Jak podłączyć Note 5 do telewizora bez Wi-Fi

Udostępnij teraz w social media:

Samsung to znana marka wśród innych telefonów z Androidem. Dostarczył użytkownikom Androida niesamowitą linię smartfonów, w tym linię Galaxy Note Land. Samsung Galaxy Note 5 to jeden z takich następców serii Note, który zyskał dużą popularność dzięki niezrównanemu wzornictwu i funkcjom. Telefon został wprowadzony na rynek w 2015 roku jako następca Galaxy Note 4 i jest częścią serii Samsung Galaxy Note. Telefon ma większy wyświetlacz niż seria Galaxy S, ma więcej specyfikacji, a także zawiera rysik znany jako S-Pen. Jedną z jego wielu cech jest możliwość podłączenia do telewizora, co znacznie rozszerza jego funkcjonalność. Chociaż podłączenie Note 5 do telewizora za pomocą Wi-Fi jest najczęstszą metodą, ludzie również łączą swoje telefony z telewizorem bez korzystania z Internetu. Jeśli jesteś tutaj również, aby dowiedzieć się, jak podłączyć Note 5 do telewizora bez Wi-Fi, to trafiłeś we właściwe miejsce. W naszym dzisiejszym przewodniku dowiesz się o różnych bezprzewodowych i przewodowych metodach, które mogą pomóc w podłączeniu Samsunga Note 5 do telewizora. Oprócz ujawnienia nieznanych faktów i zalet korzystania z Galaxy Note 5 z telewizorem, zapoznamy Cię również z krokami, jak podłączyć Note 5 do telewizora za pomocą kabla HDMI. Tak więc, bez zbędnych ceregieli, od razu zacznijmy od naszego najbardziej oczekiwanego przewodnika na temat Note 5 i łączności z telewizorem.

Jak podłączyć Note 5 do telewizora bez Wi-Fi

Funkcja podłączenia Note 5 do telewizora z Wi-Fi lub bez to funkcja, która została włączona przez samych programistów. Jest to bez wątpienia niesamowita funkcja, która pozwala użytkownikom łatwo przeglądać swój telefon i jego zawartość na dużym ekranie. Wybór podłączenia telefonu Galaxy do telewizora z Wi-Fi lub bez zależy od wyposażenia technicznego domu, a także od funkcjonalności telewizora. Jesteśmy tutaj, aby zapoznać Cię z różnymi sposobami podłączenia Samsung Note 5 do telewizora bez Wi-Fi:

  Jak naprawić błąd WOW nr 134 stan krytyczny?

Metoda 1: Użyj USB

Korzystanie z metody przewodowej w celu podłączenia Note 5 do telewizora jest najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem. A użycie kabla USB jest tym, co na pierwszy rzut oka przychodzi na myśl, gdy bierze się pod uwagę połączenie przewodowe. Aby wykonać tę metodę, użytkownik Note 5 musi mieć kabel USB dołączony do urządzenia. Po uzyskaniu kabla wykonaj poniższe czynności, aby przejść do przodu za pomocą tej metody:

1. Włóż jedną stronę kabla USB do smartfona.

2. Włóż drugi koniec kabla USB do portu telewizora.

3. Następnie uruchom menu telewizora za pomocą pilota.

4. Teraz wybierz port USB, który możesz znaleźć w menu Połączenia.

Gdy już wiesz, jak podłączyć Note 5 do telewizora bez Wi-Fi, a smartfon jest podłączony do telewizora; wymiana danych jest potwierdzana na samym telefonie, gdzie należy wybrać połączenie jako urządzenie multimedialne. Po zakończeniu będziesz mógł używać pilota telewizora do wyświetlania zdjęć, wideo i audio ze smartfona na ekranie telewizora.

Zdjęcie Adriana X z Pixabay

Metoda 2: Użyj kabla HDMI

Użycie kabla HDMI to kolejny krok w celu podłączenia telewizora SAMSUNG Uwaga 5. Chociaż metoda jest złożona, jest funkcjonalna. Parowanie telefonu z telewizorem za pomocą kabla HDMI umożliwia wyświetlanie ekranu smartfona na ekranie telewizora. Pomaga również przeglądać czynności wykonywane na smartfonie w telewizji. Możesz także korzystać z aplikacji na smartfonie za pośrednictwem telewizora. Jedynym haczykiem w tej metodzie jest to, że Note 5 nie jest wyposażony w port HDMI do podłączenia do telewizora. Problem ten można jednak rozwiązać za pomocą adaptera MHL lub SlimPort. Możesz kupić to akcesorium w sklepie internetowym. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak podłączyć Note 5 do telewizora za pomocą kabla HDMI:

1. Włóż wtyczkę USB z adaptera MHL lub SlimPort do smartfona.

2. Połącz te same części adaptera i odbiornika za pomocą kabla HDMI.

3. Teraz otwórz ustawienia telewizora i uzyskaj dostęp do listy dostępnych połączeń.

  Znajdź każdą usługę powiązaną z Twoim kontem Google

4. Wybierz złącze HDMI z listy.

Po prawidłowym wykonaniu kroków na ekranie telewizora zostanie wyświetlony ekran Note 5 i będzie można łatwo obsługiwać smartfon za pośrednictwem telewizora.

Zdjęcie Srattha Nualsate na Pexels

Metoda 3: Użyj Miracast

Następna metoda łączenia Galaxy Note 5 z telewizorem bez Wi-Fi obejmuje użycie Miracast. Ta metoda pomoże wykonać kopię lustrzaną dowolnego ekranu na urządzeniu bez przewodów.

Uwaga: Jeśli Twój telewizor nie obsługuje technologii Miracast, możesz kupić jeden z poniższych elementów, a następnie podłączyć go do dostępnego portu HDMI w telewizorze:

  • Adapter wideo Miracast
  • Pudełko Amazon Fire TV lub TV Stick
  • Samsung Smart TV z obsługą Miracast
  • Roku 3, 4 lub Streaming Stick
  • Kolejne urządzenie obsługujące Miracast

Wykonaj poniższe czynności, aby użyć Miracast:

1. Teraz skonfiguruj urządzenie do odbioru wideo po podłączeniu go do Miracast.

2. Następnie podłącz telewizor do Note 5, przesuwając pasek powiadomień na górze ekranu telefonu.

3. Teraz wybierz Szybkie połączenie i dotknij swojego urządzenia.

4. Teraz wybierz Odtwórz/wyświetl zawartość, a następnie nazwę urządzenia.

5. Następnie wybierz Wideo i dotknij Gotowe.

Metoda 4: Użyj klucza sprzętowego Bluetooth

Ostatnim krokiem związanym z wiedzą, jak podłączyć Note 5 do telewizora bez Wi-Fi, jest użycie klucza sprzętowego Bluetooth. Jeśli Twój telewizor nie jest najnowszym modelem lub nie obsługuje technologii Bluetooth, możesz skorzystać z klucza sprzętowego. Klucz sprzętowy Bluetooth działa po podłączeniu do portu USB, który następnie wysyła sygnał Bluetooth do urządzenia z systemem Android, umożliwiając jego synchronizację z telewizorem.

1. Podłącz klucz sprzętowy Bluetooth do portu telewizora.

2. Teraz włącz Bluetooth w notatce 5.

3. Poczekaj, aż Note 5 wykryje wszystkie sygnały Bluetooth w okolicy.

4. Po wykryciu wybierz Sparuj z urządzeniem, gdy znajdzie Twój telewizor.

Zdjęcie: Esa Riutta z Pixabay

Galaxy Note 5 Connect to TV Perks

Galaxy Note 5 to smartfon z niesamowitymi funkcjami, którymi można się cieszyć na dużym ekranie. Chociaż jest to pełnoprawny telefon, który nie wymaga podłączania go do żadnego innego urządzenia, nadal oferuje pewne korzyści w połączeniu z telewizorem:

  • Możesz słuchać muzyki w telefonie przez głośniki telewizora.
  • Możesz oglądać filmy na dużym ekranie z większą wyrazistością.
  • Oferuje wygodne i łatwe bezprzewodowe sterowanie telewizorem.
  • Użytkownicy mogą cieszyć się grą na dużym ekranie telewizora.
  • Pomaga wyświetlić ekran główny smartfona na telewizorze.
  16 najlepszych aplikacji graficznych MongoDB

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Jakiego połączenia sprzętowego mogę użyć do podłączenia Note 5 do telewizora?

Odp. Aby podłączyć Note 5 do telewizora za pomocą połączenia sprzętowego, możesz wybrać adapter MHL zgodny z Note 5.

Q2. Czy mogę podłączyć telefon do telewizora bez Wi-Fi?

Odp. Tak, podłączenie telefonu do telewizora bez Wi-Fi jest możliwe przy użyciu metod podanych w powyższym dokumencie.

Q3. Jak mogę podłączyć telefon do telewizora przez USB?

Odp. Możesz podłączyć telefon do telewizora za pomocą USB, po prostu podłączając kabel USB-C do Androida, a następnie podłączając go do odpowiedniej stacji dokującej z wyjściem HDMI lub przejściówką USB-C na HDMI.

Q4. Czy w Samsungu 5 jest dublowanie ekranu?

Odp. Tak, funkcja dublowania ekranu jest dostępna w Galaxy S Series.

Pytanie 5. Czy w Note 5 jest inteligentny widok?

Odp. Funkcja inteligentnego widoku w Note 5 została wycofana w październiku 2020 r.

***

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik na temat podłączania Note 5 do telewizora bez Wi-Fi pomógł ci na różne sposoby łączenia Androida z telewizorem. Nie wspominając już o korzyściach, jakie może ci zapewnić to połączenie. Jeśli masz inne pytania, sugestie lub wątpliwości, możesz zostawić je w sekcji komentarzy poniżej.

x