Jak P2E w pierwszej na świecie grze wielołańcuchowej

Blockchain Monster Hunt to wielołańcuchowa gra, która nagradza cię tokenami kryptograficznymi za twoje umiejętności gry. Czy chcesz wiedzieć, jak działa jego mechanizm „graj, aby zarobić”?

Branża gier oparta na Blockchain i Metaverse odnotowała ogromny wzrost w ostatnich latach. Oczekuje się, że wielkość globalnego rynku gier blockchain przekroczy 104 miliardy dolarów do 2028 roku. Imponujące, prawda?

Co więcej, gracze przekształcili się w platformy do gier oparte na Metaverse, aby zdobywać nagrody i lepsze wrażenia. Oczekuje się, że rynek rozszerzonej rzeczywistości (AR) i rzeczywistości wirtualnej (VR) dotrze do ponad 2500 milionów użytkowników do 2027 roku.

Blockchain Monster Hunt to popularny temat dyskusji wśród graczy w przestrzeni kryptowalut. Przejdźmy od razu do tej opartej na technologii blockchain gry rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Co to jest Blockchain Monster Hunt?

Blockchain Monster Hunt to pierwsza gra wielołańcuchowa na świecie. Ta gra jest inspirowana grą mobilną Pokémon-GO w rzeczywistości rozszerzonej (AR). Możesz grać w tę grę, aby odkrywać różne przestrzenie cyfrowe.

Każda przestrzeń jest reprezentowana jako blok na łańcuchu blokowym z ograniczoną liczbą potworów. Możesz walczyć lub polować na te wyjątkowe potwory, aby przejść do gry. Gracze tej gry Metaverse są również nazywani „obrońcami łańcucha bloków”.

Każdy gracz Blockchain Monster Hunt rozpoczyna grę, pamiętając o jednej misji. Ta misja polega na uczestnictwie w bitwach i polowaniu na złe potwory. Jeśli nie uda ci się upolować potworów, będą one dalej psuły multiwers.

Blockchain Monster Hunt wykorzystuje technologię blockchain, aby uniknąć przeciążenia sieci, z którym borykają się inne podobne gry. Co więcej, funkcje wielołańcuchowe pozwalają graczom z różnych łańcuchów bloków na interakcję i tworzenie aktywnej społeczności graczy.

Źródło: bcmhunt.gitbook.io

Gracze mogą wybierać i przełączać się na wiele sieci blockchain zgodnie ze swoimi preferencjami. Obsługiwane sieci obejmują Ethereum, BSC (BNB Smart Chain), Moonbeam i Polygon.

Na przykład potwory ognia znajdziesz w sieci BSC, podczas gdy potwory wody są w sieci Ethereum. Jeśli chcesz ochłodzić ognistego potwora za pomocą potwora wodnego, możesz kupić potwora, korzystając z funkcji obsługi wielu łańcuchów.

Jak działa Play-to-Earn (P2E) w Blockchain Monster Hunt?

Blockchain Monster Hunt zapewnia cztery sposoby zarabiania podczas zabawy. Sposoby te składają się z:

# 1. Łapanie potworów

Łapanie potworów pozwala wzbogacić kolekcję gatunków potworów. Następnie możesz wymieniać tę kolekcję, aby zdobywać tokeny.

Źródło: bcmhunt.gitbook.io

Blockchain Monster Hunt wykorzystuje wstępnie ustawiony algorytm, który określa wartość potworów. Tutaj nawet twórcy gry nie mogą przewidzieć wartości i rodzaju gatunku potwora, chyba że blok jest wybity.

Główne czynniki związane ze złapaniem potwora to:

 • Ważny czas łapania: Ważność potworów jest ograniczona do 200 bloków.
 • Wskaźnik sukcesu: Ten wskaźnik określa możliwość złapania potworów. Im wyższy wskaźnik sukcesu, tym większa szansa na zdobycie żetonów.
 • Statystyki potworów: Potężne potwory mają wysokie statystyki i są trudne do złapania.
 • Poziom doskonałości potworów: Poziom doskonałości różni się w zależności od potworów, a poziom można poznać dopiero po złapaniu jednego.
 • Wsparcie elementu: Aby złapać potwora, musisz przytrzymać innego potwora, który wspiera określony element. Na przykład musisz mieć wodnego potwora, aby złapać ognistego potwora.
 • Minimalna moc łapania: Ilość energii potrzebna do złapania potwora.
 • Wzmacniacz łapania: Możesz użyć „wzmacniacza łapania”, aby dodać więcej energii i zwiększyć „wskaźnik sukcesu”.

#2. Walka z potworami

Walka z potworami opiera się na elementach posiadanych przez twojego potwora. Twój potwór musi mieć silniejsze elementy, aby pokonać wrogów.

Źródło: bcmhunt.gitbook.io

Każdy element ma swoją siłę w stosunku do dwóch innych elementów. Natomiast ten sam element wykazuje słabość w stosunku do pozostałych dwóch elementów. Krótko mówiąc, ważne jest, aby zidentyfikować mocne i słabe strony elementów twojego potwora.

Blockchain Monster Hunt zapewnia dwa rodzaje trybów walki:

 • Gracz kontra środowisko (PvE): W tym trybie musisz walczyć i pokonywać potwory postaci niezależnych (NPC). Tutaj nagrody obejmują tokeny kryptograficzne, NFT lub energię. Otrzymane nagrody będą losowe.
 • Player Versus Player (PvP): Tryb PvP pozwala rzucić wyzwanie innym graczom online w walce. Ponadto będziesz otrzymywać wyzwania od graczy. Gdy dwaj gracze będą gotowi, będą musieli wybrać trzy potwory, z którymi będą walczyć w ciągu jednej minuty. Istnieją trzy rundy, a gracz, który wygra dwie rundy, zostaje ogłoszony zwycięzcą.

#3. Elementy gry

Ulepszanie umiejętności potwora jest ważne, aby pokonać przeciwników i zdobyć nagrody. W takim przypadku przedmioty w grze pozwalają modyfikować potwory, aby poprawić ich umiejętności bojowe i siłę.

Źródło: bcmhunt.gitbook.io

Elementy gry składają się z czterech rodzajów: Atak, Szybkość, Obrona i Zdrowie. Musisz dostosować te umiejętności i moce, które sprawiają, że twój potwór jest skuteczny.

Ponadto istnieją cztery rodzaje rzadkości: epicka, rzadka, niepospolita i pospolita. Możesz kupić te przedmioty na rynku lub rozpakować „Tajemnicze pudełko”.

Możesz dostosować swojego potwora, łącząc niezbędne umiejętności, moce i rzadkość. Co więcej, możesz zmieniać przedmioty podczas gry.

Elementy gry mogą być używane do udziału w trybach PvE i PvP Blockchain Monster Hunt. Poza tym korzystanie z tych przedmiotów nie wpływa na twoją wytrzymałość, nagrody bitewne ani wynik EXP.

#4. Tajemnicze pudełko

Zwycięzcy bitew PvE mają szansę wygrać tajemnicze skrzynie. Ponadto gracze mogą następnie wybijać te tajemnicze pudełka w multiwersie, walcząc z dzikimi potworami.

Źródło: bcmhunt.gitbook.io

Jak sama nazwa wskazuje, nigdy nie można przewidzieć, co znajduje się w tajemniczym pudełku. Dlatego znajdziesz tokeny, przedmioty do gry, energię, natywny token łańcucha lub maskotkę łańcucha.

Obsługa wielu łańcuchów Blockchain Monster Hunt pozwala użytkownikom polować na maskotki z różnych łańcuchów. Co więcej, otrzymasz również tajemnicze pudełko jako łup z określonych potworów.

Możesz poznać częstotliwość wypadania swojej tajemniczej skrzynki przed przystąpieniem do bitwy. Ponadto współczynnik dropu zaczyna się od 0,1% i stopniowo rośnie.

Procent szansy na otrzymanie nagrody zostanie Ci pokazany z wyprzedzeniem. Korzystając z tego wskaźnika dropu, możesz zdecydować, czy sprzedać pudełko upominkowe, czy je otworzyć.

#5. Hodowla

Blockchain Monster Hunt pozwala na hodowanie i tworzenie nowego potwora. Te nowe nazywają się „sztucznymi potworami”.

Źródło: bcmhunt.gitbook.io

Musisz wybrać niezbędne elementy potwora, aby stworzyć zupełnie nowego potwora. Wartość nowo utworzonego potwora zależy od wybranego elementu, doświadczenia potwora-rodzica i jego rodzaju.

Podczas tworzenia sztucznego potwora masz całkowitą kontrolę nad wyborem odpowiednich potworów. Poza tym możesz połączyć maksymalnie 8 potworów. Wraz z odpowiednimi potworami musisz także dodać punkty esencji, aby osiągnąć 100% sukcesu w rozmnażaniu.

Wreszcie, możesz użyć sztucznych potworów do:

 • Zbieraj energię podczas bitew PvE.
 • Walcz z przeciwnikami w trybie bitwy PvP.
 • Sprzedawaj je na rynku w zamian za tokeny.

Co to jest Blockchain Monster Hunt Token (BCMC)?

BCMC to natywny token stojący za ekosystemem Blockchain Monster Hunt. Zbudowany przy użyciu standardu tokenów ERC-20/BEP-20, ten token nagradza graczy za ich umiejętności i wkład.

W chwili pisania tego tekstu kapitalizacja rynkowa BCMC wynosi ponad 1,5 miliona USD. Co więcej, średni dzienny wolumen obrotu tego tokena kryptograficznego wynosi ponad 28 000 USD.

Token BCMC zapewnia funkcje farmingu w QuickSwap, ApeSwap i StellaSwap. Tutaj obsługiwane pary handlu kryptograficznego obejmują BCMC/MATIC LP, BCMC/BNB LP i BCMC/GLMR.

Możesz także użyć BCMC, aby naładować „Energię” dla swoich potworów. Ponadto możesz użyć tego tokena jako waluty w grze.

Największą zaletą dla graczy w tym Blockchain Monster Hunt jest dostępność wbudowanego wielołańcuchowego mostu tokenowego. Tutaj możesz swobodnie przenosić tokeny BCMC w wielu sieciach blockchain.

Biorąc pod uwagę tokenomikę projektu Blockchain Monster Hunt, całkowita podaż to 1 miliard tokenów BCMC. Obecnie w obiegu znajduje się ponad 237 milionów tokenów BCMC.

Źródło: bcmhunt.com

Blockchain Monster Hunt przeznacza 40% całkowitej podaży tokenów na nagradzanie górników. Również 18% trafia do zespołu i doradców. Kolejna większa alokacja 17,6% jest przeznaczona na ekosystem i skarbiec projektu.

Blockchain Monster Hunt następnie przydziela 14,1% podaży tokenów BCMC na marketing i partnerstwa. Inwestorzy prywatni otrzymują 9,8% od zainwestowanych środków. Wreszcie pozostałe 0,5% jest wykorzystywane do rund publicznych.

Jak kupić tokeny BCMC?

Możesz kupić tokeny BCMC notowane na giełdach kryptowalut, takich jak ApeSwap, Gate.io, MEXC, PancakeSwap (V2), QuickSwap i SushiSwap. Jednak największy wolumen tokenów BCMC jest przedmiotem obrotu na scentralizowanej giełdzie Gate.io i zdecentralizowanej giełdzie PancakeSwap (V2).

Przyjrzyjmy się, jak kupić tokeny BCMC na Gate.io i PancakeSwap (V2).

# 1. Kup tokeny BCMC z Gate.io

 • Odwiedź Gate.io.
 • Utwórz konto w Gate.io, przechodząc proces weryfikacji.
 • Istniejący użytkownicy mogą logować się przy użyciu poświadczeń użytkownika Gate.io.
 • Załaduj swój portfel Gate.io tokenami USDT.
 • Przejdź do sekcji „Rynki spot”.
 • Wyszukaj token „BCMC”. Znajdziesz parę handlową BCMC/USDT; wybierz to.
 • Teraz wybierz kwotę USDT wymaganą do zakupu tokenów BCMC.
 • Następnie kliknij „Kup”.
 • Na koniec otrzymasz tokeny BCMC w swoim portfelu Gate.io.

  #2. Kup tokeny BCMC z PancakeSwap (V2)

 • Odwiedź platformę PancakeSwap.
 • Połącz swój portfel z platformą PancakeSwap. Możesz podłączyć MetaMask, Trust Wallet lub Binance Wallet.
 • Następnie wybierz sieć blockchain. Możesz wybrać Ethereum, BSC lub Aptos.
 • Teraz kliknij sekcję „Handel” w lewym górnym rogu platformy PancakeSwap.
 • Następnie wybierz opcję „Zamień”.
 • Teraz załaduj swój połączony portfel tokenami WBNB, ponieważ PancakeSwap obsługuje parę handlową WBNB/BCMC.
 • Wybierz WBNB jako pierwszy token wymiany.
 • Następnie wybierz BCMC jako drugi token wymiany i kliknij „Importuj”.
 • Następnie wybierz wartość tokenów WBNB, które chcesz zamienić na BCMC i kliknij „Zamień”.
 • Po zakończeniu wymiany Twój połączony portfel otrzymuje tokeny BCMC.

  Uwaga: Po zakupie tokenów BCMC możesz połączyć ten portfel z platformą Blockchain Monster Hunt. Ponadto w tym samym portfelu możesz przechowywać nagrody NFT.

  Ostatnie słowa

  Blockchain Monster Hunt to bez wątpienia ciekawa gra P2E. Możesz grać w tę grę, aby zdobywać nagrody w postaci tokenów BCMC.

  Co więcej, wielołańcuchowa funkcja wspomagająca zapewnia płynną rozgrywkę. Ogólnie rzecz biorąc, baw się dobrze grając i zarabiając tokeny kryptograficzne.

  Następnie sprawdź kursy kryptowalut online dla poziomów od początkującego do zaawansowanego.