Jak podłączyć telefon do projektora przez USB

Udostępnij teraz w social media:

Projektor to jedno z takich urządzeń, które było używane przez bardzo długi czas i nadal jest w użyciu. Stopniowo rozwijał się pod względem kompatybilności i funkcji wraz z rozwojem technologii. Istnieje jednak szeroka gama typów projektorów. Niektóre są ograniczone do komputerów stacjonarnych i laptopów, podczas gdy inne można podłączyć do telefonów i tabletów. Czy kiedykolwiek próbowałeś podłączyć telefon do projektora? Jeśli nie, możesz przeczytać ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak podłączyć telefon do projektora przez USB. Dowiesz się również, jak podłączyć telefon do projektora bez HDMI za pomocą opcji bezprzewodowych.

Jak podłączyć telefon do projektora przez USB

Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się szczegółowo o sposobach podłączenia telefonu do projektora przez USB.

Kwestie do rozważenia przed podłączeniem telefonu do projektora

Przed próbą podłączenia telefonu do projektora należy wziąć pod uwagę:

 • Jeśli projektor jest zgodny z telefonem.
 • Jeśli wyjście wideo jest obsługiwane w telefonie.
 • Jeśli w projektorze jest dostępny port USB lub HDMI.

Istnieją różne sposoby podłączenia systemu Android do projektora. Najpierw musisz wiedzieć, czy Twój telefon jest zgodny z projektorem. Najlepszym sposobem, aby się o tym dowiedzieć, jest zapoznanie się z instrukcją obsługi projektora. Możesz podłączyć telefon za pomocą przewodu zwanego kablem HDMI lub bez kabla HDMI. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak podłączyć telefon do projektora bez HDMI. Przyjrzyjmy się teraz różnym sposobom podłączenia Androida do projektora:

Metoda 1: przez USB Type-C do HDMI

USB typu C to port standardowo wyposażony w najnowsze premiery telefonów z systemem Android. Te porty służą nie tylko do ładowania, ale możesz użyć tego portu z kablem USB-C na HDMI, aby podłączyć telefon do projektora przez USB. Jednym z ograniczeń korzystania z USB typu C jest to, że nie można jednocześnie ładować telefonu, gdy jest on podłączony do projektora. W niektórych przypadkach port USB służy tylko do ładowania. Dlatego możesz również poszukać innych sposobów podłączenia telefonu do projektora, czytając dalej ten artykuł.

Zdjęcie autorstwa Michi z Pixabay

Metoda 2: przez USB Type-C do USB Type-C

USB typu C do USB typu C można używać, gdy zarówno telefon, jak i projektor mają porty typu c. Jest to jedna z najłatwiejszych metod pod warunkiem, że masz porty z urządzeniami. Za pomocą tego typu kabla możesz wykonać kopię lustrzaną telefonu z projektorem, a także jednocześnie go ładować. Wszystko, co musisz zrobić, to kupić kabel USB typu C na USB typu C i podłączyć go do telefonu i projektora. Gdy to zrobisz, przekierujesz się bezpośrednio do opcji dublowania na ekranie.

  Zabezpiecz interfejsy API i aplikacje internetowe za pomocą skanera Probely DAST

Metoda 3: Przez HDMI do HDMI

Nie jest to bardzo powszechnie stosowana metoda łączenia. Są one używane tylko w przypadkach, gdy telefony i tablety mają porty mini lub micro HDMI. Projektory mają standardowy port typu A lub wiele portów. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiedni kabel HDMI dla swojego urządzenia.

Metoda 4: przez MHL

MHL (Mobile High-Definition Link) to specjalnie zaprojektowany kabel HDMI, który wykorzystuje port micro-USB. Najlepsze w tym kablu jest to, że po podłączeniu do projektora jednocześnie ładuje telefon. Można tego użyć tylko wtedy, gdy projektor obsługuje połączenie HDMI z MHL. Zawsze możesz znaleźć obok niego etykietę, jeśli port obsługuje MHL. Ta metoda jest używana, gdy zabraknie innych opcji. Właściwy kabel jest jedynym wymaganiem, pod warunkiem, że masz porty obsługujące MHL do przeprowadzenia tej metody.

Metoda 5: Przez USB-C do VGA

Ta metoda podłączenia USB-C do VGA dotyczy tylko starych projektorów z portem VGA. W tym celu będziesz potrzebować przejściówki USB-C na VGA i kabla VGA na VGA. Następnym krokiem jest podłączenie adaptera i kabla do telefonu turystycznego i projektora. Jeśli to możliwe, musisz włączyć port wyświetlacza VGA. Najlepsze w przejściówce USB-C na VGA jest to, że można jej używać z urządzeniami Apple.

Jak podłączyć telefon do projektora bez HDMI

Teraz, gdy już wiesz, jak podłączyć telefon do projektora przez USB, przejdźmy dalej, aby zrozumieć, jak podłączyć telefon do projektora bez HDMI. Poniżej wymieniliśmy powszechnie stosowane bezprzewodowe metody łączenia telefonu z projektorem.

1. Przez Wi-Fi Direct

Korzystanie z funkcji Wi-Fi direct to jedna z najwygodniejszych metod łączenia telefonu z systemem Android z projektorem bez złącza HDMI. Ta metoda może mieć zastosowanie tylko wtedy, gdy projektor obsługuje bezpośrednie połączenie Wi-Fi. Za pomocą kilku dotknięć telefonu będziesz mógł łatwo podłączyć telefon bez korzystania z aplikacji innych firm. Aby rozpocząć, znajdź opcję Dublowanie ekranu i urządzenia. Wykonaj poniższe czynności, aby połączyć telefon z projektorem przez Wi-Fi direct:

Uwaga: Te kroki mogą się różnić w zależności od używanego urządzenia. Poniższe kroki zostały wykonane na POCO F4.

1. Otwórz ustawienia w swoim telefonie.

  11 najlepszych programów i aplikacji do edycji zdjęć opartych na sztucznej inteligencji dla profesjonalistów

2. Stuknij w Wi-Fi.

3. Włącz Wi-Fi.

4. Stuknij w Dodatkowe ustawienia.

5. Stuknij w Wi-Fi direct.

Twój telefon zidentyfikuje dostępne urządzenia Wi-Fi Direct. Następnie dotknij, gdy pojawi się projektor, a następnie możesz łatwo podłączyć telefon do projektora.

2. Przez Chromecasta

Chromecast to kolejna opcja, która pomaga podłączyć telefon do projektora bez HDMI. Urządzenia z Androidem mają wbudowane programowanie Chromecasta. Niektóre telewizory i projektory nie mają Chromecasta. W takim przypadku będziesz musiał kupić adapter do Chromecasta. Adaptery Chromecast korzystają z wejścia HDMI, dzięki czemu są kompatybilne z większością projektorów obsługujących wejście HDMI. W przypadku projektorów, które nie obsługują HDMI, potrzebny będzie dodatkowy adapter. Metoda konfiguracji jest podobna do sposobu podłączania telefonu do telewizora. Co więcej, może być używany do różnych celów, takich jak podłączenie telefonu do innych urządzeń wyświetlających, takich jak monitory i telewizory.

Możesz odwiedzić naszego bloga, aby dowiedzieć się o najlepszych darmowych aplikacjach Chromecast, które możesz wypróbować, aby połączyć swoje urządzenia.

3. Poprzez Miracast

Miracast to kolejna technologia, której można użyć do podłączenia telefonu do projektora bez HDMI. Działa podobnie do Wi-Fi direct. Możesz pobrać i zainstalować aplikację Miracast ze sklepu Google Play. Przeczytaj więcej na ten temat w naszym artykule Połącz się z bezprzewodowym wyświetlaczem za pomocą Miracast w Windows 10.

4. Użyj Smart Ciew na smartfonie Samsung

Jak sama nazwa wskazuje, ta metoda podłączenia telefonu do projektora ma zastosowanie tylko do urządzeń Samsung. Działa podobnie do Chromecasta, Wi-Fi Direct i Miracast. Po włączeniu opcji inteligentnego widoku będzie szukać pobliskich urządzeń z funkcją dublowania ekranu lub urządzeń Chromecast. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć opcję dublowania ekranu w projektorze. Włącz opcję smart view w swoim smartfonie Samsung. Możesz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na telefonie, aby połączyć się z projektorem.

5. Korzystaj z aplikacji producenta

Korzystanie z aplikacji produkcyjnych jest jedną z ostatnich metod, które można wykorzystać do połączenia Androida z projektorem. Są to aplikacje tworzone przez producentów projektora. Jednak te aplikacje różnią się w zależności od projektora i producenta. Chociaż istnieją pewne ograniczenia, takie jak nie pozwala na tworzenie kopii lustrzanych całego ekranu, ale można go używać do prezentacji. Panasonic Wireless Projector, Epson iProjection i Projector Quick connection to przykłady aplikacji producenta.

Jak podłączyć iPhone’a do projektora przez USB

Wyżej wymienione były metody podłączenia telefonu z Androidem do projektora z HDMI i bez. Jednak te metody nie działają na iPhone’ach. Będziesz musiał postępować zgodnie z poniższymi metodami, aby podłączyć iPhone’a do projektora:

 • Autoryzowane kable Apple: Jednym ze sposobów podłączenia iPhone’a do projektora jest użycie autoryzowanych kabli Apple. Nie należy rozważać używania sprzętu lub oprogramowania innych firm z urządzeniami Apple. Dlatego możesz zainwestować w kabel Apple, który umożliwi podłączenie iPhone’a do projektora.

 • Przejściówka ze złącza Lightning na HDMI: przejściówka ze złącza Lightning na HDMI jest niezbędna, gdy próbujesz podłączyć iPhone’a do projektora obsługującego HDMI. Wymaga to podłączenia adaptera do telefonu oraz kabla HDMI do adaptera i projektora.

 • Airplay: Airplay to jedyna metoda umożliwiająca iPhone’owi nawiązanie bezprzewodowego połączenia z projektorem. Działa podobnie do Wi-Fi direct i jest wbudowaną funkcją. W związku z tym nie obejmuje pobierania żadnych aplikacji innych firm.

Często zadawane pytania (FAQ)

1. Co zrobić, jeśli telefon nie obsługuje metod połączenia MHL i HDMI?

Odp. W takim przypadku nie będzie możliwe nawiązanie połączenia przewodowego. Możesz spróbować użyć metod połączenia bezprzewodowego, jeśli projektor je obsługuje. Jeśli nie, możesz kupić adapter pasujący do portu HDMI twojego projektora. W ten sposób będziesz mógł podłączyć telefon do projektora.

2. Jak określić, z jakimi metodami połączenia projektor jest zgodny?

Odp. Możesz wyszukać następujące czynniki, aby zidentyfikować kompatybilne metody połączenia:

 • Przeczytaj instrukcję obsługi: Każdy projektor jest dostarczany z obszernym przewodnikiem, który jasno wyjaśnia jego kompatybilność.

 • Sprawdź porty: Możesz przejrzeć porty dostępne w projektorze. Zazwyczaj są one dostarczane z etykietą. Nowe projektory mają zarówno porty typu C, jak i HDMI. Niektóre mają tylko porty HDMI, podczas gdy najstarsze modele projektorów mają port VGA.

3. Dlaczego nie mogę połączyć telefonu z projektorem?

Odp. Niektóre z powodów, które wyjaśniają, dlaczego nie możesz podłączyć telefonu do projektora, to:

 • Zarówno telefon, jak i projektor nie są prawidłowo podłączone.
 • Kable i adaptery nie są prawidłowo podłączone.
 • Kabel i adapter mogą nie być kompatybilne.

***

Podłączenie telefonu do projektora jest tak wygodne, jak mamy wyżej wymienione metody, które wyjaśniły ci, jak podłączyć telefon do projektora bez HDMI iz HDMI. Dlatego przed użyciem należy zapoznać się z rodzajami kabli i ich kompatybilnością. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci dowiedzieć się, jak podłączyć telefon do projektora przez USB. Podziel się swoimi pytaniami lub sugestiami w sekcji komentarzy poniżej.

x