Jak pobierać aplikacje na Androida na Chromebooku

Udostępnij teraz w social media:

Jedną z najlepszych rzeczy, które pojawiły się na Chromebookach, było wprowadzenie Sklepu Google Play, aby uzyskać dostęp do milionów aplikacji na Androida na obsługiwanych urządzeniach z systemem operacyjnym Chrome. Oto jak zainstalować aplikacje na Androida na Chromebooku.

Jakie urządzenia obsługują Sklep Play?

Chociaż większość nowych Chromebooków jest dostarczana ze Sklepem Google Play po wyjęciu z pudełka, niektóre urządzenia nadal nie obsługują Sklepu Play. Sprawdź Strona projektów Chromium aby zobaczyć pełną listę urządzeń obsługujących aplikacje na Androida oraz tych, które są planowane. Google nadal ocenia więcej urządzeń pod kątem zgodności i aktualizuje listę w miarę dodawania nowych urządzeń.

  Czy sprawdzanie przeszłości osoby zarządzającej domem jest zgodne z prawem?

Jeśli nadal nie widzisz aplikacji Sklep Play w programie uruchamiającym, być może Twój Chromebook wymaga aktualizacji oprogramowania. Upewnij się, że system operacyjny Chrome działa w najnowszej wersji i spróbuj zaktualizować Chromebooka do najnowszej wersji.

Jak zainstalować aplikacje na Androida

Aby rozpocząć, musisz najpierw otworzyć Sklep Play. Kliknij ikonę Launchera, przewiń w dół, aż zobaczysz ikonę Sklep Play, a następnie kliknij ją.

Po otwarciu Sklepu Play wpisz nazwę aplikacji w pasku wyszukiwania u góry i naciśnij klawisz Enter.

Wpisz Roblox w pasku wyszukiwania, a następnie naciśnij Enter

Na liście wyników wyszukiwania kliknij „Zainstaluj” pod aplikacją, od której chcesz rozpocząć pobieranie.

Kliknij Zainstaluj obok aplikacji do gier Roblox w Sklepie Play

Po zainstalowaniu aplikacji kliknij „Otwórz”.

Po zakończeniu pobierania kliknij Otwórz

Jeśli wolisz otworzyć go później, możesz to zrobić z szuflady aplikacji. Kliknij ikonę szuflady, przewijaj, aż zobaczysz ikonę aplikacji, a następnie ją wybierz.

  Jak dwukrotnie kliknąć, aby ukryć / odkryć ikony pulpitu

Uzyskaj dostęp do Roblox w dowolnym momencie z szuflady aplikacji, klikając szufladę, a następnie przewiń w dół i kliknij Roblox

Jak organizować pobrane aplikacje

Po pobraniu kilku aplikacji możesz zauważyć, że szuflada aplikacji jest nieco zagracona. Chociaż nie ma sposobu na automatyczne sortowanie aplikacji w szufladzie, możesz dodać je do folderów i ręcznie zmienić ich kolejność w szufladzie.

Jak dodać aplikacje do folderów

Aby uporządkować je w różne kategorie w celu łatwego dostępu, możesz je połączyć w folderze w szufladzie aplikacji.

Otwórz szufladę aplikacji, przytrzymaj i przeciągnij aplikację na inną aplikację, a następnie upuść ją.

Przeciągnij ikonę aplikacji bezpośrednio na ikonę innej aplikacji, aby utworzyć folder.

Z aplikacjami tworzony jest nienazwany folder. Aby zmienić nazwę folderu na bardziej opisową, kliknij folder, wybierz „Bez nazwy”, a następnie wpisz nową nazwę.

Kliknij folder, kliknij

Jak zmienić kolejność aplikacji

Teraz, gdy masz już aplikacje uporządkowane w folderach, możesz chcieć zmienić ich kolejność w szufladzie aplikacji. Możesz umieścić najczęściej używane aplikacje / foldery na samej górze, a te, których rzadko używasz, umieść na dole szuflady.

  Jak bardzo powinieneś się martwić?

Tak jak wcześniej, przytrzymaj i przeciągnij aplikację / folder w dowolne miejsce w szufladzie aplikacji, a następnie puść.

Przeciągnij folder / aplikację w dowolne miejsce w szufladzie aplikacji, aby zmienić położenie aplikacji.

Jak odinstalować aplikacje na Androida

Zainstalowanie wielu aplikacji na Androida na Chromebooku wiąże się z zużyciem dużej ilości pamięci. Na szczęście możesz łatwo odinstalować aplikacje, których nie używasz od jakiegoś czasu, które zajmują tak bardzo potrzebną przestrzeń.

Otwórz szufladę aplikacji, kliknij prawym przyciskiem aplikację, którą chcesz odinstalować, a następnie kliknij „Odinstaluj”.

Kliknij ikonę programu uruchamiającego, kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij

Pojawi się monit z prośbą o potwierdzenie, że chcesz odinstalować aplikację. Kliknij Odinstaluj.”

Kliknij

Po odinstalowaniu aplikacji możesz zainstalować dodatkowe aplikacje, korzystając z wolnego miejsca uzyskanego po usunięciu aplikacji, których już nie potrzebujesz.

x