Udostępnij teraz w social media:

YouTube ma tendencję do blokowania aplikacji, które mogą pobierać filmy ze strony internetowej. Jednym z narzędzi, które było używane do pobierania filmów z YouTube przez długi czas, jest youtube-dl, ale jest to narzędzie wiersza poleceń i nie wszyscy mogą z niego korzystać. Jeśli chcesz pobierać filmy z YouTube'a na macOS, możesz użyć narzędzia youtube-dl poprzez GUI z ViDL dla komputerów Mac. To bezpłatne narzędzie, które może zapisywać filmy lub zapisywać tylko dźwięk z nich.

Chcesz pobrać filmy z YouTube'a na Windows 10? Istnieje aplikacja komputerowa do tego zadania, a także metoda, której można użyć na urządzeniu z iOS.

Sprawdź -   Jak włączyć nową blokadę Crapware w Microsoft Edge

Pobierz filmy z YouTube'a na Maca

Pobierz ViDL dla komputerów Mac, rozpakuj spakowany plik i przenieś aplikację do folderu Aplikacje. Możesz wprowadzić adres URL filmu, który chcesz pobrać, lub możesz go wyszukać. Aplikacja może wyszukiwać filmy w YouTube, ale wyniki nie są najlepsze ani najtrafniejsze. Lepiej jest użyć adresu URL. Aplikacja może pobierać jeden film na raz lub jeśli podasz adres URL listy odtwarzania, może pobrać wszystkie filmy z listy odtwarzania.

Na wszelki wypadek wybierz opcję „Konwertuj na mp4” i kliknij „Rozpocznij pobieranie”. Domyślnie wideo zostanie pobrane do folderu Pobrane, ale możesz zmienić miejsce, w którym aplikacja je zapisuje. Jeśli chcesz pobierać tylko dźwięk, wybierz opcję „Tylko dźwięk”.

Sprawdź -   Jak obliczyć CP Pokémona po ewolucji

ViDL dla komputerów Mac nie oferuje wyboru jakości, ale pobierane filmy są dobrej jakości. Nie będzie to domyślnie najniższa jakość, w jakiej wideo jest dostępne. Ma rozszerzenie przeglądarki Safari, które można zainstalować i pobierać z przeglądarki. Jeśli nie korzystasz z Safari, możesz uzyskać bookmarklet, którego można używać w innych przeglądarkach.

Pobieranie zajmie więcej czasu, im większy jest film.

Jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji komputerowej i szukasz tylko bookmarkletu lub rozszerzenia Safari, możesz odwiedzić stronę aplikacji połączoną wcześniej i uzyskać ją w sekcji Często zadawane pytania. Jeśli nie wiesz, jak korzystać z bookmarkletu, wystarczy przeciągnąć i upuścić go na pasku zakładek i zwolnić. Przejdź do filmu na YouTube i kliknij bookmarklet.

Sprawdź -   Jak ukryć swój adres IP na Androidzie: 3 łatwe rozwiązania

ViDL dla komputerów Mac to nie tylko YouTube. Może także pobierać filmy z innych stron internetowych.