOS 11, stuknij miniaturę, która pojawia się w lewym dolnym rogu ekranu podczas przechwytywania. Jeśli odrzucisz zrzut ekranu, nie będzie można go ponownie edytować za pomocą narzędzia do oznaczania. Jeśli zrobiłeś całą masę zrzutów ekranu, możesz edytować je wszystkie, przesuwając palcem w lewo, aby przejść do następnego w narzędziu do zaznaczania.

Narzędzia do zaznaczania obejmują pisak, marker, ołówek, przerywaną linię i gumkę. Możesz dodać tekst i swój podpis do zrzutu ekranu. Jest narzędzie powiększające, które pozwala powiększyć część zrzutu ekranu i możesz wstawić do niego kilka typowych kształtów. Aby uzyskać dostęp do narzędzi podpisu, tekstu, kształtu i lupy, dotknij niebieskiego przycisku plusa w prawym dolnym rogu ekranu oznaczeń.

Możesz szczypać i oddalać zrzut ekranu, aby powiększyć / pomniejszyć. U góry znajduje się przycisk cofania i ponawiania. Wybór kolorów narzędzi rysunkowych i tekstowych jest ograniczony do białego, czarnego, niebieskiego, zielonego, żółtego i czerwonego. Po zaznaczeniu zrzutu ekranu dotknij „Gotowe” i wybierz „Zapisz w Zdjęciach” w wyskakującym menu.

Ta funkcja jest świetna i wszystko, ale jest ograniczona, jeśli nie możesz uzyskać do niej dostępu dla wszystkich obrazów. Możesz mieć starszy zrzut ekranu, który chcesz oznaczyć, ale narzędzie po prostu na to nie pozwoli.