Jak podłączyć urządzenie z systemem Android do projektora

Udostępnij teraz w social media:

Urządzenia z Androidem są świetne, ale ich mały rozmiar może czasami ograniczać. Po podłączeniu urządzenia do projektora możesz udostępniać ekran innym osobom w celach biznesowych lub dla przyjemności. Oto kilka sposobów, aby to zrobić.

Jeśli nie masz projektora, możesz także podłączyć Androida do telewizora. Projektory są jednak lepszą opcją, ponieważ zwykle wyświetlają znacznie większy rozmiar ekranu niż telewizor, co czyni je idealnymi do odtwarzania multimediów lub prezentacji danych.

Połącz się bezprzewodowo przez Chromecasta

Najłatwiejszą metodą podłączenia urządzenia z Androidem do projektora jest użycie Google Chromecast. Aby to zrobić, projektor musi obsługiwać połączenia HDMI.

Po podłączeniu Chromecasta do portu HDMI możesz bezprzewodowo przesyłać do niego ekran urządzenia z Androidem. Twój Chromecast wyświetli wtedy zawartość przez projektor.

Upewnij się, że wyłączyłeś tryb oszczędzania energii na swoim urządzeniu z Androidem, ponieważ może to obniżyć jakość strumienia.

Jeśli nie masz jeszcze aplikacji Google Home, pobierz i zainstaluj go ze sklepu Google Play.

Otwórz aplikację „Strona główna”, a następnie dotknij karty Konta w prawym dolnym rogu.

Przewiń w dół i kliknij „Mirror Device”.

Na karcie Konta w aplikacji Google Home dotknij Urządzenie lustrzane

Jeśli zobaczysz ostrzeżenie, że Twoje urządzenie nie jest zoptymalizowane do przesyłania, kliknij „OK”. Nie powinno to uniemożliwiać przesyłania ekranu do Chromecasta.

Kran

Kliknij „Przesyłaj ekran / dźwięk”, a następnie wybierz swojego Chromecasta, aby się z nim połączyć.

  Jak rysować online za pomocą aplikacji Google Chrome Canvas

Kran

Po nawiązaniu połączenia ekran powinien rozpocząć przesyłanie strumieniowe do projektora przez Chromecasta.

Połączenia przewodowe

Jeśli opcja bezprzewodowa nie jest odpowiednia, możesz zamiast tego użyć połączenia przewodowego. Wszystkie urządzenia z Androidem są wyposażone w opcję microUSB lub USB-C.

Za pomocą odpowiedniego kabla możesz podłączyć urządzenie z Androidem do projektora, który bezpośrednio korzysta z kabla HDMI. Innym obsługiwanym standardem jest MHL, który również łączy się przez porty HDMI.

Kabel USB-C do HDMI

Nowsze urządzenia z Androidem, takie jak najnowsze telefony Samsung, używają do ładowania USB-C. Jeśli masz urządzenie USB-C, możesz użyć pliku Kabel USB-C do HDMI aby podłączyć urządzenie bezpośrednio do projektora obsługującego HDMI.

Lista kabli USB-C do HDMI na Amazon.

Nie powinieneś robić niczego poza podłączeniem urządzenia USB-C do projektora. Upewnij się, że projektor jest ustawiony na prawidłowe wejście HDMI.

Należy jednak pamiętać, że jedną wadą USB-C do HDMI jest brak zasilania. Jeśli używasz innych metod przewodowych, takich jak MHL, możesz zasilać urządzenie, gdy jest podłączone.

Mobilne łącze wysokiej rozdzielczości (MHL)

Mobile High-Definition Link (MHL) wykorzystuje specjalnie zaprojektowane kable HDMI. W przeciwieństwie do nowszej metody USB-C, Kable MHL używają microUSB. Jak wspomniano powyżej, może również zasilać Twoje urządzenie, zapewniając jednocześnie cyfrowe wideo i audio.

Lista kabli MHL HDMI na Amazon.

Niektóre projektory obsługują HDMI, ale musisz poszukać specjalnie portu HDMI z etykietą MHL na projektorze. Jeśli go nie widzisz, nie będzie zasilać Twojego urządzenia. Twoje urządzenie z Androidem również musi obsługiwać MHL.

Aby połączyć się przez MHL, nie powinieneś nic robić na swoim urządzeniu z Androidem, poza podłączeniem go do projektora za pomocą odpowiedniego kabla. W projektorze przełącz wejście na odpowiedni port MHL HDMI, aby wyświetlić wyświetlany ekran systemu Android.

  Jak zainstalować motyw Black Maia Gnome Shell

Połączenia bezprzewodowe

Miracast i Wi-Fi Direct to standardy bezprzewodowe, które łączą urządzenia z innymi urządzeniami, takimi jak wyświetlacze. Wcześniej Android oficjalnie obsługiwał Miracast, ale porzucił go z Androidem 6 Marshmallow. Miracast nadal działa jednak z niektórymi urządzeniami z Androidem, ponieważ jest oparty na Wi-Fi Direct, który jest nadal obsługiwany przez Androida.

O ile oba urządzenia nie określą wyraźnie, że obsługują Wi-Fi Direct lub Miracast, najlepszym sposobem sprawdzenia, czy się połączy, jest użycie jednego z tych standardów, aby go wypróbować.

Aby rozpocząć, poszukaj w projektorze opcji „Screen Mirroring”, „Device Mirroring” lub podobnie nazwanego ustawienia, a następnie przełącz się na ten tryb.

Najlepszym sposobem na połączenie za pomocą Miracast jest użycie aplikacji innej firmy, takiej jak Castto, aby nawiązać połączenie. Ponieważ nie jest już oficjalnie obsługiwany, nie ma gwarancji, że używanie Miracast na nowoczesnych urządzeniach z Androidem będzie działać.

W takim przypadku użyj Chromecasta, połączenia przewodowego lub spróbuj skorzystać z Wi-Fi Direct.

Wi-Fi Direct

Jeśli chcesz korzystać z Wi-Fi Direct, możesz to zrobić bezpośrednio w systemie Android. Te kroki mogą się nieznacznie różnić w zależności od wersji Androida i urządzenia.

Potrzebujesz projektora, który obsługuje Wi-Fi Direct i umożliwia strumieniowe przesyłanie ekranu za pomocą tej metody.

Aby rozpocząć, przesuń palcem w dół po ekranie, aby uzyskać dostęp do obszaru powiadomień, a następnie dotknij ikony koła zębatego, aby uzyskać dostęp do menu „Ustawienia” systemu Android. Możesz też uzyskać dostęp do menu „Ustawienia” z szuflady aplikacji.

  Kto jest właścicielem ExpressVPN?

Stuknij ikonę koła zębatego.

Jeśli korzystasz z urządzenia Samsung, kliknij „Połączenia”. Na innych urządzeniach z Androidem może być konieczne kliknięcie „Sieć i Internet”.

Kran

Wskaż „Wi-Fi”, aby uzyskać dostęp do menu Wi-Fi.

Kran

W menu Wi-Fi upewnij się, że ustawienie jest włączone, a następnie dotknij „Wi-Fi Direct”. Na innych urządzeniach z Androidem może być konieczne najpierw stuknięcie „Zaawansowane” lub „Preferencje Wi-Fi” w tym menu, a następnie „Wi-Fi Direct”, aby uzyskać dostęp do tego menu.

Kran

Twoje urządzenie automatycznie wyszuka dostępne urządzenia Wi-Fi Direct. Jeśli lokalizuje projektor, dotknij opcji połączenia, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

Smart View na urządzeniach Samsung

Jeśli posiadasz urządzenie Samsung, możesz użyć Smart View do bezprzewodowego łączenia się z niektórymi urządzeniami. Przesuń palcem w dół obszar powiadomień i dotknij „Smart View” na liście szybkich działań.

Kran

Twoje urządzenie wyszuka pobliskie urządzenia Chromecast lub Miracast. Znajdź swoje urządzenie, a następnie stuknij je, aby się połączyć. Twoje urządzenie Samsung powinno połączyć się z projektorem i rozpocząć do niego przesyłanie strumieniowe.

Plik

Aplikacje producenta

Niektórzy producenci projektorów oferują własne aplikacje na Androida, które umożliwiają bezpośrednie połączenie się z projektorem z urządzenia przez Wi-Fi.

Aplikacje takie jak Projektor bezprzewodowy Panasonic, Epson iProjection, i Szybkie połączenie projektora to przykłady aplikacji, które możesz wypróbować w zależności od producenta projektora.

Te aplikacje mogą nie pozwalać na wyświetlanie całego ekranu, ale powinny umożliwiać wyświetlanie statycznych obrazów lub plików dokumentów na projektorze. Chociaż nie byłaby to użyteczna metoda przesyłania strumieniowego multimediów, może się przydać podczas prezentacji biznesowych.

x