Jak pobrać bibliotekę muzyczną Google w systemie Linux za pomocą wiersza poleceń

Muzyka Google to jedna z niewielu płatnych usług muzycznych głównego nurtu, które poważnie traktują Linuksa i cieszy się solidną, pierwszorzędną obsługą Linuksa. Gdy użytkownicy włączają swoje komputery z systemem Linux, wiedzą, że mogą zainstalować najnowsze narzędzie muzyczne marki Google i pobrać / przesłać wszystkie swoje pliki, aby słuchać ich w dowolnym miejscu. Mimo to, tak dobre, jak narzędzie Google do pobierania plików, ma kilka wad. Na początek nie można go uruchomić na maszynie wirtualnej ani na serwerze terminalowym z powodu pewnych ograniczeń Google. Aby rozwiązać ten problem, programista na Github utworzył Gmpydl; program oparty na Pythonie, który pozwala zalogować się do Google i pobrać bibliotekę Google Music w systemie Linux za pomocą wiersza poleceń.

Instalowanie Git i innych narzędzi

Gmpydl wymaga kilku programów, bibliotek i innych rzeczy, zanim cokolwiek zadziała. Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest Git. To narzędzie jest ważne, ponieważ dzięki niemu można pobrać wymagany kod Gmpydl. Otwórz terminal i wprowadź następujące informacje:

Ubuntu

sudo apt install git

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf install git

OpenSUSE

sudo zypper install git

Debian

sudo apt-get install git

Następnie wymagane są niektóre biblioteki Pythona, a także niektóre narzędzia Python. Pierwsza to Python2. Ten jest nieco trudny, ponieważ większość dystrybucji Linuksa już intensywnie korzysta z Pythona i powinno być zainstalowane. Jeśli z jakiegoś powodu Twój komputer nie ma Pythona 2, musisz go zainstalować. Dodatkowo wymagany jest PIP i oparta na Pythonie biblioteka Google Music gmusicapi.

Jeśli chodzi o instalację Pythona 2, każdy system operacyjny ma inną nazwę. Dlatego najlepiej jest użyć funkcji wyszukiwania, aby znaleźć Pythona 2. Rozważ użycie terminala i „funkcji wyszukiwania” dystrybucji Linuksa.

Każda popularna dystrybucja Linuksa jest inna, jeśli chodzi o wyszukiwanie pakietów. W Fedorze polecenie to dnf search, w Arch to pacman -Ss, Ubuntu to apt search, OpenSUSE to zypper search, a Debian to apt-cache search. Użyj jednego z nich, aby znaleźć Python 2 i zainstalować go. Zainstaluj również pip. Należy pamiętać, że można go nazwać python2-pip, python-pip lub pip lub czymś podobnym.

Po zainstalowaniu obu narzędzi w systemie użyj PIP, aby zainstalować interfejs API Google Music:

pip install gmusicapi

Narzędzie instalatora Pythona znajdzie, pobierze, zbuduje i zainstaluje Gmusicapi, aby uzyskać wszystko, co dzieje się w systemie.

Getting Gmpydl

Gmpydl ma wszystko, czego potrzebuje do działania. Teraz weźmy kod. W terminalu użyj git, aby pobrać niezbędne pliki.

git clone https://github.com/stevenewbs/gmpydl

Teraz przejdź do katalogu Gmpydl za pomocą polecenia CD.

cd gmpydl

Na koniec utwórz folder pobierania, do którego trafią wszystkie pliki muzyczne.

mkdir -p ~/Google-Music-Downloads

Pobieranie muzyki

Dzięki temu programowi łatwo jest pobrać bibliotekę Google Music w systemie Linux za pomocą wiersza poleceń. Najpierw jednak musisz zalogować się na swoje konto Google. Odbywa się to poprzez uruchomienie programu po raz pierwszy. W terminalu uruchom to polecenie z katalogu Gmpydl.

./gmpydl


Spowoduje to poproszenie użytkownika o wprowadzenie swojego „adresu e-mail konta Google”. W terminalu wpisz adres e-mail Google powiązany z kontem, z którego chcesz pobrać pliki Google Music, a następnie naciśnij klawisz Enter. Spowoduje to wygenerowanie nowego pliku konfiguracyjnego i łącze do kliknięcia. Ten link generuje jednorazowy token do logowania się do Google, dzięki czemu Gmpydl nie używa Twojego hasła.

Następną rzeczą, którą należy przekazać narzędziu do pobierania, jest umieszczenie wszystkich pobranych plików muzycznych. Wprowadź folder utworzony wcześniej do pobierania w tym monicie: / home / nazwa użytkownika / Google-Music-Downloads /

Po wypełnieniu wszystkich tych informacji można rozpocząć proces pobierania.

Inne funkcje Gmpydl

Uruchamianie Gmpydl zaraz po wyjęciu z pudełka po zalogowaniu jest idealne. Rozpoczyna pobieranie do katalogu, któremu powiesz. Jednak nie jest to jedyny sposób użycia Gmpydl. Istnieją inne funkcje, takie jak funkcja Nodl, funkcje wyszukiwania i nadpisywania.

NoDL

Aby użyć funkcji NoDL w Gmpydl, wykonaj polecenie jak zwykle w terminalu, ale dodaj przełącznik -n. W ten sposób skutecznie oznaczysz całą pobraną muzykę. Jest to przydatne, jeśli z jakiegoś powodu downloader się pomyli. Pozwala to powiedzieć programowi, że wszystko jest normalne, w przeciwnym razie rzeczy mogą zostać ponownie pobrane.

./gmpydl -n

Szukaj

Czasami podczas pobierania chcesz po prostu pobrać określony element, a nie całą bibliotekę. Oto jak to zrobić za pomocą Gmpydl.

./gmpydl -s searchitem

Pamiętaj, aby zastąpić „element wyszukiwania” żądanym wykonawcą, tytułem utworu, albumem lub gatunkiem.

Przepisać

Ponieważ ten plik do pobrania z Muzyki Google zawiera niestabilny kod, czasami coś może pójść nie tak. Być może coś pobierasz, tylko po to, by dowiedzieć się, że (z jakiegoś powodu) przestało to pobierać. Jeśli Gmpydl zatrzyma się w trakcie pobierania, pliki mogą zostać uszkodzone. Aby to naprawić, można pobrać wszystko ponownie, używając polecenia -o.

./gmpydl -o

Wniosek

Narzędzie wydane przez Google jest świetne, ale prawdę mówiąc, jeśli chodzi o interakcję z usługą, jej ograniczenie. Właśnie dlatego Gmpydl jest tak wspaniałym znaleziskiem: umożliwia użytkownikom lepszą interakcję z Google Music za pośrednictwem wiersza poleceń systemu Linux. To prawda, że ​​obecnie narzędzie obsługuje tylko pobieranie. Jednak wraz ze wzrostem zapotrzebowania na solidne narzędzie wiersza poleceń dla Google Music w systemie Linux, nie ma wątpliwości, że pojawi się więcej funkcji.