Jak pobrać wszystkie pliki SVG z dowolnej strony internetowej w przeglądarce Chrome

Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować oficjalnego logo firmy lub serwisu internetowego, najlepszym miejscem do jego znalezienia jest oficjalna witryna internetowa tej firmy. Możesz znaleźć dobry obraz PNG o wysokiej rozdzielczości, przedstawiający logo, jednak plik SVG jest lepszym rozwiązaniem, jeśli jest dostępny. Svg-grabber to rozszerzenie przeglądarki Chrome, które może pobrać wszystkie pliki SVG z dowolnej strony internetowej. To pokonuje konieczność kopania i ręcznego ich wyszukiwania. Rozszerzenie może je wszystkie znaleźć, dodać do pliku zip i zapisać na dysku lokalnym.

Pobierz wszystkie pliki SVG

zainstalować Svg-Grabber z Chrome Web Store. Odwiedź stronę internetową, z której chcesz pobrać wszystkie pliki SVG. Na potrzeby naszego testu odwiedziliśmy witrynę Apple. Strona główna nie zawiera żadnych plików SVG do pobrania. Uruchomienie rozszerzenia powie ci tyle, tj. Gdy uruchomisz je na stronie internetowej, która nie ma plików SVG, powie ci, że nie ma żadnych plików do pobrania. Strona iPhone’a X w witrynie Apple ma jednak pliki SVG.

Gdy jesteś na stronie internetowej, kliknij ikonę rozszerzenia obok paska adresu URL, a otworzy się nowa karta, pokazująca wszystkie pliki SVG znalezione na stronie. Możesz skopiować plik SVG do schowka, pobrać tylko kilka, których potrzebujesz lub kliknąć przycisk „Pobierz wszystkie SVG”, aby dodać je wszystkie do spakowanego pliku i pobrać je.

Powinniśmy wspomnieć, że rozszerzenie jest nieco błędne. Kiedy kompresuje i pobiera pliki SVG, nie zawsze są dostępne. Prostym sposobem rozwiązania tego problemu jest po prostu spakowanie i ponowne pobranie ich. Po pobraniu wszystkich plików SVG ze strony internetowej należy rozpakować archiwum i sprawdzić, czy wszystkie pliki tam są.

Możesz przeglądać pliki SVG w Edge, Internet Explorer i Chrome. Domyślna aplikacja Zdjęcia nie może ich otworzyć.

Słowo o dozwolonym użytku i plagiacie

To narzędzie umożliwia zapisywanie plików SVG z dowolnej strony internetowej. W przypadku, gdy na przykład zapisujesz logo Apple i zamierzasz go użyć do wskazania czegoś związanego z Apple, jest to dozwolony użytek. Jeśli jednak używasz logo lub innych plików we własnych projektach, może to zostać uznane za plagiat. Niewiele firm będzie cię ścigać, jeśli skopiujesz przycisk zamykania z ich strony internetowej, ale przede wszystkim nie powinieneś tego robić. Jeśli nie masz innego wyjścia, dobrym pomysłem może być poproszenie właścicieli witryn o pozwolenie przed użyciem ich plików.

x