Jak podarować muzykę, filmy i nie tylko ze sklepu iTunes Store

Bez wątpienia kupiłeś już wcześniej muzykę, filmy, programy telewizyjne i audiobooki z iTunes, ale prawdopodobnie było to dla ciebie. Jeśli chcesz kupić coś w iTunes Store i podarować to komuś innemu, oto jak to zrobić.

Proces przekazywania treści cyfrowych w iTunes jest zaskakująco skomplikowany, głównie dlatego, że nie jest intuicyjny, jak się tam dostać.

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, jest otwarcie aplikacji iTunes Store.

Stamtąd albo przejrzyj i znajdź żądaną treść cyfrową, albo kliknij kartę „Szukaj” u dołu ekranu.

U góry ekranu wpisz tytuł filmu, piosenki, albumu lub czegokolwiek, czego szukasz. W moim przypadku szukam konkretnego audiobooka autorstwa Dale Earnhardt Jr., aby dać mojej mamie.

Po wybraniu treści cyfrowych dotknij przycisku „Udostępnij” w prawym górnym rogu ekranu.

Kliknij „Prezent” w arkuszu udostępniania.

Następnie wpisz adres e-mail odbiorcy w polu „Do”. Jeśli są już w Twoich kontaktach, możesz je również wybrać w ten sposób. W polu „Od” wpisz swoje imię i nazwisko. Poniżej możesz wpisać wiadomość, jeśli chcesz.

Przewiń w dół i w ustawieniu „Wyślij prezent” możesz wybrać, kiedy chcesz wysłać prezent do odbiorcy – świetnie, jeśli chcesz, aby otrzymał go w Boże Narodzenie, urodziny lub cokolwiek innego. Kiedy skończysz, kliknij „Dalej” w prawym górnym rogu.

Na następnym ekranie wybierz motyw i naciśnij „Dalej”, aby kontynuować.

Potwierdź, że wszystkie informacje są poprawne, a następnie kliknij „Kup”.

Potwierdź ponownie, a następnie kliknij „Kup teraz”. Aby dokończyć zakup, może być konieczne zweryfikowanie swojego Apple ID.

Po zakończeniu zakupu przejdziesz do ekranu potwierdzenia. Kliknij „Gotowe” w prawym górnym rogu, aby zakończyć. Odbiorca otrzyma wiadomość e-mail z informacją, że podarowałeś mu coś z iTunes, wraz z instrukcjami, jak to zrealizować.