Jak pobierać muzykę ze Spotify do odtwarzania offline

Jeśli korzystasz ze Spotify Premium, możesz łatwo pobrać dowolny utwór, listę odtwarzania lub album, który Ci się podoba i słuchać ich offline. Oto jak pobierać muzykę ze Spotify do użytku w trybie offline na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych.

Pobierz muzykę ze Spotify na telefon komórkowy

Spotify umożliwia pobieranie muzyki na prawie każdy ekran w swoich aplikacjach mobilnych, ale ta opcja jest dziwnie inna w zależności od tego, gdzie jesteś. Chociaż możesz pobrać dowolny utwór lub album, o ile masz Spotify Premium, zacznijmy od najbardziej oczywistej, listy ulubionych utworów.

Aby to zrobić, otwórz aplikację Spotify na swoim iPhone, iPadlub Android urządzenie, a następnie przejdź do karty „Twoja biblioteka”.

W sekcji Muzyka> Listy odtwarzania stuknij opcję „Lubiane utwory”.

Stuknij Lubiane utwory z biblioteki

U góry zobaczysz teraz dużą opcję „Pobierz”. Stuknij przełącznik obok niego, aby rozpocząć pobieranie ulubionych utworów. Teraz, gdy będziesz nadal lubić utwory, będą one zapisywane w Twojej bibliotece i automatycznie pobierane na Twoje urządzenie. I tak, ta funkcja działa dla każdej listy odtwarzania w Twojej bibliotece.

Stuknij przełącznik obok Pobierz

Ale to jest pojedynczy przełącznik. A co, jeśli chcesz pobrać tylko określony album, być może bez dodawania go do listy ulubionych utworów?

Przejdź do albumu lub listy odtwarzania i dotknij przycisku „Pobierz” pod opisem.

Stuknij przycisk pobierania z albumu lub listy odtwarzania

Muzyka zostanie dodana do Twojej biblioteki (ale nie do listy ulubionych utworów), a Spotify zacznie natychmiast pobierać utwory, o ile korzystasz z Wi-Fi.

Spotify doda go do biblioteki i rozpocznie pobieranie

Jeśli chcesz włączyć pobieranie przez sieć komórkową, możesz to zrobić, przechodząc do opcji Ustawienia> Jakość muzyki> Pobierz za pomocą sieci komórkowej i przełączając opcję.

Stuknij przełącznik obok opcji Pobierz przez sieć komórkową

Teraz, o ile smartfon lub tablet łączy się z Internetem raz na 30 dni, pobrane utwory pozostaną dostępne do użytku offline.

Nie można bezpośrednio pobierać pojedynczych utworów. Zamiast tego będziesz musiał użyć funkcji Lubiane utwory. Stuknij ikonę „Serce” znajdującą się obok danej piosenki, aby ją polubić, i jeśli masz włączoną funkcję pobierania dla listy ulubionych utworów, będą one dostępne do słuchania offline.

Pobierz muzykę ze Spotify na komputer

Aplikacja komputerowa Spotify jest dość ograniczona, jeśli chodzi o pobieranie utworów. Możesz pobrać tylko ulubione utwory i listy odtwarzania. Nie możesz pobierać pojedynczych albumów ani utworów.

Aby pobrać listę ulubionych utworów, otwórz aplikację Spotify na swoim Komputer z systemem Windows 10, Prochowieclub Linux komputerze, a następnie wybierz „Lubiane utwory” z sekcji „Twoja biblioteka” na pasku bocznym. Następnie kliknij przełącznik obok „Pobierz”, aby rozpocząć pobieranie wszystkich lubianych utworów.

Kliknij przełącznik obok opcji Pobierz, aby pobrać polubione utwory offline

Aby pobrać listę odtwarzania, najpierw otwórz ją w aplikacji Spotify na komputer, a następnie kliknij przycisk Menu z trzema kropkami. Tutaj wybierz opcję „Pobierz”.

Kliknij Pobierz z menu, aby pobrać listę odtwarzania na Spotify Desktop

Jak przejść do trybu offline w Spotify

W przeciwieństwie do Apple Music, Spotify nie ma oddzielnej sekcji dla pobranej muzyki. Zamiast tego oferuje tryb offline. Po włączeniu Spotify przestanie współdziałać z usługą przesyłania strumieniowego, nawet jeśli masz połączenie z Internetem.

Sekcje pobierania muzyki w trybie Spotify offline

Nadal będziesz mógł przeglądać katalog muzyki Spotify, ale nie będziesz mógł ich odtwarzać, dopóki nie wrócisz do trybu online. Tryb offline przedstawia całą ostatnią muzykę offline u góry strony głównej i możesz przejść do biblioteki, aby zobaczyć pobrane albumy i listy odtwarzania. Jeśli utwór nie jest wyszarzony, oznacza to, że został pobrany i można go odtwarzać.

Aby przejść do trybu offline, kliknij przycisk „Ustawienia” znajdujący się u góry sekcji Strona główna.

Stuknij ikonę Ustawienia z ekranu głównego w Spotify

Tutaj wybierz opcję „Odtwarzanie”.

Dotknij opcji Odtwarzanie w Ustawieniach

Teraz możesz kliknąć przełącznik obok „Tryb offline”, aby przejść do trybu offline. Możesz tu wrócić ponownie, aby przejść do trybu online.

Dotknij przełącznika obok Offline

Najlepszą rzeczą w Spotify jest silnik do odkrywania muzyki. Oto kilka najlepszych sposobów odkrywania nowej muzyki w Spotify.

x