Jak podłączyć słuchawki Bose do komputera z systemem Windows

Słuchawki Bose Headphones to znana marka, która umożliwia podłączenie słuchawek do wielu urządzeń. Nie jesteś ograniczony do swojego telefonu. Dlatego wielu używa tych słuchawek podczas grania, przesyłania strumieniowego lub rozmawiania na komputerze z systemem Windows.

Ale zanim będziesz mógł to wszystko zrobić, musisz podłączyć słuchawki do komputera. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez kroki niezbędne do podłączenia słuchawek Bose do komputera z systemem Windows.

Jak podłączyć słuchawki Bose do komputera z systemem Windows 11

Kiedy podłączysz Bose do komputera, przekonasz się, że proces jest bardziej skomplikowany niż w przypadku słuchawek przewodowych. Najpierw musisz sparować słuchawki z komputerem z systemem Windows 11. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Naciśnij wyłącznik zasilania na symbol Bluetooth i przytrzymaj go, aż usłyszysz instrukcję „gotowy do parowania”.
 • Po zwolnieniu przycisku umieść słuchawki Bose w odległości 3-6 stóp od komputera.
 • Spójrz po prawej stronie paska zadań na ikonę Bluetooth (jeśli Twoja znajduje się na dole ekranu). Dodaj urządzenie Bluetooth, klikając je.
 • Dodaj Bluetooth lub inne urządzenia i wybierz „Bluetooth” z menu rozwijanego.
 • Pozwól, aby lista urządzeń wypełniła się przez kilka sekund, zanim przejdziesz dalej.
 • Na liście pojawią się inne komputery PC, telefony komórkowe, a nawet telewizory smart. Istnieją dwa symbole słuchawek Bose, gdy zestaw słuchawkowy jest w trybie „parowania”. Przed rozpoczęciem procesu łączenia należy koniecznie wybrać symbol słuchawek, a nie ikonę telefonu lub ekranu.
 • Po zakończeniu parowania poszukaj ikony głośnika na pasku zadań po prawej stronie. Pojawi się nowe okno z listą dostępnych nazw. Po prostu wybierz ten, który chcesz i kliknij „Otwórz”. Wyświetlona zostanie lista dostępnych urządzeń wyjściowych.
 • Urządzeniem wyjściowym powinny być słuchawki Bose. W tym momencie dobrym pomysłem jest również zmiana głośności. Teraz, gdy słuchawki są sparowane, połączenie jest łatwe. Dopóki komputer z systemem Windows 11 ma włączoną funkcję Bluetooth, a słuchawki Bose są w użyciu, zostaną one automatycznie sparowane z urządzeniem.

  Jak podłączyć słuchawki Bose do komputera z systemem Windows 10

 • Naciśnij i przytrzymaj wyłącznik zasilania obok ikony Bluetooth, aż usłyszysz komunikat „gotowy do parowania”.
 • Po zwolnieniu przycisku umieść słuchawki Bose w odległości 3-6 stóp od komputera.
 • Znajdź ikonę Bluetooth po prawej stronie paska zadań (jeśli Twoja znajduje się na dole ekranu). Klikając na nią, możesz dodać urządzenie Bluetooth.
 • Wybierz „Bluetooth” z podczas dodawania Bluetooth lub innych urządzeń.
 • Poczekaj kilka sekund, aż pojawi się lista urządzeń, zanim przejdziesz dalej.
 • Do listy zostaną dodane kolejne komputery osobiste, smartfony, a nawet smart TV. Gdy zestaw słuchawkowy jest w trybie „parowania”, istnieją dwie ikony słuchawek Bose. Przed rozpoczęciem procedury łączenia bardzo ważne jest, aby wybrać symbol słuchawek, a nie ikonę telefonu lub ekranu.
 • Po zakończeniu procesu parowania znajdź ikonę głośnika na prawym pasku zadań. Otworzy się nowe okno z listą możliwych nazw. Po prostu kliknij „Otwórz” na tym, który chcesz. Wyświetlana jest lista wszystkich dostępnych urządzeń wyjściowych.
 • Zestaw słuchawkowy Bose powinien służyć jako urządzenie wyjściowe. Połączenie jest proste teraz, gdy słuchawki zostały połączone. Dopóki funkcja Bluetooth w komputerze z systemem Windows 10 jest włączona, a słuchawki Bose są używane, słuchawki będą automatycznie łączyć się z urządzeniem.

  Jak podłączyć słuchawki Bose do komputera z systemem Windows 7

 • Przytrzymaj przełącznik zasilania obok symbolu Bluetooth, aż usłyszysz komunikat „gotowy do parowania”.
 • Po zwolnieniu przycisku umieść słuchawki Bose w odległości 3-6 stóp od komputera.
 • Przejdź do „Start”, a następnie „Urządzenia i drukarki”.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy swój komputer na liście i wybierz „Ustawienia Bluetooth”.
 • Zaznacz pole wyboru „Zezwalaj urządzeniom Bluetooth na znajdowanie tego komputera” w oknie Ustawienia Bluetooth, a następnie kliknij „OK”.
 • Następnie wróć i wybierz „Dodaj urządzenie”.
 • Wybierz słuchawki.
 • Po zakończeniu procedury parowania przejdź do prawego paska zadań i wybierz ikonę głośnika. Otworzy się nowe okno z listą potencjalnych nazw. Kliknij „Otwórz” na tym, który chcesz. Zostanie wyświetlona lista wszystkich dostępnych urządzeń wyjściowych.
 • Dopóki Bluetooth jest włączony na komputerze z systemem Windows 7 i używane są słuchawki Bose, słuchawki będą automatycznie łączyć się z urządzeniem.

  Jak podłączyć przewodowe słuchawki Bose do komputera?

  Nawet słuchawki Bose są bezprzewodowe, można użyć kabla. Jeśli chodzi o rodzaj kabla, możesz wybrać aux lub USB. Połączenie kablowe może uratować życie, gdy komputer z systemem Windows nie jest wyposażony w technologię Bluetooth lub bateria słuchawek Bose jest rozładowana.

  Prawie wszystkie słuchawki Bose zawierają w zestawie kabel aux/USB. Możesz go kupić na Amazon lub w lokalnym sklepie, jeśli go nie masz. Kable mają cenę od 5 do 10 USD, ale musisz wybrać taki, który jest kompatybilny ze słuchawkami.

  Wystarczy podłączyć jeden koniec kabla aux lub USB do wejścia audio lub portu USB komputera i pary słuchawek i gotowe.

  W nowszych wersjach systemów operacyjnych Windows są preinstalowane sterowniki słuchawek przewodowych. Dzięki temu nie musisz przejmować się instalacją dodatkowych komponentów.

  Dodatkowe często zadawane pytania

  Czy istnieje aplikacja Bose Connect na komputery z systemem Windows?

  Aplikacja Bose Connect jest niedostępna. W związku z tym nie będziesz mógł korzystać z funkcji dostępnych tylko dla aplikacji, takich jak zegar automatycznego wyłączania, kontrolowany poziom redukcji szumów, polecenia głosowe i odczyty baterii. Bose Connect umożliwia również aktualizację oprogramowania słuchawek, chociaż możesz to zrobić na komputerze z systemem Windows.

  Co mogę zrobić, jeśli moje słuchawki nie łączą się?

  Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas próby podłączenia słuchawek do komputera, które mogą powodować problemy z połączeniem:

  • Podłącz słuchawki Bose, klikając odpowiednią ikonę na pulpicie komputera. Symbol zestawu słuchawkowego i prefiks LE to możliwe nazwy słuchawek Bluetooth na liście urządzeń Bluetooth systemu Windows 10. System Windows będzie wiedział, że używasz urządzenia wyjściowego dźwięku, jeśli zobaczy ikonę zestawu słuchawkowego/głośnika.

  • Sprawdź, czy system Windows obsługuje dźwięk Bluetooth. Starsze systemy Windows mogą używać technologii Bluetooth tylko w przypadku myszy lub klawiatur, ale nie w przypadku dźwięku. Możliwe, że przed użyciem słuchawek bezprzewodowych konieczne będzie zakupienie zewnętrznego adaptera audio Bluetooth.

  • Możesz sprawdzić urządzenie wyjściowe audio pod kątem błędów. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twój komputer ma dwa lub więcej urządzeń wyjściowych audio.

  Ciesz się słuchawkami Bose

  Słuchawki Bose zabrzmią lepiej po podłączeniu ich do laptopa lub komputera stacjonarnego za pomocą stabilnego połączenia. Mogą istnieć różne rozwiązania innych firm, które pozwalają rozwiązać wszelkie problemy z używaniem aplikacji Bose Connect w systemie Windows. Prosimy jednak o przeprowadzenie badań przed ich wypróbowaniem.

  Jakie masz słuchawki Bose? Czy kiedykolwiek miałeś problemy z podłączeniem ich do komputera z systemem Windows? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

  x