Jak pobrać tapety Ubuntu na dowolny system operacyjny Linux

Ubuntu ma fantastyczne tapety i z każdym wydaniem wydają się być coraz lepsze. Niestety, dystrybucja Ubuntu Linux nie udostępnia swoich tapet użytkownikom innych systemów Linux.

Jeśli chcesz używać tapet Ubuntu w systemie operacyjnym Linux, możemy pomóc! Śledź dalej, ponieważ pokażemy Ci, jak pobrać tapety Ubuntu na dowolny system operacyjny Linux!

Dostęp do tapet Ubuntu

Wszystkie tapety Ubuntu są dystrybuowane za pośrednictwem pakietów DEB w repozytorium oprogramowania „Głównego” Ubuntu. Ponieważ nie każdy system operacyjny Linux współpracuje z pakietami DEB, będziemy musieli zademonstrować, jak zainstalować narzędzie do konwersji pakietów Alien, zanim pokażemy, jak zdobyć te tapety Ubuntu.

Aby zainstalować narzędzie do konwersji pakietów Alien na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie wyszukaj pakiet „obcy” w menedżerze pakietów systemu operacyjnego Linux.

Nie możesz znaleźć narzędzia do konwersji pakietów Alien w menedżerze pakietów systemu operacyjnego Linux? Nie martw się! Wystarczy wpisać poniższe polecenia, aby wszystko działało.

Linux Mint / Elementary OS / Etc

W systemach operacyjnych podobnych do Ubuntu zainstaluj Alien z Trafny program.

sudo apt install alien

Debian

W Debianie pobierz narzędzie do konwersji pakietów Alien Apt-get.

sudo apt-get install alien

Arch Linux

W Arch Linux Alien jest bardzo łatwy do zainstalowania przy użyciu Pacman Komenda.

sudo pacman -S alien

Fedora

W Fedorze powinieneś być w stanie dość łatwo zainstalować Alien Dnf.

sudo dnf install alien

OpenSUSE

Użytkownicy OpenSUSE mogą potrzebować zbudować program ze źródła. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na temat konwersji DEB na RPM. W tym przewodniku szczegółowo pokazujemy, jak skonfigurować Alien w OpenSUSE.

20.04 Tapety

Tapety Ubuntu 20.04 są gotowe do pobrania, chociaż podczas pisania tego postu nie jest on jeszcze poza fazą beta. Aby uzyskać nową tapetę Ubuntu 20.04 LTS, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku.

Krok 1: Użyj wget narzędzie do pobierania, aby pobrać najnowszy pakiet DEB tapety Ubuntu 20.04 LTS na komputerze.

wget http://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/u/ubuntu-wallpapers/ubuntu-wallpapers-eoan_20.04.1-0ubuntu1_all.deb -O ~/Downloads/ubuntu-wallpapers-eoan_20.04.1-0ubuntu1_all.deb

Krok 2: Po pobraniu ubuntu-wallpapers_20.04.1-0ubuntu1_all.deb spakuj na komputer, użyj Płyta CD polecenie, aby przenieść sesję terminala z katalogu domowego do ~/Downloads informator.

cd ~/Downloads

Krok 3: Użyj narzędzia do konwersji pakietów Alien, aby przekonwertować pakiet DEB do archiwum TarGZ. Konieczna jest konwersja do TarGZ, abyśmy mogli uzyskać dostęp do plików obrazów tapet.

sudo alien -tv ubuntu-wallpapers-eoan_20.04.1-0ubuntu1_all.deb

Krok 4: Utwórz nowy folder w ~/Downloads katalog o nazwie „20.04-tapety” z mkdir Komenda.

mkdir -p 20.04-wallpapers

Krok 5: Wyodrębnij archiwum TarGZ 20.04 LTS do pliku 20.04-wallpapers teczka.

tar xvf ubuntu-wallpapers-eoan-20.04.1.tgz -C 20.04-wallpapers/

Krok 6: Umieść pliki tapet wewnątrz 20.04-wallpapers katalog do twojego ~/Pictures teczka.

mv ~/Downloads/20.04-wallpapers/usr/share/backgrounds/* ~/Pictures

Krok 7: Teraz, gdy pliki tapet 20.04 są w ~/Pictures W katalogu 20.04-tapety folder nie jest już potrzebny. Usuń za pomocą rm -rf.

rm -rf 20.04-wallpapers/  

Krok 8: Otwórz ustawienia tapet w środowisku Linux, wybierz folder „Pictures” i wybierz jedną z tapet Ubuntu 20.04.

18.04 Tapety

Chociaż Ubuntu 18.04 LTS zbliża się do końca dni, nadal ma kilka całkiem dobrych tapet do sprawdzenia. Jeśli chcesz je sprawdzić, wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku.

Krok 1: Otwórz okno terminala na pulpicie i użyj wget narzędzie do pobierania, aby pobrać pakiet DEB tapety Ubuntu 18.04 z repozytorium oprogramowania „Głównego” Ubuntu.

wget http://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/u/ubuntu-wallpapers/ubuntu-wallpapers-bionic_18.04.1-0ubuntu1_all.deb -0 ~/Downloads/ubuntu-wallpapers-bionic_18.04.1-0ubuntu1_all.deb

Krok 2: Po pobraniu pakietu DEB tapety Ubuntu 18.04 na komputer użyj Płyta CD polecenie, aby przenieść sesję terminala do katalogu ~ / Downloads.

cd ~/Downloads

Krok 3: Wewnątrz ~/Downloads , utwórz nowy folder za pomocą mkdir Komenda. Nazwij ten nowy folder „18,04 tapety”.

mkdir -p 18.04-wallpapers

Krok 4: Za pomocą narzędzia do konwersji pakietów Alien przekonwertuj plik ubuntu-wallpapers-bionic_18.04.1-0ubuntu1_all.deb plik do pliku archiwum TarGZ.

sudo alien -tv ubuntu-wallpapers-bionic_18.04.1-0ubuntu1_all.deb

Krok 5: Po zakończeniu konwersji pakietu DEB tapety Ubuntu 18.04 na plik archiwum TarGZ nadszedł czas, aby go rozpakować 18.04-wallpapers folder, który został wcześniej utworzony. Używając smoła polecenie wypakuj zawartość pliku archiwum.

tar xvf ubuntu-wallpapers-bionic-18.04.1.tgz -C 18.04-wallpapers/

Krok 6: Wszystko wyodrębniono do 18.04-wallpapers folder, użyj mv polecenie, aby umieścić pliki tapet z ~/18.04-wallpapers/usr/share/backgrounds folder do ~/Pictures teczka.

mv ~/18.04-wallpapers/usr/share/backgrounds/* ~/Pictures

Krok 7: Wszystkie pliki tapet zostały przeniesione z 18.04-wallpapers folder do ~/Pictures informator. W rezultacie, 18.04-wallpapers folder nie jest już potrzebny. Usuń go z systemu za pomocą rm -rf.

rm -rf 18.04-wallpapers/  

Krok 8: Uzyskaj dostęp do ustawień „tapety” dla środowiska pulpitu i wybierz tapetę z ~/Pictures katalog, aby cieszyć się tapetami Ubuntu 18.04 w twoim systemie!