Jak pobrać zapisane gry ze Steam Cloud

Steam synchronizuje wiele plików zapisu na swoich serwerach. Są automatycznie pobierane przez Steam podczas instalowania gry, ale to nie jedyny sposób, w jaki możesz je zdobyć. Możesz je również pobrać bezpośrednio ze strony Valve w swojej przeglądarce.

Włącz Steam Cloud Sync w Steam

Jeśli Steam nie pobiera automatycznie twoich starych zapisów gier po zainstalowaniu gry, upewnij się, że Steam Cloud jest włączona dla tej gry w Steam.

Aby to zrobić, znajdź grę w swojej bibliotece Steam, kliknij ją prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz „Właściwości”. Kliknij zakładkę „Aktualizacje” i upewnij się, że opcja „Włącz synchronizację Steam Cloud” jest zaznaczona dla gry. Jeśli ta opcja nie jest zaznaczona, Steam nie będzie automatycznie pobierać zapisów w chmurze ani przesyłać nowych.

Jeśli nie widzisz tutaj opcji Steam Cloud dla gry, ta gra nie obsługuje Steam Cloud. Nie wszystkie gry na Steamie tak – to zależy od każdego twórcy gry.

Pobierz pliki w przeglądarce internetowej

Valve umożliwia pobieranie plików zapisanych w chmurze Steam również za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Możesz pobrać tylko swoje pliki zapisu bez ponownego pobierania całej gry.

Aby znaleźć swoje pliki zapisu, odwiedź stronę Valve Wyświetl stronę Steam Cloud w przeglądarce internetowej i zaloguj się na swoje konto Steam.

Zobaczysz listę gier korzystających z magazynu Steam Cloud. Znajdź grę na liście (naciśnij Ctrl + F, aby skorzystać z wyszukiwania w przeglądarce) – i kliknij „Pokaż pliki”, aby wyświetlić wszystkie pliki gry.

Lista zapisanych gier Steam Cloud w Internecie.

Każda gra ma stronę pokazującą wszystkie pliki, które przechowuje w Steam Cloud, a także datę ich modyfikacji. Aby pobrać plik, kliknij „Pobierz”. Pobierz wszystkie pliki zapisu swojej gry, a otrzymasz kopię zapisanych gier.

Kliknij

Jest to szczególnie przydatne w grach wieloplatformowych, które nie synchronizują automatycznie plików zapisu między platformami.

Na przykład Borderlands 2 jest dostępne zarówno na komputery PC, jak i Mac. Synchronizuje swoje pliki zapisu ze Steam Cloud, ale zarówno wersje na komputery PC, jak i Mac synchronizuj zapisywane pliki oddzielnie. Możesz pobrać wersje na komputery Mac (lub PC) ze strony Steam, a następnie ręcznie zaimportować je do odpowiedniego folderu, aby przenieść swoje zapisy gry Borderlands 2 między platformami.

Bez korzystania ze strony wymagałoby to pobrania Borderlands 2 na jedną platformę, wyodrębnienia zapisanych gier, a następnie pobrania gry na drugą platformę!

Jest to znany problem również w przypadku innych gier – na przykład wydaje się, że jest to wymagane, kiedy przenoszenie zapisów gry od Torchlight dla Windows do Torchlight dla Linuksa.

x