Jak podzielić i wyrównać system Windows za pomocą skrótów klawiaturowych w systemie macOS

Windows robi jedną rzecz wyjątkowo dobrze; zarządzanie windows. System operacyjny ma kilka świetnych skrótów klawiaturowych, które umożliwiają przyciąganie i wyrównywanie okien do dowolnej strony ekranu. Pracują z wieloma monitorami. macOS nie ma czegoś takiego, a użytkownicy systemu operacyjnego zawsze szukają sposobu na replikację przyciągania okien z systemu Windows do macOS. Veeer to bezpłatna aplikacja na macOS, która dość dobrze radzi sobie z replikacją tej funkcji. Możesz go używać do dzielenia i wyrównywania okien za pomocą skrótów klawiaturowych w systemie macOS.

zainstalować Veeer i uruchom go. Aplikacja wymaga specjalnego dostępu użytkownika, więc najpierw otwórz aplikację Ustawienia, przejdź do opcji Bezpieczeństwo i prywatność, a następnie przejdź do karty Prywatność. Włącz dostęp do ułatwień dostępu dla Veer tutaj. Może być konieczne wprowadzenie hasła użytkownika lub administratora, aby zezwolić użytkownikowi na dostęp.

Veeer dodaje przycisk strzałki w dół do paska menu, aby pokazać, że jest uruchomiony. Kiedy dzielisz i dopasowujesz okna za pomocą skrótów klawiaturowych, musisz przytrzymać jeden z klawiszy modyfikujących, tj. Command, Shift lub Control i stuknąć klawisze strzałek na klawiaturze. Veeer pozwala wybrać, które klawisze modyfikujące po lewej stronie mają być używane do wyrównywania okien. Możesz włączyć lub wyłączyć te, których nie chcesz używać. Przejdź do preferencji aplikacji, aby ustawić klawisze modyfikujące.

Oprócz dzielenia i wyrównywania okien, Veeer może również maksymalizować i wyśrodkować okno aplikacji za pomocą dwukrotnego kliknięcia. To oczywiście wymaga użycia myszy lub gładzika. Pozwala także ponownie otworzyć ostatnie okno zamknięte klawiszem Q, E lub C. Ponownie, to Ty decydujesz, którego klucza użyć.

Ponieważ niektóre klawiatury Apple Bluetooth nie mają dedykowanych klawiszy strzałek, Veeer działa również z klawiszami WASD. Oznacza to, że jeśli masz jedną z mniejszych klawiatur Apple Bluetooth lub mniejszego MacBooka, ta aplikacja nadal będzie użyteczna.

Veeer działa naprawdę dobrze; oczywiście musisz mieć aktywne okno, aby wyrównać okna, ale poza tym działa dobrze. Szybko przyciąga okna i obsługuje wszystkie krawędzie ekranu. Jest to bardzo dobra replika przyciągania systemu Windows w systemie Windows 10. High Sierra ma nieco lepsze zarządzanie oknami, które umożliwia przenoszenie i zmianę rozmiaru okien, które zostały przyciągnięte obok siebie, więc między tymi dwiema funkcjami niczego nie brakuje. Istnieją oczywiście inne płatne aplikacje, które robią to samo i być może oferują nawet nieco więcej niż ta, ale jeśli potrzebujesz dobrego darmowego rozwiązania, to jest to.