Jak podzielić pliki MP3 w systemie Windows 10

Aplikacja Filmy i telewizja, a dokładniej aplikacja Zdjęcia w systemie Windows 10, może zarówno dzielić, jak i łączyć filmy. Jednak aplikacja Groove na Windows 10 jest niesamowicie prosta. Ma korektor, ale to również jest nowy dodatek, więc zapomnij o używaniu aplikacji do edycji plików audio. MP3 to popularny format audio i jeśli masz plik MP3, który musisz podzielić, Groove nie jest do tego aplikacją. Możesz znaleźć podstawowe aplikacje, które załatwią sprawę, ale niezawodnie dobrą jest Audacity. Jest to trochę skomplikowane w użyciu dla bardziej wyrafinowanych rzeczy, ale dzielenie plików MP3 jest dość łatwe do nauczenia.

Podziel pliki MP3

Audacity to bezpłatna aplikacja typu open source, więc śmiało Ściągnij i zainstaluj. Zanim zaczniemy edytować plik, wiedz, że domyślnie Audacity nie nadpisuje oryginalnego pliku bez względu na to, co robisz. Kiedy dodajesz do niego plik i edytujesz go, w zasadzie tworzysz projekt. Zostanie zapisany jako projekt, chyba że go wyeksportujesz.

Otwórz Audacity i przeciągnij i upuść plik MP3, który chcesz podzielić. Twój plik jest reprezentowany w postaci długości fali. Kliknij i przeciągnij kursor myszy nad część, którą chcesz wyciąć. Aby uzyskać dokładniejszy wybór, użyj opcji Początek i koniec zaznaczenia u dołu.

Przejdź do menu Edycja. Wybierz Wytnij lub po prostu użyj skrótu klawiaturowego Ctrl + X, aby usunąć wybrany bit. Następnie możesz przejść do Plik> Eksportuj> Eksportuj jako MP3. Pozostały fragment pliku można wyeksportować w formacie MP3. Będziesz musiał jednak nadać mu inną nazwę, aby nie nadpisał oryginalnego pliku podczas procesu eksportu.

Jeśli chcesz wyciąć część, która nie jest zaznaczona, przejdź do Edycja> Przytnij.

Audacity może również dołączyć do dwóch różnych plików audio. To niezwykle proste. Przeciągnij i upuść pliki, które chcesz scalić, do Audacity. Jeśli chcesz scalić cały plik z innym, kliknij go i użyj skrótu klawiaturowego Ctrl + A, aby zaznaczyć całość. Użyj skrótu klawiaturowego Ctrl + C, aby go skopiować. Kliknij drugi plik dokładnie w miejscu, w którym chcesz wkleić dźwięk z pierwszego i użyj klawiatury Ctrl + V, aby go wkleić.

Jeśli chcesz scalić tylko niewielką część pliku, wybierz tylko ten z drugiego pliku i ponownie użyj skrótu Ctrl + C, aby go skopiować. Kliknij pierwszy plik dokładnie w tej części, w której chcesz wkleić fragment, i użyj skrótu klawiaturowego Ctrl + V, aby go wkleić. Kiedy wklejasz fragment z jednego pliku audio do drugiego, Audacity nie zastępuje pliku, do którego wklejasz. Zamiast tego dodaje do pliku, przesuwając jego aktualną zawartość dalej w dół osi czasu. Następnie wystarczy go wyeksportować i nie zapomnij zmienić nazwy nowego pliku na inną.

x