Mac

Jak podświetlić kursor myszy w systemie macOS

Kursor w systemie macOS można powiększyć i ogólnie jest łatwiejszy do oglądania, ponieważ ma do niego solidną ramkę. O ile kursor nie jest bardzo mały i nie masz wyjątkowo wysokiej rozdzielczości ekranu, istnieje szansa, że ​​nie zgubisz kursora. Nawet jeśli to zrobisz, możesz potrząsnąć myszą, aby go znaleźć. Działa to wtedy, gdy jesteś tylko ty w systemie, ale jeśli nagrywasz screencast na komputerze Mac lub używasz go do prezentacji, potrzebujesz prostego sposobu wyróżnienia kursora myszy. Mamy dwie aplikacje, które możesz wypróbować; ScreenPointer, który oferuje prosty jednorazowy zakup, choć jest bezpłatny do marca 2020 r., Oraz Mouseposé, który prosi o zakup rocznej subskrypcji za 9,99 USD.

Chcesz podświetlić kursor w systemie Windows 10? Jest aplikacja do pracy.

Podświetl kursor myszy

Zaczniemy od ScreenPointer która jest tańszą opcją i która faktycznie dodaje podświetlenie kursora. Darmowa wersja zapewni ci dostęp do podświetlenia reflektora, co jest bezużyteczne, ponieważ dodaje nakładkę do reszty ekranu, przyciemniając go. To nie jest najlepsza opcja do screencastów, a na pewno nie najlepsza do prezentacji.

Jeśli jednak uaktualnisz do wersji pro, uzyskasz dostęp do czerwonych i zielonych wskaźników, które możesz zwiększyć i które będą bardziej odpowiednie. Wszystkie inne opcje, które ma do zaoferowania, wydają się dość głupie. Możesz wypróbować je wszystkie. W niektórych przypadkach broń może działać, podobnie jak bariera.

Mouseposé jest to, co większość ludzi poleca, ale oferuje tylko jeden rodzaj wyróżnienia; to samo światło punktowe, które oferuje wskaźnik ekranu z opcją zmiany koloru. Jedynym problemem jest to, że również doda nakładkę na ekran, która może nie być odpowiednia do screencastów i prezentacji. Aplikacja ma wersję próbną, więc możesz ją sprawdzić za darmo i sprawdzić, czy pasuje do rachunku.

Aplikacja może także wyświetlać kliknięcia, a ta konkretna funkcja jest znacznie lepsza niż funkcja wyróżniania.

Ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, jakiego rodzaju wyróżnienia szukasz. Jeśli potrzebujesz reflektora, bezpłatna wersja ScreenPointer jest idealna do tego zadania. Była kiedyś aplikacja o nazwie Wyróżnienie, która działała lepiej niż jedna z dwóch wspomnianych przez nas aplikacji, ale nie jest już opracowywana, strona programisty została porzucona i nigdy nie była aplikacją 64-bitową, co oznacza, że ​​nie może uruchomić na Catalinie.

x