Jak pobrać i zainstalować

Jeśli chcesz połączyć Microsoft Teams ze swoim klientem poczty e-mail Outlook, możesz to łatwo zrobić dzięki dedykowanemu dodatkowi Microsoft Teams. Ale wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego narzędzia i nie ma pojęcia, jak z niego korzystać. W tym przewodniku udostępnimy szczegółowy przewodnik krok po kroku, jak pobrać i zainstalować go na swoim laptopie lub komputerze z systemem Windows, a także powie Ci wszystko, co musisz o nim wiedzieć.

Ponieważ obecnie więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej pracuje w domu i uczy się w domu, popularność wideokonferencji online i narzędzi do współpracy, takich jak Microsoft Teams, nigdy nie była większa.

Teams dodały szacunkowo 12 milionów użytkowników tylko w ciągu ostatnich trzech tygodni i pomimo uruchomienia dopiero w zeszłym roku, jest już kluczowym narzędziem dla dziesiątek milionów ludzi na całym świecie.

Jako jeden z flagowych programów firmy Microsoft, usługa Teams została stworzona z myślą o współpracy z wieloma innymi kluczowymi narzędziami programowymi firmy Microsoft. Obejmuje to pakiet programów Office 365 i wiele różnych klientów poczty e-mail. Najbardziej znanym z nich jest Outlook, główne narzędzie firmy Microsoft do obsługi poczty e-mail i poczty internetowej.

W ramach tej integracji firma Microsoft opracowała dodatek przeznaczony specjalnie do użytku z programem Outlook. Jest to naprawdę przydatna funkcja, o której wielu użytkowników Microsoft Teams nie zdaje sobie sprawy.

W tym przewodniku wyjaśnimy zalety dodatku Teams dla programu Outlook, a także przedstawimy szczegółowe instrukcje dotyczące pobierania i instalowania tego naprawdę przydatnego narzędzia.

Co to jest dodatek Microsoft Teams dla programu Outlook

Dodatek Microsoft Teams dla programu Outlook to naprawdę przydatne narzędzie integracyjne dla użytkowników obu programów. Jego głównym celem jest umożliwienie użytkownikom planowania spotkania zespołu bezpośrednio z programu Outlook, zamiast otwierania obu programów jednocześnie.

Dodatek jest dostępny dla użytkowników systemów Windows, Mac, sieci Web i urządzeń przenośnych, ale w tym przewodniku skupimy się na użytkownikach systemu Windows.

Po zainstalowaniu dodatku Microsoft Teams dla programu Outlook na wstążce u góry strony programu Outlook pojawi się nowa ikona. Będzie zawierać logo Microsoft Teams i będzie zatytułowany New Teams Meeting.

Kliknięcie ikony otworzy stronę, na której możesz zrobić wszystko, co jest potrzebne do skonfigurowania nowego spotkania Microsoft Teams ze współpracownikami. Następnie możesz udostępniać informacje na ten temat za pośrednictwem programu Outlook.

Jak uzyskać dodatek do aplikacji Teams w programie Outlook?

Przed próbą pobrania i dodatku Microsoft Teams dla programu Outlook należy pamiętać, że tylko nowsze wersje Office 365 i Exchange umożliwiają instalację dodatków. Aby użyć tego dodatku, musisz mieć uruchomioną jedną z następujących wersji:

Pakiet Office 2013
Pakiet Office 2016
Exchange 2013
Exchange 2016

Podstawowy proces pobierania dodatku Microsoft Teams dla programu Outlook jest bardzo prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać kilka prostych kroków:

W programie Outlook kliknij Strona główna
Kliknij Pobierz dodatki
Otworzy się okno umożliwiające wyszukiwanie dodatków. Kliknij kartę Wszystkie, a następnie wprowadź Microsoft Teams w polu wyszukiwania.
Przełącz przełącznik po prawej stronie listy dodatku Microsoft Teams na Włączone.

Gdy to zrobisz, musisz sprawdzić, czy dodatek został pomyślnie pobrany. Aby to zrobić, po prostu:

Kliknij Plik
Wybierz Zarządzaj dodatkami (wymienione jako Zarządzaj aplikacjami w niektórych wersjach oprogramowania).

Brakuje dodatku Teams dla programu Outlook?

Jeśli dodatku Microsoft Teams dla programu Outlook nie ma na liście lub masz inne problemy z jego pobieraniem, istnieje kilka możliwych rozwiązań, które możesz spróbować rozwiązać.

Sprawdź, czy masz uprawnienia administratora na komputerze przenośnym lub komputerze PC z systemem Windows, zanim spróbujesz zainstalować dodatek Microsoft Teams dla programu Outlook.
Jeśli już je masz, spróbuj użyć programu Outlook jako zwykły użytkownik, a nie jako administrator, aby sprawdzić, czy to pomoże.
Zamknij aplikację Microsoft Teams, a następnie uruchom ją ponownie. Pomoże to upewnić się, że żadne problemy z aplikacjami Teams nie uniemożliwiają pobrania dodatku programu Outlook.
Wyloguj się z Microsoft Teams i zaloguj ponownie, aby upewnić się, że Twoje konto jest otwarte i poprawnie włączone.
Sprawdź, czy korzystasz z najnowszej wersji programu Outlook. Jeśli nie jesteś na bieżąco z najnowszą wersją i upewnij się, że wszystkie aktualizacje zostały pobrane i zainstalowane.
Zamknij klienta klasycznego lub aplikację Outlook i uruchom ponownie. Dzięki temu żadne problemy z programem Outlook nie uniemożliwiają pobrania dodatku Microsoft Teams.
Sprawdź, czy w nazwie konta użytkownika programu Outlook nie ma spacji. Według firmy Microsoft jest to znany problem, który może uniemożliwić pobieranie dodatków. Mają nadzieję, że wkrótce to naprawią, ale w chwili pisania tego tekstu nadal nie zostało to rozwiązane.
Upewnij się, że na pewno korzystasz z pakietu Office 2013 lub Office 2016. W przeciwnym razie nie będzie można zainstalować dodatku Microsoft Teams. Jeśli nie masz pewności, możesz sprawdzić, której wersji pakietu Office używasz, otwierając dowolną z jego aplikacji, a następnie klikając Plik, a następnie Konto. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich informacji o produkcie po prawej stronie, w tym używanej wersji pakietu Office. Jeśli nie korzystasz z żadnego z wyżej wymienionych produktów, musisz przeprowadzić uaktualnienie, aby móc korzystać z dodatku Microsoft Teams dla programu Outlook.

Wymagania dotyczące uwierzytelniania

Aby użyć dodatku Teams Meeting dla programu Outlook, musisz zalogować się do aplikacji Teams przy użyciu nowoczesnego uwierzytelniania. Jest to termin preferowany przez firmę Microsoft w odniesieniu do tego, co większość innych programów nazywa uwierzytelnianiem wieloskładnikowym.

Nowoczesne metody uwierzytelniania mogą się różnić w zależności od używanej wersji pakietu Office. Zwykle oprócz podania hasła będziesz musiał potwierdzić powiadomienie SMS, połączenie lub powiadomienie aplikacji.

Jeśli nie użyłeś tej metody do zalogowania się, nadal będziesz mógł korzystać z Microsoft Teams, ale nie będziesz mógł planować spotkań online Teams za pomocą dodatku Outlook.

Aby włączyć dodatek Microsoft Teams Meeting dla programu Outlook, musisz:

Skonfiguruj nowoczesne uwierzytelnianie; lub
Wyloguj się z konta i zaloguj ponownie, korzystając z uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Włącz ustawienia spotkań prywatnych

Oprócz włączenia nowoczesnego uwierzytelniania musisz również zmienić ustawienia Microsoft Teams, aby umożliwić planowanie prywatnych spotkań.

Aby to zrobić, musisz odwiedzić centrum administracyjne Microsoft Teams, aby dodać dodatek. To prosty proces:

Isć na spotkania
Kliknij Zasady spotkania
W sekcji Ogólne przełącz przycisk Zezwalaj na planowanie spotkań prywatnych na Wł.

Zapisz te ustawienia, aby móc planować spotkania prywatne za pomocą dodatku Teams dla programu Outlook.

Pewne ograniczenia i uwagi

Chociaż dodatek Microsoft Teams dla programu Outlook jest naprawdę przydatną funkcją dla wielu użytkowników, należy pamiętać, że istnieją pewne ograniczenia w jego użyciu.

Po pierwsze, Microsoft Teams to młody program, a dodatek do Outlooka jest jeszcze nowszy. W rezultacie wciąż buduje funkcjonalność i jeszcze nie jest doskonały.

Użytkownicy powinni również mieć świadomość, że dodatek Teams dla programu Outlook umożliwia użytkownikom planowanie prywatnych spotkań. Nie ma możliwości planowania spotkań w kanale. Spotkania kanału muszą być planowane w samej aplikacji Teams.

Nie możesz też używać tego dodatku do planowania wydarzeń na żywo. W tej chwili należy je również zaplanować w aplikacji Teams.

Firma Microsoft ostrzega również, że dodatek programu Outlook nie będzie działać, jeśli w ścieżce sieciowej komputera użytkownika i usług Teams znajduje się serwer proxy uwierzytelniania.

Podsumowanie

Popularność aplikacji Microsoft Teams szybko rośnie, a jedną z jej największych atrakcji jest sposób, w jaki można ją zintegrować z innymi popularnymi programami firmy Microsoft.

Dedykowany dodatek Microsoft Teams dla programu Outlook umożliwia planowanie prywatnych spotkań Teams bezpośrednio w aplikacji Outlook. Jest to naprawdę przydatna funkcja, ale wymaga pobrania dodatkowego oprogramowania.

W tym przewodniku wyjaśniliśmy, jak pobrać i zainstalować dodatek Microsoft Teams dla programu Outlook i zaproponowaliśmy kilka wskazówek, jak naprawić pobieranie w przypadku napotkania jakichkolwiek problemów.

Powiedzieliśmy również nieco więcej o dodatku Microsoft Teams dla programu Outlook, co może zrobić i przeszkodach, które musisz pokonać, aby go używać.

Czy pobrałeś dodatek Microsoft Teams dla programu Outlook? Czy napotkałeś jakieś problemy? Jeśli tak, jak je rozwiązałeś? Czy masz jakieś wskazówki lub rady dla naszych czytelników, których nie omówiliśmy w tym przewodniku?

Jeśli tak, chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie, więc zostaw swoje przemyślenia i wskazówki w polu komentarza poniżej.