12/08/2021

Jak pobrać fakturę Ubera za ostatni miesiąc lub rok [macOS]

Udostępnij teraz w social media:

Uber to usługa taksówkowa używana do prawie wszystkich rodzajów dojazdów do pracy. To jak każda inna taksówka, której używałbyś, żeby iść do kina lub do pracy. Jeśli często musisz korzystać z Ubera w ramach pracy, a Twoja firma zwraca Ci koszty podróży, możesz potrzebować prostego sposobu na ich wystawienie. Uber Run to bezpłatna aplikacja na macOS, która umożliwia pobranie faktury Uber za ostatni miesiąc, trzy miesiące, bieżący rok lub poprzedni rok.

Uber Run nie jest typową aplikacją na macOS. Ma dziwne wymagania, które należy spełnić, jeśli chcesz z niego korzystać. Aplikacja potrzebuje Chromium, przeglądarki Google typu open source, w Twoim systemie, aby działać. Po pobraniu Uber Run przekierowuje Cię do miejsca, z którego możesz pobrać Chromium. Po pobraniu Chromimum musisz wyodrębnić go na pulpit. Jeśli zostawisz go w folderze Pobrane lub umieścisz w folderze Aplikacje, Uber Run nie będzie działać.

Sprawdź -   Jak przeglądać dysk twardy z terminala w systemie Linux

Po zainstalowaniu Chromium na komputerze możesz pobrać fakturę za Uber za pomocą Uber Run.

Pobierz fakturę Ubera

Uruchom aplikację i zaloguj się na swoje konto Uber. Kod weryfikacyjny zostanie wysłany na numer telefonu powiązany z Twoim kontem. Będziesz musiał wpisać kod w Uber Run, aby zweryfikować swoje konto.

Po zalogowaniu się wybierz okres, za który chcesz wygenerować fakturę, i kliknij Dalej. Aplikacja jest szybka i powinna przygotować fakturę w ciągu kilku minut.

Faktury są sortowane w folderach oddzielających je według miesiąca i roku. Pobierają się jako pliki PDF.

Żeby było jasne, Uber umożliwia pobieranie faktur z własnej strony internetowej, ale proces ten jest do bólu żmudny. Musisz pobrać fakturę za każdą podróż, którą odbyłeś, a jeśli się spieszysz, jest to po prostu koszmar.

Sprawdź -   Jak korzystać z wielu połączeń SSH w systemie Linux z Pssh

Uber Run jest oprogramowaniem typu open source i został opracowany specjalnie dla osób, które muszą wystawiać faktury za przejazdy Uber lub muszą składać faktury wraz z podatkami. Niezależnie od tego, do czego używasz aplikacji, sposób pobierania faktur przez Ubera wymaga wiele wysiłku.

Jedyną wadą tej aplikacji jest to, że nie jest dostępna dla systemu Windows. Pasażerowie Ubera nie są wyłącznie użytkownikami komputerów Mac i wszyscy muszą rozliczać podatki, nawet jeśli nie muszą ubiegać się o fakturę. Z tego samego powodu, dlaczego Uber tak utrudnia to? Żyjemy w świecie, w którym w Twojej przeglądarce mogą działać zaawansowane aplikacje do obsługi arkuszy kalkulacyjnych. Nie powinno być tak trudno pozwolić użytkownikom pobierać faktury z tygodni lub miesięcy za jednym razem.

Sprawdź -   Jak naprawić problemy z wyjściem HDMI

x