Jak planować wiadomości na Slacku

Slack to jedna z najlepszych aplikacji do przesyłania wiadomości przeznaczonych dla miejsc pracy. Większość ludzi zna ją jako zabawną aplikację do przesyłania wiadomości, w której możesz wysyłać GIF-y, ale w rzeczywistości jest naprawdę świetna w wyszukiwaniu i odzyskiwaniu linków i obrazów, które zostały udostępnione na różnych kanałach. Jest też fakt, że jest wysoce konfigurowalny dzięki odpowiedniej aplikacji Slack. Jeśli chcesz zaplanować wiadomości na Slacku, możesz to zrobić za pomocą bezpłatnej aplikacji o nazwie Timy.

Zaplanuj wiadomości w Slacku

Timy może zaplanować wiadomości z dwudziestoczterogodzinnym wyprzedzeniem, ale nie dłużej. Oczywiście jest to ograniczone przez to, jak daleko można zaplanować wiadomość. Ponadto aplikacja faktycznie zaplanuje i wyśle ​​wiadomość, którą utworzysz podczas planowania. Nie działa jako usługa przypomnienia o wysłaniu określonej wiadomości.

Dodaj Timy do swojego obszaru roboczego na Slacku. To nic nie kosztuje, więc nie wahaj się zabrać go na test, nawet jeśli jesteś sceptyczny, czy spełnia on Twoje potrzeby.

Po dodaniu Timy do swojego obszaru roboczego musisz zrozumieć, jak to działa. Podobnie jak większość aplikacji Slack, działa za pomocą prostych poleceń. Możesz zaplanować wysłanie wiadomości o określonej godzinie lub po określonym czasie, np. Po dwóch godzinach.

Składnia

/send [your message] at Time

lub

/send [your message] in time period

Przykład

/send this is a test message at 12:15am
/send this is a test message in 1h

Wpisz polecenie zaplanuj wiadomość i wiadomość na kanale, na którym chcesz ją wysłać. Na przykład, jeśli masz kanał lunchowy, do którego chcesz wysłać wiadomość na kilka minut przed lub po obiedzie, powinieneś użyć Timy na tym kanale.

Anuluj zaplanowaną wiadomość

Możesz zmienić zdanie co do wysłania wiadomości po jej zaplanowaniu. Aby wyświetlić wszystkie wiadomości, które są aktualnie zaplanowane, wprowadź następujące polecenie;

/list all

Spowoduje to wyświetlenie tylko wiadomości, które nie zostały jeszcze dostarczone. Jeśli wiadomość nie została jeszcze dostarczona, możesz ją anulować. Możesz wykonać to polecenie na dowolnym kanale, a będziesz mógł zobaczyć wszystkie zaplanowane wiadomości i je anulować. Lista nie powie Ci, do kogo ma zostać wysłana zaplanowana wiadomość.

Możesz umieszczać emotikony w swoich wiadomościach, ale nie możesz używać innych poleceń w wiadomości, na przykład jeśli masz aplikację Slack, której możesz użyć do wyszukiwania GIF-ów, nie zadziała. Timy działa tylko dla wiadomości tekstowych. Będziesz mógł wysyłać linki, ale nie będziesz mógł wysyłać obrazów ani plików.