Jak pobrać Kodi na tablet lub smartfon z Androidem w łatwy sposób?

Udostępnij teraz w social media:

Zastrzeżenie: Niektóre strony w tej witrynie mogą zawierać link partnerski. Nie wpływa to w żaden sposób na nasz artykuł redakcyjny.

Kodi jest jednym z najbardziej wszechstronnych – choć notorycznie – programów do przesyłania strumieniowego, które można pobrać, i jest dostępny na wszystkim, od MacBooków i komputerów PC po Chromecasty i Firesticks. Ale co ze smartfonem lub tabletem? Jeśli masz urządzenie z Androidem, masz szczęście.

Zanim przejdziesz dalej, pamiętaj, że wiele dodatków zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane, a dostęp do takich treści może być nielegalny. Krótko mówiąc, jeśli treść jest bezpłatna, ale wygląda zbyt dobrze, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest. Zalecamy korzystanie z VPN, takiej jak ExpressVPN, aby być bezpiecznym podczas oglądania treści za pomocą Kodi.

Jak zainstalować Kodi na tablecie lub telefonie z Androidem

Kodi jest dostępny w sklepie Google Play, dzięki czemu instalacja go na telefonie lub tablecie z Androidem jest stosunkowo łatwa. Wcześniej, jeśli miałeś urządzenie z Androidem i chciałeś Kodi, musiałeś użyć procesu zwanego „sideloading” – ale już nie. Dlatego postanowiliśmy pokazać Ci najbardziej niezawodny i prosty sposób na uzyskanie Kodi na Androida

  Głośniki do laptopów nie działają: oto jak to naprawić

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

 • Otwórz Sklep Google Play na swoim urządzeniu z Androidem. – Można to znaleźć w szufladzie aplikacji lub korzystając z paska wyszukiwania urządzeń i wpisując w Google Play.
 • Użyj paska wyszukiwania u góry Sklepu Google Play, aby wpisać „Kodi”.
 • Kliknij niebieską ikonę wyszukiwania na klawiaturze lub naciśnij „Enter” w zależności od używanego urządzenia z Androidem.
 • Kliknij „Zainstaluj” w Kodi.
 • Poczekaj chwilę, aż aplikacja się zainstaluje. Po zakończeniu możesz kliknąć „Otwórz” lub znaleźć aplikację w szufladzie aplikacji i dotknąć jej.

  Jak skonfigurować Kodi na swoim Androidzie

  Teraz, gdy pomyślnie zainstalowałeś Kodi na swoim urządzeniu z Androidem, przeprowadzimy Cię przez proces konfiguracji.

  Zezwól na uprawnienia

 • Kodi będzie potrzebować dostępu do pewnych uprawnień, takich jak pamięć urządzenia. Więc najpierw musisz na to pozwolić. Kliknij „Kontynuuj”.
 • Następnie dotknij „Zezwól”.
 • Zainstaluj dodatki

  Kodi otworzy się teraz na ekranie głównym. Stąd możesz dotknąć koła zębatego Ustawienia w lewym górnym rogu, aby zainstalować dodatki.

  Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

 • Wybierz „Dodatki” na stronie Ustawienia.
 • Stuknij jedną z opcji w następnym oknie, która dotyczy twoich konkretnych dodatków.
 • Wybierz dodatki, które chcesz dodać do Kodi. Jest zbyt wiele do wyboru, aby przejrzeć je wszystkie w każdym artykule. W zależności od tego, czego szukasz, opcja „Moje dodatki” wyświetla listę według gatunku.
 • Po zainstalowaniu dodatków, które lubisz, pojawią się one na stronie głównej Kodi.

  Kodi nie działa na moim Androidzie

  Wielu użytkowników skarżyło się na problemy z Kodi na swoich urządzeniach z Androidem. Niestety, może istnieć wiele powodów, dla których Kodi nie działa poprawnie. Przeprowadzimy Cię przez kilka podstawowych kroków rozwiązywania problemów, aby Kodi działał.

    Jak zmienić nazwę urządzenia dźwiękowego w systemie Windows 10

  Upewnij się, że używasz właściwej wersji

  Kodi, jak każda aplikacja, ma różne wersje oprogramowania. Jeśli pobrałeś aplikację ze sklepu Google Play, powinna być zainstalowana wersja zgodna z Twoim obecnym systemem operacyjnym Android.

  Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

  Ale dla pewności upewnij się, że Twój system operacyjny Android i Kodi są aktualne.

  Wyczyść pamięć podręczną

  Inny powszechny problem z aplikacją Kodi występuje, gdy w pamięci podręcznej aplikacji znajdują się uszkodzone dane. Przejdź do Ustawień na swoim urządzeniu z Androidem i dotknij „Aplikacje”.

 • Następnie dotknij „Kodi”, a następnie „Pamięć”.
 • Tutaj możesz kliknąć „Wyczyść pamięć podręczną”.
 • Wykonanie tego kroku nie wpłynie na Twoje dane, dodatki ani żadne ważne informacje. Ponownie otwórz Kodi i sprawdź, czy działa poprawnie.

  Poprawka – ekran Kodi jest czarny

  Innym częstym problemem (zwłaszcza w nowszych wersjach Androida) jest pusty lub czarny ekran. Po otwarciu Kodi przejdzie przez ekran ładowania, a następnie stanie się czarny. Jeśli tak się dzieje, jest prosta poprawka. Po prostu zrób to:

 • Otwórz Ustawienia na swoim urządzeniu z Androidem i przejdź do „Wyświetlania”.
 • Następnie dotknij „Gładkość ruchu”.
 • Wybierz „Standardowy”, a następnie „Zastosuj”.
 • Ponownie otwórz Kodi i pozwól mu się załadować. Po wykonaniu tych czynności powinien pojawić się ekran.
 • Zmiana tego ustawienia nie tylko oszczędza baterię, ale także zmienia rozdzielczość ze 120 FPS na 60 FPS. Niestety, Kodi czasami ma trudności z wyższą liczbą klatek na sekundę, więc zrobienie tego sprawi, że będzie działać.

    Jak zwiększyć rozmiar tekstu witryny w systemie Android

  Często Zadawane Pytania

  Jeśli jesteś nowy w Kodi, nadal możesz mieć pytania. Nie martw się jednak, zamieściliśmy tę sekcję specjalnie dla Ciebie.

  Czy Kodi jest legalne?

  Absolutnie! W samej aplikacji nie ma nic nielegalnego. Ale jest kilku użytkowników, którzy wymyślili sposoby na pirackie treści, a ponieważ Kodi jest platformą typu open source, która pozwala instalować dodatki z dowolnego miejsca, to, co robisz z Kodi, może być nielegalne. Aby być bezpiecznym, zainstaluj coś takiego jak ExpressVPN, aby zabezpieczyć przeglądanie

  Nie tylko możesz wpaść w kłopoty prawne związane z piractwem treści chronionych prawami autorskimi, ale Twój dostawca usług internetowych może również monitorować, co robisz z Kodi. Z tego powodu wielu użytkowników wybiera VPN podczas korzystania z dodatków, które nie są do końca zgodne z prawem.

  Czy mogę pobrać Kodi na iOS?

  Tak, ale w żadnym wypadku nie jest bezbłędne. Użytkownicy iPhone’a często mają trudności z aplikacjami takimi jak Kodi, ponieważ Apple zajmuje bardzo „Wielki Brat” w stosunku do swoich produktów.

  Na szczęście aplikację można pobrać z App Store lub ze strony Kodi.

  x