Jak pingować witrynę z pięciu różnych lokalizacji

Możesz pingować stronę internetową lub komputer z pulpitu. Wszystko czego potrzebujesz to aplikacja wiersza polecenia. Wiersz polecenia w systemie Windows 10 lub Terminal w systemie macOS wykonują zadanie. Ping jest oczywiście wysyłany tylko z twojego systemu i twojej aktualnej lokalizacji. To wiąże się z ograniczeniami; jeśli witryna, którą próbujesz pingować, została zablokowana w twoim obszarze, wynik pingowania sprawi, że będziesz myślał, że nie odpowiada. Zawsze możesz skorzystać z usługi takiej jak Down dla wszystkich lub tylko dla mnie, aby to sprawdzić, lub możesz pingować witrynę z pięciu różnych lokalizacji FreshPing.

Pinguj stronę internetową z pięciu różnych lokalizacji

FreshPing to aplikacja internetowa, która pinguje wszelkie witryny, bez względu na to, jak małe są. Nie musisz pamiętać polecenia ping, wystarczy wpisać adres URL witryny, którą chcesz pingować, i kliknij przycisk „Ping Now”.

Wysłanie polecenia ping zajmuje nie więcej niż sekundę, jeśli wszystko działa poprawnie. Niezależnie od tego nie zajmie to więcej niż minutę. Przewiń w dół, aby zobaczyć pięć różnych regionów, z których pingowano witrynę. Zostanie wyświetlony podział czasu, jaki zajął DNS, czas połączenia TCP, czas TLC i kiedy strona była w stanie nawiązać połączenie.

Całkowity czas potrzebny na wysłanie polecenia ping jest podany na końcu, ale jeśli umieścisz kursor myszy nad jedną z innych sekcji, możesz również uzyskać dokładny czas na to.

Ping jest wysyłany z pięciu głównych regionów na całym świecie; Azja, zachodnie i wschodnie wybrzeże USA, wschodnie wybrzeże Afryki Południowej i Unia Europejska. Miasta, z których wysłano polecenie ping, są również podane obok każdego regionu i będą takie same, niezależnie od godziny pingowania witryny.

To narzędzie może sprawdzić, czy witryna jest uruchomiona i jak wolno / szybko reaguje. Nie sprawdzi, czy witryna jest zablokowana w twoim kraju. Jeśli nie możesz samodzielnie uzyskać dostępu do witryny, może to być Twój dostawca usług internetowych lub ograniczenie regionalne. Możliwe jest również, że sama witryna blokuje ruch z Twojej okolicy. Treść ograniczona regionalnie to rzecz; Netflix jest tego najlepszym przykładem, chociaż blokuje tylko określone treści i musisz użyć VPN dla Netflix, aby obejść ten problem. To samo dotyczy każdej innej witryny, która blokuje ruch z Twojego regionu.