Jak pobierać aplikacje, których nie ma już w App Store Twojego telefonu

Sklepy z aplikacjami na smartfony są w tej chwili dobrze ugruntowane i chociaż uwielbiamy widzieć nowe aplikacje, oznacza to również nieuniknione: czasami aplikacje znikają. Oto, co możesz zrobić, jeśli Twoje ulubione znikną.

Dlaczego aplikacje znikają?

Zanim porozmawiamy o tym, jak uzyskać aplikacje, które nie są już dostępne do pobrania z odpowiedniego sklepu z aplikacjami na Twoim telefonie, porozmawiajmy najpierw o tym, dlaczego aplikacje są usuwane w pierwszej kolejności.

Ogólnie jest to wezwanie programisty; aplikacja zostanie ściągnięta, ponieważ już jej nie obsługują. Przykład: Epic Games niedawno ściągnął wszystkie wersje Infinity Blade z iOS App Store z tego właśnie powodu. Firma twierdziła, że ​​brakuje środków na wsparcie gier „na odpowiednim poziomie [their] aktualne standardy ”. To ma sens – jeśli masz zamiar coś zrobić, równie dobrze możesz to zrobić dobrze.

Najczęściej tak to się dzieje. Aplikacja staje się bardziej kłopotliwa, niż warto ją dalej wspierać, jej funkcje są przenoszone do innej aplikacji od tego samego programisty (i nie ma potrzeby redundancji) lub programista jest całkowicie rozwiązany.

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli aplikacja, której szukasz, nie jest dostępna z żadnego z tych powodów, nadal powinieneś móc ją ponownie pobrać, jeśli wcześniej ją pobrałeś (dotyczy to szczególnie płatnych aplikacji) .

To powiedziawszy, warto zauważyć, że jeśli aplikacja została usunięta przez samą firmę zajmującą się sklepem z aplikacjami – Apple w przypadku iOS App Store lub Google w przypadku Sklepu Play – najprawdopodobniej zniknęła na zawsze. Jeśli go wyciągnęli, jest ku temu dobry powód, więc nie możesz oczekiwać, że łatwo go odzyskasz.

Jeśli jednak aplikacji nie ma już w sklepie z aplikacjami, oto najprostszy sposób na jej odzyskanie na urządzenia z systemem Android lub iOS.

Jak pobierać aplikacje, których już nie ma w iOS App Store

Jeśli jesteś użytkownikiem iOS, twoje opcje są dość ograniczone – musisz pobrać swoje aplikacje z App Store. Na szczęście, jeśli kupiłeś lub pobrałeś aplikację, która nie jest już dostępna, prawdopodobnie nadal możesz ją pobrać.

Najpierw uruchom App Store, a następnie dotknij ikony konta w prawym górnym rogu.

Następnie kliknij „Kupione”.

Aby zobaczyć wszystkie aplikacje, których nie ma jeszcze na telefonie lub iPadzie (co jest prawdopodobnym scenariuszem, jeśli próbujesz pobrać coś, czego nie ma już w App Store), kliknij „Nie na tym iPhonie / iPadzie”.

Stamtąd możesz przewijać listę, aby znaleźć aplikację, którą chcesz zainstalować, a następnie stuknąć małą ikonę chmury po prawej stronie, aby ją pobrać. Bułka z masłem.

Jak pobierać aplikacje, których nie ma już w Google Play

Chociaż masz tylko jedną opcję pobierania przestarzałych aplikacji na iOS, istnieje kilka sposobów, aby to zrobić na Androida: pobierz go ze sklepu Google Play lub pobierz APK i załaduj aplikację. Podczas gdy pierwszy sposób jest najprostszy, drugi oferuje sposób instalowania aplikacji, które zostały całkowicie usunięte z Google Play.

Jak zainstalować usunięte aplikacje z Google Play

Najpierw otwórz Sklep Play, a następnie otwórz menu, dotykając trzech linii w lewym górnym rogu (w polu wyszukiwania).

Następnie wybierz „Moje aplikacje i gry”.

Po otwarciu tego menu wybierz „Biblioteka”. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich aplikacji, które kiedykolwiek pobrałeś z Google Play.

Niestety, nie ma łatwego sposobu na przeszukanie tej listy, więc jeśli szukasz starszej aplikacji, znalezienie jej przez przewijanie może zająć trochę czasu.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​masz inną opcję: załaduj plik APK.

Jak korzystać z aplikacji Sideload, których nie ma już w Google Play

Przeglądanie szalonej listy aplikacji może być ogromnym problemem, więc w takim przypadku może być łatwiejsze załadowanie aplikacji.

Jeśli nigdy wcześniej nie pobierałeś żadnej aplikacji, prawdopodobnie zechcesz rzucić okiem na nasz pełny samouczek. To nie jest skomplikowany proces, ale sposób, w jaki to zrobisz, będzie zależeć od wersji Androida, na której działa Twój telefon.

Jeśli wcześniej pobierałeś aplikacje i potrzebujesz tylko dobrego miejsca, aby znaleźć coś, czego nie ma już w Sklepie Play, APK Mirror to twoja odpowiedź. To najlepsze miejsce w sieci do pobierania aplikacji na Androida do ładowania bocznego. Jest to godne zaufania źródło, które zawiera tylko bezpłatne aplikacje (w APK Mirror nie ma pirackich aplikacji), a każda aplikacja jest legalna. Warto również wspomnieć, że istnieje kilka wersji niektórych aplikacji w zależności od modelu telefonu i szczegółów sprzętowych. Jeśli nie masz pewności, który pakiet APK powinieneś zainstalować, sprawdź ten elementarz.

Na przykład, jeśli załóżmy, że chcesz zainstalować Skitch (nieistniejącą już aplikację Evernote). Po prostu złapałbyś APK z APK Mirror i zainstaluj go na swoim urządzeniu, postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami. Nic do tego!

x