System Windows jest dostarczany ze standardowymi sterownikami od lat. Są to podstawowe sterowniki, takie jak sieciowe i ekranowe, które zapewnią użyteczny system zaraz po czystej instalacji. Nie musisz instalować sterowników z dysków ani innych nośników instalacyjnych, aby uruchomić system. Windows 10 zainstaluje również ogólne sterowniki dla wszystkich rodzajów podłączanego do niego sprzętu.

Te sterowniki instalują się za pośrednictwem aktualizacji Windows i tak naprawdę nigdy nie będziesz musiał wchodzić w interakcje z plikiem wykonywalnym, aby je zainstalować. Windows 10 dba o wszystko. Ma to jedną wadę; nie można uzyskać samodzielnego pliku sterownika. Jeśli masz system, który nie może połączyć się z Internetem i potrzebuje tych sterowników, uzyskanie ich może wydawać się niemożliwe. To nie jest. Microsoft ma całą bibliotekę sterowników i aktualizacji i możesz pobrać wszystko, czego potrzebujesz.

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do zaawansowanych ustawień zintegrowanej kamery internetowej w systemie Windows 10

Samodzielne sterowniki systemu Windows 10

Odwiedź witrynę Microsoft Update Catalog. Użyj paska wyszukiwania, aby wyszukać sterowniki, np. Jeśli szukasz sterowników ekranu, wyszukaj „Display”. Im bardziej ogólny termin wpiszesz, tym więcej wyników uzyskasz, a „Wyświetlanie” będzie tak ogólne, jak to tylko możliwe.

Wyniki wyszukiwania zawierają listę różnych wersji sterowników oraz różnych marek i modeli. To jest trudne. Aby zawęzić wyniki, musisz wiedzieć, którego sterownika szukasz.

Upewnij się, że znasz markę i model urządzenia, dla którego chcesz znaleźć sterowniki. Jeśli potrzebujesz starszych sterowników, będziesz w stanie je znaleźć. Katalog zawiera sterowniki dla systemu Windows 7 i nowszych, a także może mieć niektóre dla systemu Vista, więc prawdopodobnie będziesz w stanie znaleźć starsze sterowniki, ale musisz wiedzieć, która wersja jest najlepsza dla systemu, na którym chcesz je zainstalować.

Sprawdź -   Jak naprawić opóźnienie myszy w systemie Windows 10 (Rozwiązania robocze)

Po znalezieniu odpowiedniego sterownika kliknij przycisk „Pobierz” obok niego i wybierz link w oknie, które zostanie otwarte. Plik jest pobierany jako plik CAB. Plik CAB to skompresowany format pliku. Otwórz go za pomocą narzędzia takiego jak 7Zip, poszukaj i uruchom w nim plik wykonywalny lub poszukaj i uruchom plik o nazwie Setup. Alternatywnie możesz użyć Menedżera urządzeń, aby zainstalować sterownik. Przejdź do opcji instalacji ręcznej i wybierz pobrany sterownik, gdy pojawi się monit.

Ustalenie, który plik jest prawidłowy do uruchomienia, może zająć trochę czasu i błędów, ale naprawdę nie ma łatwiejszego sposobu, jeśli nie przejdziesz przez aktualizacje systemu Windows.