Jak pobrać obraz ISO systemu Windows 10 bez narzędzia do tworzenia multimediów

Udostępnij teraz w social media:

Firma Microsoft udostępnia obrazy ISO systemu Windows 10 wszystkim użytkownikom jego witryna pobierania, ale jeśli korzystasz już z komputera z systemem Windows, wymusza to najpierw pobranie narzędzia Media Creation Tool. Oto jak pobrać pliki ISO systemu Windows bez narzędzia do tworzenia.

Narzędzie Microsoft Media Creation Tool jest przeznaczone tylko dla systemu Windows. Jeśli uzyskasz dostęp do witryny z innego systemu operacyjnego – takiego jak macOS lub Linux – zostaniesz wysłany na stronę, z której możesz bezpośrednio pobrać plik ISO. Aby uzyskać bezpośrednie pobieranie plików ISO w systemie Windows, musisz ustawić przeglądarkę internetową w udawaniu, że używasz innego systemu operacyjnego. Wymaga to podszywania się pod klienta użytkownika przeglądarki.

Agent użytkownika przeglądarki to krótki ciąg tekstu, który informuje witrynę, z jakiego systemu operacyjnego i przeglądarki korzystasz. Jeśli coś w witrynie nie jest zgodne z twoją konfiguracją, witryna może wyświetlać inną stronę. Jeśli sfałszujesz klienta użytkownika, możesz uzyskać dostęp do witryny, która twierdzi, że jest niezgodna z Twoim systemem. Aby przejść do bezpośredniego pobierania plików ISO, Twoja przeglądarka potwierdzi, że działa w systemie operacyjnym innym niż Windows.

  Jak scalić pliki PDF w systemie Linux

Ta sztuczka działa w większości przeglądarek, ale w tym przewodniku będziemy używać Google Chrome. Jeśli używasz przeglądarki Firefox, Edge lub Safari, możesz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, aby sfałszować swojego agenta użytkownika bez instalowania rozszerzenia.

Jak pobrać plik obrazu ISO systemu Windows 10

Aby rozpocząć, otwórz Chrome i przejdź do Witryna pobierania Microsoft Windows.

Kliknij trzy kropki u góry przeglądarki Chrome, a następnie wybierz Więcej narzędzi> Narzędzia dla programistów. Alternatywnie możesz nacisnąć Ctrl + Shift + I na klawiaturze.

Kliknij ikonę menu, a następnie wybierz Więcej narzędzi> Warunki sieciowe, aby ją włączyć.

Kliknij ikonę menu, wybierz

W sekcji „Klient użytkownika” odznacz „Wybierz automatycznie”.

Usuń zaznaczenie

Chrome oferuje długą listę wstępnie skonfigurowanych agentów użytkownika do wyboru. Kliknij menu rozwijane i wybierz jedno.

  Jak przesłać wideo lub obraz z Dysku Google i Dropbox

Lista wyboru wszystkich wstępnie skonfigurowanych agentów użytkownika w Chrome.

Aby to zadziałało, musisz skłonić Microsoft do myślenia, że ​​używasz systemu operacyjnego innego niż Windows. Wszystko, co nie jest oparte na systemie Windows, wystarczy, więc wybierzemy BlackBerry BB10.

Wybierz Blackberry BB10 z listy programów użytkownika.

Pozostaw otwarte okienko Narzędzia dla programistów i odśwież stronę pobierania. Tym razem po załadowaniu zobaczysz menu rozwijane, w którym możesz wybrać wersję ISO systemu Windows 10, którą chcesz pobrać.

Wybierz wersję systemu Windows 10 do pobrania.

Wybierz wydanie, a następnie kliknij „Potwierdź”.

Kliknij

Wybierz preferowany język, a następnie kliknij „Potwierdź”.

Wybierz język, a następnie kliknij

Na koniec kliknij wersję 32- lub 64-bitową, aby rozpocząć pobieranie. Linki do pobrania są ważne przez 24 godziny od momentu ich utworzenia.

Wybierz 32- lub 64-bitową wersję systemu Windows 10.

Jeśli pojawi się monit, wybierz miejsce docelowe pobierania, a następnie kliknij „Zapisz”.

  Jak dodawać i usuwać komentarze w programie Word

Wybierz folder, do którego chcesz pobrać system Windows 10, a następnie kliknij

Agent użytkownika Twojej przeglądarki powróci do normalnego działania, gdy tylko zamkniesz narzędzia programistyczne Chrome.

To wszystko! Po zakończeniu pobierania możesz zainstalować go na maszynie wirtualnej, zamontować, nagrać lub utworzyć instalator rozruchowego dysku USB, a wszystko to bez konieczności instalowania narzędzia Microsoft Media Creation Tool.

x