Jak pobrać Steam i zainstalować gry?

Najpopularniejsze tytuły gier wydane na Steam. Jest to platforma, która ułatwia twórcom gier dystrybucję gier. Dla graczy jest to punkt kompleksowej obsługi popularnych i mało znanych tytułów. Steam oferuje również regularne wyprzedaże, opcje odsprzedaży gry, w którą już nie gra, oraz prostą politykę zwrotów, a także system recenzji oparty na opiniach użytkowników, który pozwala graczom znaleźć dobre tytuły.

Jeśli jest jakaś gra, w którą chcesz zagrać, najprawdopodobniej jest to na Steam.

klient desktopowy Steam

Parowy

Aby kupić, pobrać i zagrać w grę ze Steam, musisz pobrać oficjalnego klienta Steam. Klient będzie

Czy zalogowałeś się na swoje konto użytkownika?
Zarządzaj zakupami dokonanymi ze swojego konta
Pobierać gry,
Zarządzaj swoją biblioteką, osiągnięciami i listą życzeń
Zaktualizuj i uruchom grę
Pozwalają znaleźć znajomych i innych graczy w grach online
Weryfikuj zakupy gier dokonane z Twojego konta

Klient Steam jest dostępny dla systemów Windows i macOS.

Pobierz Steam

Aby pobrać Steam;

Odwiedzić oficjalna strona Steam.
Kliknij przycisk Zainstaluj Steam (Twój system operacyjny zostanie wykryty automatycznie).
W systemie Windows 10 (lub starszym) uruchom pobrany plik EXE.
W systemie macOS otwórz pobrany plik DMG.
W systemie macOS przenieś aplikację Steam do folderu Aplikacje, aby zakończyć instalację.

Użyj Steam

Po pobraniu i zainstalowaniu Steam;

Otwórz aplikację Steam na komputerze PC lub Mac.
Zaloguj się na swoje konto lub utwórz je z poziomu klienta.
Po zalogowaniu wyszukaj grę, w którą chcesz zagrać.
Kliknij Pobierz lub Kup obok gry i zakończ proces zakupu.
Poczekaj na pobranie gry.
Po pobraniu gry przejdź do Biblioteki i wybierz grę w kolumnie po lewej stronie.
Kliknij przycisk Graj po prawej stronie, aby uruchomić grę.

Gry i platformy Steam

Steam to platforma dystrybucyjna. Nie jest to framework ani żaden emulator. Oznacza to, że chociaż możesz kupić dowolną grę na Steam, niekoniecznie musi ona działać w twoim systemie.

Przed zakupem gry;

Sprawdź, na którą platformę Mac lub Windows lub obie są dostępne. Jeśli gra nie jest dostępna na Macu (na przykład Among Us), możesz ją kupić i pobrać, ale NIE będzie działać na Macu. Aby w nią zagrać, musisz użyć emulatora.
Sprawdź minimalne wymagania sprzętowe gry. Każda gra na Steamie musi zawierać swoje minimalne wymagania sprzętowe. Oprócz tego wyświetli również optymalne wymagania sprzętowe, które zapewnią najlepsze wrażenia z gry. Wymagania te różnią się w zależności od gry, więc upewnij się, że je przeczytałeś przed zakupem gry.

Niektóre gry są bezpłatne, a inne nie. Steam nie działa tak, jak Apple uruchamia iTunes, tj. Steam nie zmusza programistów do ustalania tej samej ceny dla wszystkich swoich tytułów. Znajdziesz tytuły już za 0,99 USD i tytuły, które kosztują ponad 50 USD, a nawet 100 USD. Starsze gry są zwykle tańsze, a nowsze są droższe.
Wiele popularnych gier trafia do sprzedaży latem i zimą. Zanim kupisz grę, możesz poczekać na wyprzedaż. Niektóre tytuły, np. PUBG, rzadko trafiają do sprzedaży ze względu na ich popularność.
Nadchodzące tytuły są również wymienione na Steamie. Możesz dodać je do swojej listy życzeń, aby wiedzieć, kiedy zostały oficjalnie wydane. Nadchodzące tytuły gier podadzą minimalne wymagania sprzętowe dla gry.

Zalety korzystania ze Steam

Steam oferuje graczom następujące korzyści;

Nowe i popularne tytuły są łatwo dostępne
Gry są autentyczne i wolne od wirusów. Nigdy nie będziesz musiał się martwić o pobieranie zainfekowanych, załatanych lub uszkodzonych plików gry.
Możesz zwrócić grę w okresie zwrotu
Możesz odsprzedać gry, w które już nie grasz
Możesz kupować gry „z drugiej ręki”
Możesz łączyć się ze społecznościami i innymi graczami, którzy grają w te same gry, co Ty
Możesz zbudować swój profil gracza, rejestrować godziny grania i wyświetlać wszystkie swoje osiągnięcia w grach
Steam zarządza pobieraniem, instalacją i aktualizacjami gier za Ciebie.

Wady korzystania ze Steam

Steam ma również kilka wad;

Jeśli gra otrzyma złą aktualizację, jej recenzje mogą się szybko zmienić, aby to odzwierciedlić. Możesz przegapić dobrą grę z powodu słabej aktualizacji
Steam oferuje wczesny dostęp do tytułów, a te tytuły nie są objęte żadnymi gwarancjami dla graczy. Wielu graczy kupuje i żałuje tytułu z wczesnego dostępu, więc bądź ostrożny.
Gry są zwykle opracowywane dla systemu Windows, więc użytkownicy komputerów Mac są zazwyczaj pomijani.

Bezpieczeństwo konta Steam

Twoje konto Steam jest kluczem do Twoich zakupów. Bez tego nie możesz uwierzytelnić zakupu, tzn. jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto Steam w kliencie Steam, nie będziesz mógł grać w gry.

Upewnij się, że zabezpieczasz swoje konto Steam. Skonfiguruj uwierzytelnianie dwuskładnikowe, aby zapobiec nieautoryzowanemu logowaniu w przypadku kradzieży nazwy użytkownika i hasła. Upewnij się, że masz skonfigurowaną metodę odzyskiwania hasła.

Inne platformy do gier

Steam nie jest jedyną platformą do gier, na której można kupować gry. Istnieje wiele innych platform do gier i wydawców, którzy sprzedają gry poza Steam, np. GOG, Origin, Microsoft Store, Xbox Libe Marketplace itp.

Steam jest z pewnością najpopularniejszą platformą do dystrybucji gier, jeśli chodzi o gry na PC. Jeśli kupisz grę z innej platformy, np. GOG, Twojego zakupu nie można przenieść na Steam. Podobnie zakupu Steam nie można przenieść na inne platformy dystrybucyjne.

Niektóre tytuły gier nie są w ogóle dostępne na Steamie, np. Minecraft. Jeśli kupujesz grę, która nie jest dostępna na Steamie, upewnij się, że kupujesz od producenta gry lub autentycznej platformy dystrybucyjnej.

Wniosek

Możesz kupować gry ze Steam za pośrednictwem przeglądarki, ale aby je zainstalować i grać, musisz mieć zainstalowanego klienta Steam w swoim systemie. Nie da się tego obejść. Steam umożliwia również podarowanie gry, tj. możesz kupić grę dla kogoś innego i wysłać ją do niego. Tytuły na Steam są głównie opracowywane dla systemu Windows, ale niektóre popularne tytuły są również dostępne na komputery Mac. Jeśli grasz w gry na komputerze Mac, przed zakupem sprawdź dokładnie platformę pod kątem gry Steam.