Jak podświetlić aktywną kartę w Chrome

Chrome pozwala dostosować kolor interfejsu użytkownika. Możesz to zrobić swobodnie i jest to szybki sposób na stworzenie motywu Chrome. Narzędzie dostosowywania w Chrome pozwala wybrać jeden kolor, a następnie jego odcienie są używane na pasku kart. Wygląda dobrze estetycznie, ale często aktywna karta jest trudna do odróżnienia od kart w tle.

Jeśli nie jesteś szczególnie przywiązany do motywu i chcesz tylko zaznaczyć aktywną kartę w Chrome, aby łatwiej było ją zidentyfikować, powinieneś użyć motywu Czarno-biały.

Podświetl aktywną kartę

Motyw Czarno-biały jest motywem Chrome (tj. Motywem Google) i jest w przeważającej części ciemnym motywem z czernią na pasku kart i na stronie nowej karty. Aktywna karta ma ładny biały kolor, który łatwo odróżnić od czerni kart tła.

Zainstaluj motyw Czarno-biały z Sklep internetowy Chrome. Zmieni wygląd przeglądarki zaraz po jej zainstalowaniu.

To tylko jeden z wielu motywów, które możesz zainstalować, aby podświetlić aktywną kartę w Chrome. Możesz przejrzeć inne motywy dostępne w sklepie Chrome Web Store, z których niektóre są motywami o wysokim kontraście i zostały stworzone właśnie w tym celu.

Jeśli dostępne motywy nie działają, lub nadal jesteś przywiązany do określonego koloru, którego używa Twój obecny motyw, zawsze możesz utworzyć własny motyw. Wspomnieliśmy wcześniej, że ich tworzenie jest dość łatwe.

Możesz utworzyć motyw, który będzie miał ten sam kolor, co bieżący, ale może mieć ciemniejszy lub jaśniejszy kolor dla aktywnej karty. Motyw nie zostanie zainstalowany w taki sam sposób jak motyw ze sklepu Chrome Web Store, ale będzie działał w ten sam sposób.

Zmiana motywów w Chrome jest dość łatwa, ale możesz mieć zainstalowany tylko jeden motyw naraz, co oznacza, że ​​jeśli chcesz mieć różne motywy rano i wieczorem, musisz je instalować i odinstalowywać codziennie. Pamiętaj o tym podczas tworzenia motywu, aby nie był zbyt jasny, aby można go było używać w nocy. Jedną sztuczką, której możesz użyć, jest to, że zamiast podświetlania karty innym kolorem, możesz podświetlić kolor, w którym wyświetlany jest tytuł karty. Kolor można ustawić tak, aby kontrastował z kolorem karty.