Jak pobrać plik IPA na komputer PC lub Mac

Plik IPA to aplikacja na iOS. Jeśli masz naprawdę stary folder kopii zapasowej iTunes, znajdziesz w nim wiele takich plików. Te pliki IPA stanowią kopię zapasową aplikacji zainstalowanych na iPhonie lub iPadzie. Plik IPA służy dwóm celom; jeśli aplikacja zostanie pobrana z App Store, nadal będziesz mieć jej kopię, którą możesz zainstalować na swoim urządzeniu. Jeśli przywrócisz iPhone’a, nie musisz ponownie pobierać aplikacji z App Store, możesz je po prostu pobrać z dysku twardego. Jednak od iOS 9 iTunes nie zapisuje już plików IPA. Robi to, aby zmniejszyć pliki kopii zapasowej. Kiedy przenosisz zakupy z iPhone’a lub iPada, aplikacje nie są już z nim zgodne. Nadal istnieje sposób na pobranie pliku IPA na komputer Mac lub PC.

iTunes nie przesyła plików aplikacji na komputer podczas tworzenia kopii zapasowej telefonu. Nadal umożliwia pobieranie aplikacji z iTunes Store. Kiedy pobierasz aplikację z iTunes na swój komputer, po prostu pobierasz plik IPA. Ten plik można przesłać / zainstalować na urządzeniu.

Pobierz plik IPA

Otwórz iTunes. Kliknij w pasku wyszukiwania w prawym górnym rogu. Przełącz zakładkę wyszukiwania z „W bibliotece” na „Sklep”.

Wyszukaj aplikację, dla której chcesz pobrać plik IPA. Załaduje wyniki z App Store. Zobaczysz aplikacje na iPada i iPhone’a, a także aplikacje iMessage. Kliknij aplikację, dla której chcesz pobrać plik IPA. Możesz kliknąć „Pobierz” w wynikach wyszukiwania lub przejść do strony aplikacji i tam kliknąć „Pobierz”.

Zaloguj się do swojego Apple ID po wyświetleniu monitu. Dobrym pomysłem jest użycie tego samego Apple ID, w którym zarejestrowany jest Twój iPhone. iTunes rozpocznie pobieranie pliku. Możesz wyświetlić postęp pobierania, klikając przycisk małej strzałki obok paska stanu iTunes. Po zakończeniu pobierania pliku na stronie aplikacji pojawi się komunikat „Pobrano” zamiast „Pobierz”. iTunes nie informuje o zakończeniu pobierania.

Zlokalizuj plik IPA na swoim komputerze

Na komputerze z systemem Windows przejdź do następującej lokalizacji w Eksploratorze plików. Tutaj znajdziesz plik IPA. Zostanie nazwany na podstawie pobranej aplikacji.

C:UsersUserNameMusiciTunesiTunes MediaMobile Applications

Na komputerze Mac przejdź do następującej lokalizacji, aby pobrać plik IPA.

 ~/Music/iTunes/Mobile Applications/

To wszystko, czego potrzeba. Jeśli zależy Ci na przechowywaniu na pulpicie, możesz przenieść te pliki IPA w inne miejsce. Pamiętaj, że plik IPA to nie to samo, co plik IPSW. Plik IPA to tylko aplikacja. Jeśli to zgubisz, to nie jest taka wielka sprawa. Z drugiej strony plik IPSW jest kopią zapasową Twojego iPhone’a lub iPada. Nie chcesz tego stracić.

x