Mac

Jak pobierać starsze wersje systemu macOS

Komputery Mac są drogie i często, jeśli porównasz specyfikacje Maca z niższej półki, przekonasz się, że możesz kupić wyjątkowo lepszy komputer w tej samej cenie. Faktem jest, że kupując komputer Mac, nie kupujesz tylko sprzętu. Płacisz także za system operacyjny oprócz doskonałego sprzętu (wyświetlacz Retina), za co ma tę cenę. Użytkownicy komputerów Mac często aktualizują się do nowszych wersji w dużych ilościach, a obniżenie wersji rzadko jest opcją. To powiedziawszy, jeśli chcesz pobrać starsze wersje systemu macOS, możesz.

Starsze wersje macOS

macOS przeszedł kilka iteracji przez lata. Nie ma już nazwy od dużych kotów i odnosi się do OS X do obecnego wzorca nazewnictwa i ogólnej nazwy macOS. Nie tylko wzorzec nazwy zmienił się dla systemu operacyjnego. Dodano nowe funkcje, a starsze modele komputerów Mac stały się przestarzałe. W tym celu, jeśli chcesz pobrać oficjalne starsze wersje systemu macOS, możesz cofnąć się tylko tak daleko. Możesz dostać;

  • macOS Catalina (aktualna wersja)
  • macOS Mojave
  • macOS High Sierra
  • macOS Sierra
  • OS X El Capitan
  • OS X Yosemite

Jak pobrać

Niektóre wersje systemu macOS należy pobrać ze sklepu Mac App Store, co oznacza, że ​​nie można ich pobrać z komputera. Te wersje są;

Inne wersje są pobierane jako pliki DMG, co oznacza, że ​​możesz je pobrać z dowolnego komputera stacjonarnego, niezależnie od tego, czy jest to komputer Mac, czy PC.

Ostatnie trzy wersje, tj. Sierra, El Captian i Yosemite, są pobierane z ogólną nazwą, więc pamiętaj, aby zmienić nazwę pliku po pobraniu. Pomoże to łatwiej zidentyfikować plik. Instalatorzy zwykle wygasają, więc nie możesz ich przechowywać zbyt długo. Będziesz musiał pobrać nowszą wersję pliku, aby móc z nich korzystać. Jeśli masz już plik instalatora lub plik DMG, wypróbuj go, ale jeśli nie działa, być może dlatego, że wygasł.

Określone wersje systemu macOS

Powyższe linki otrzymają ostateczną / najnowszą dostępną wersję systemu operacyjnego. Jeśli chcesz pobrać konkretną wersję, możesz, ale musisz znaleźć w Google link do niej. Aby znaleźć link do konkretnej wersji systemu macOS, odwiedź Google i uporządkuj zapytanie zgodnie z poniższym opisem;

MacOS wersja nazwa numer wersji kombi

Przykład

Kombinacja High Sierra 10.13.6

Inne sposoby pobierania – historia zakupów w App Store

Czy wspominaliśmy już, ile Apple nie chce, aby użytkownicy wracali do starszych wersji systemu macOS? Naprawdę tak naprawdę nie jest, dlatego przekonasz się, że chociaż niektóre wersje systemu macOS można pobrać z Mac App Store, jeśli masz do nich link, nie możesz ich wyszukiwać.

Jeśli nie możesz znaleźć bezpośredniego linku do starszej wersji systemu macOS, możesz sprawdzić historię zakupów w Mac App Store.

Linki do App Store

Niektóre starsze wersje systemu macOS są nadal obecne w sklepie Mac App Store. Mogą się nie pojawiać w wyszukiwarce lub w historii zakupów, ale tak naprawdę potrzebujesz tylko linku do ich znalezienia. Znalezienie go jest łatwe, ponieważ tutaj również istnieją ograniczenia. Jeśli nigdy nie posiadałeś szczególnie starej wersji macOS, nie będziesz mógł jej pobrać, nawet jeśli udało ci się znaleźć link do niej w sklepie.

Posiadanie wersji zasadniczo oznacza, że ​​musisz mieć komputer Mac z uruchomioną wersją, którą chcesz pobrać. Jeśli nigdy nie korzystałeś z Lion na Macu, nie będziesz mógł go pobrać z Mac App Store. Własność systemu operacyjnego jest określana za pomocą identyfikatora Apple ID używanego na komputerze Mac.

Kompatybilność z macOS i Mac

Wspomnieliśmy, że komputery Mac mogą stać się przestarzałe w zakresie aktualizacji oprogramowania, co oznacza, że ​​nie będziesz w stanie zainstalować wersji systemu macOS na komputerze Mac, jeśli jest za stary. Przed pobraniem starszej wersji systemu macOS (lub nowej pod tym względem), odwiedź ten link. Wybierz wersję Maca, którą chcesz pobrać, i skorzystaj z sekcji Sprawdź kompatybilność, aby ustalić, czy Twój Mac może uruchomić wersję macOS, którą chcesz na nim zainstalować.

Podpisanie i weryfikacja

Ponieważ Apple nie chce, aby jego użytkownicy przechodzili na starszą wersję systemu macOS, odradza to przechodzenie na inną wersję, nie podpisując już starszych wersji systemu operacyjnego. Wersja bez znaku nie zostanie zainstalowana, a ponieważ chcemy pobrać starsze wersje, prawdopodobnie wystąpią problemy z podpisywaniem.

Aby obejść te problemy, musisz pobrać certyfikat dla wersji systemu macOS, którą pobrałeś i próbujesz zainstalować.

Możesz pobierz certyfikaty z Apple.

Pobieranie z torrentów

Prawdopodobnie można znaleźć wersje macOS starsze niż Yosemite za pośrednictwem stron z torrentami. Tak długo, jak uruchamiasz system operacyjny na komputerze Mac, a nie na hackintoscie, nie łamiesz żadnych przepisów dotyczących jego użytkowania. To powiedziawszy, nie ma gwarancji, że instalator lub DMG z torrenta będzie działał lub że będzie bezpieczny. Jeśli zdecydujesz się wybrać tę trasę, zrób to na własne ryzyko.

x