Udostępnij teraz w social media:

Twój Apple Pencil to coś więcej niż tylko narzędzie do rysowania. To także zamiennik klawiatury. Zamiast pisać w polu tekstowym, po prostu pisz za pomocą Apple Pencil. Twój iPad automatycznie przekonwertuje twoje pismo na tekst.

Funkcja Scribble została po raz pierwszy wydana w iPadOS 14. Działa ze wszystkimi iPadami i iPadami Pro obsługującymi Apple Pencil (wszystkie generacje). Jak można się spodziewać po Apple, po prostu działa. Nie ma potrzeby włączania tej funkcji.

Pisz w dowolnym polu tekstowym na iPadzie, używając Apple Pencil

Jeśli lubisz robić odręczne notatki, funkcja Scribble będzie dla Ciebie błogosławieństwem. Automatycznie skonwertuje wszystko, co napiszesz na tekst. Wszystko, co musisz zrobić, to uczynić tekst przynajmniej częściowo czytelnym. Apple całkiem nieźle radzi sobie z przepisywaniem odręcznego tekstu.

Wszystko, co musisz zrobić, stuknąć w pole tekstowe za pomocą Apple Pencil (zamiast palca lub kursora myszy). Na ekranie zamiast klawiatury pojawi się pływająca ikona ołówka.

Sprawdź -   Uzyskaj dostęp do siłowni i Pokèstops podczas blokady

Teraz napisz w polu tekstowym za pomocą Apple Pencil. Po napisaniu kilku słów unieś Apple Pencil. Za sekundę lub dwie słowa znikną z ekranu i zostaną automatycznie zamienione na tekst.

Napisz w polu tekstowym

Jeśli chcesz napisać więcej, możesz kontynuować to w obszarze pola tekstowego. Możesz również użyć Apple Pencil do edycji transkrybowanego tekstu. Zajrzyj do ostatniej sekcji, aby dowiedzieć się, jak to działa.

Pisanie dłuższych tekstów za pomocą aplikacji Apple Pencil i Notatki

Funkcja Scribble doskonale nadaje się do szybkiego wprowadzania tekstu w małym polu tekstowym. Ale jego największym ograniczeniem jest rozmiar samego pola tekstowego. Jeśli chcesz napisać akapit lub stronę, musisz użyć dedykowanej aplikacji do pisania lub notatek.

Na szczęście aplikacja Apple Notes ma wbudowaną funkcję Scribble.

Otwórz aplikację Notatki na iPadzie i utwórz nową notatkę. Następnie stuknij pustą część notatki za pomocą Apple Pencil. Domyślnie spowoduje to przejście do trybu rysowania.

Sprawdź -   Jak ukryć wiadomość w wątku iMessage

Kliknij przycisk „Ołówek” znajdujący się na pasku narzędzi, aby wyświetlić opcje ołówka.

Stuknij ikonę ołówka na pasku narzędzi Notatki

Z paska narzędzi Ołówek wybierz Ołówek z ikoną „A”.

Stuknij ikonę Scribble na pasku narzędzi ołówka

Jesteś teraz w trybie bazgrołów. Po prostu przejdź na górę notatki i zacznij pisać za pomocą Apple Pencil. Wszystko, co napiszesz, zostanie natychmiast przepisane na tekst pisany.

Pisz za pomocą Apple Pencil w notatkach, aby przekonwertować go na tekst

Zaznacz i edytuj tekst za pomocą Apple Pencil

Kiedy piszesz za pomocą Apple Pencil, transkrybowany tekst nie zawsze będzie idealny lub możesz po prostu edytować tekst. Możesz to zrobić za pomocą Apple Pencil i niektórych gestów.

Zaznacz tekst za pomocą Apple Pencil

Zaznaczanie tekstu jest tak proste, jak zakreślenie słowa lub akapitu.

Okrągła ramka tekstowa do zaznaczania tekstu

Po wypełnieniu koła zobaczysz opcje Wytnij, Kopiuj i Wklej. Jeśli chcesz usunąć tekst, naciśnij przycisk „Wytnij”.

Kliknij Wytnij, aby usunąć tekst

Jeśli chcesz zaznaczyć dłuższy tekst, możesz narysować ciągłą linię pod tekstem. Dwukrotne dotknięcie słowa również załatwia sprawę. Jeśli chcesz zaznaczyć akapit, dotknij tekstu trzykrotnie.

Sprawdź -   Jak dostosować klawisze modyfikujące klawiaturę na iPadzie

Usuń tekst za pomocą Apple Pencil

Aby szybko usunąć słowo lub kilka słów, po prostu narysuj falistą linię nad słowami (tak jak zeskrobujesz słowo na papierze).

Bazgroły nad tekstem do usunięcia

Wstaw tekst za pomocą Apple Pencil

Aby napisać coś pomiędzy tekstem pisanym, stuknij i przytrzymaj Apple Pencil w miejscu, w którym chcesz wstawić tekst. To da ci trochę miejsca do pisania. Następnie zacznij pisać w dostępnym miejscu. Kiedy puścisz Apple Pencil, iPadOS automatycznie połączy tekst.

Naciśnij i przytrzymaj Apple Pencil, aby wstawić tekst

Dodaj lub usuń spacje za pomocą Apple Pencil

Aby szybko dodać lub usunąć spację, po prostu narysuj pionową linię. Jeśli narysujesz linię, w której nie ma spacji, doda ją. Jeśli jest już miejsce, zostanie usunięte.

Narysuj linię pionową, aby dodać lub usunąć odstęp

Nie podoba Ci się funkcja Scribble? Oto jak to wyłączyć.