Jak podzielić się historią dnia Facebook Messenger

Facebook kopiuje historie Snapchata i integruje tę funkcję z każdą posiadaną aplikacją. To się dzieje i nie można tego zatrzymać. Zaledwie kilka tygodni temu aktualizacja Whatsapp wprowadziła do aplikacji do przesyłania wiadomości statusy podobne do historii Snapchata. Teraz Facebook Messenger jest w trakcie uzyskiwania podobnej funkcji. Ta nowa funkcja nosi nazwę Messenger Day. To pokaz slajdów zawierający zdjęcia i filmy, które możesz udostępniać znajomym lub wybierać. Pokaz slajdów znika po 24 godzinach. Możesz zobaczyć, kto oglądał pokaz slajdów „Mój dzień” i kontrolować, kto może, a kto nie może go oglądać. Oto jak udostępniać zdjęcia do historii z dnia Messenger Day.

Messenger Day został dodany w ostatniej aktualizacji aplikacji. Od tego czasu funkcja jest powoli wdrażana.

Dostęp do Messenger Day

Otwórz aplikację Messenger na swoim iPhonie lub telefonie z systemem Android. Na karcie Strona główna zobaczysz opcję „Dodaj do swojego dnia” u góry. Zobaczysz także miniatury wszystkich znajomych, którzy opublikowali zdjęcie z ich dnia. Zobaczysz przynajmniej jeden z Facebook Messenger, aby przedstawić nową funkcję.

Dodaj zdjęcia do dnia komunikatora

Dotknij opcji „Dodaj do swojego dnia” u góry strony głównej, aby dodać zdjęcia do dnia w Messengerze. Alternatywnie możesz dotknąć przycisku aparatu i zrobić zdjęcie, aby dodać je do swojej historii Messenger Day.

Możesz zrobić zdjęcie lub nagrać wideo z aparatu lub wybrać jedno z rolki aparatu. Po wybraniu lub zrobieniu zdjęcia możesz na nim rysować, dodawać tekst lub naklejkę. Dotknij przycisku strzałki w prawym dolnym rogu, aby kontynuować.

Zdjęcia lub filmy są dodawane pojedynczo. Każde kolejne zrobione zdjęcie może zostać dodane do historii Messenger Day. Jest dodawany na końcu Twoich aktualnych zdjęć. Twoi znajomi nie otrzymają powiadomienia, gdy zaktualizujesz swoją historię.

Po zrobieniu zdjęcia lub nagrania wideo możesz dodać je do swojej historii lub udostępnić jednemu lub kilku znajomym.

Wybierz „Mój dzień”, aby udostępnić zdjęcie lub wideo w swojej historii w programie Messenger. Stuknij przycisk koła zębatego obok opcji Mój dzień, aby określić, kto może zobaczyć Twoją historię. Możesz pozwolić wszystkim znajomym zobaczyć Twoją historię i wykluczyć kilku lub wybrać tylko kilku znajomych, dla których Twoja historia będzie widoczna.

Przeglądanie historii z dnia komunikatora

Historie z Dnia Posłańca, które publikujesz Ty lub Twoi znajomi, pojawiają się u góry karty Strona główna. Dotknij historii, aby ją wyświetlić. Automatycznie przejdzie przez zdjęcia. Możesz przejść do następnego zdjęcia, dotykając prawej krawędzi ekranu. Możesz wrócić do poprzedniego zdjęcia, dotykając lewej krawędzi ekranu.

Po dotknięciu własnej historii u góry karty głównej i zobaczeniu, którzy z Twoich znajomych obejrzeli Twoją historię.

Twoi znajomi mogą odpowiedzieć na Twoją historię. Messenger ma wbudowane odpowiedzi i opcję wysyłania niestandardowej odpowiedzi. Opcje odpowiedzi pojawiają się u dołu artykułu, gdy go przeglądasz.

Usuń zdjęcia z historii Messenger Day

Możesz usunąć zdjęcia ze swojej historii. Stuknij przycisk przepełnienia w prawym dolnym rogu zdjęcia. Pojawi się menu. Stuknij przycisk usuwania, aby usunąć zdjęcie ze swojej historii. Zdjęcia są usuwane pojedynczo. Możesz usunąć wszystkie zdjęcia ze swojej historii, ale nie możesz usunąć całej historii naraz.

Zgłaszanie nadużycia

Podobnie jak w przypadku wszystkiego związanego z mediami społecznościowymi, ludzie mogą nadużywać tej nowej funkcji. Jeśli historia lub zdjęcie są nieodpowiednie, możesz to zgłosić. Dotknij przycisku przepełnienia w prawym górnym rogu historii. Pojawi się menu z opcją raportu.

Obecnie nie ma możliwości wyłączenia tej nowej funkcji. Niezależnie od tego, czy podobał Ci się Snapchat, czy nie, będziesz używać czegoś podobnego w jednej z aplikacji Facebooka.