Jak podzielić się historią kogoś innego na Instagramie?

Historie na Instagramie są widoczne tylko przez krótki czas. W przeciwieństwie do innych platform mediów społecznościowych, które ułatwiają udostępnianie lub retweetowanie oryginalnych treści innej osoby, Instagram jest nieco trudniejszy.

Ale jeśli wystarczająco lubisz czyjąś historię na Instagramie, możesz chcieć pokazać ją innym znajomym i obserwatorom. W tym artykule omówiono, jak i kiedy udostępniać treści innych użytkowników na platformie.

Jak udostępnić historię na Instagramie?

Istnieją różne sposoby udostępniania historii na Instagramie innej osoby. Jednak istnieją również zasady, które to robią. Zacznijmy!

Jak udostępnić historię na Instagramie w swojej historii

Jak zwykle łatwo jest udostępnić czyjąś Historię na Instagramie.

Możliwość dodania czyjejś historii do własnej zależy w dużej mierze od tego, czy twórca Cię oznaczył. Jeśli użytkownik nie oznaczył Cię tagiem, nie ma możliwości dodania Historii do Twojej.

Z pewnością jest więcej opcji poniżej, ale na razie tematem jest, jak udostępnić czyjąś historię na Instagramie, zakładając, że zostałeś w niej oznaczony.

 • Otwórz Instagram i dotknij „papierowego samolotu” (ikona wiadomości bezpośrednich) w prawym górnym rogu.
 • Otwórz „powiadomienie o tagowaniu”, które otrzymałeś, gdy zostałeś oznaczony w Story.
 • Stuknij w „Dodaj do swojej historii” i wybierz „Wyślij”, aby opublikować ją w swojej własnej historii, a następnie opublikuj historię w normalny sposób.
 • Jak wysłać historię komuś innemu

  Jeśli nie zostałeś oznaczony, nadal możesz wysłać swoją historię na Instagramie do innego użytkownika. Chociaż nie jest to udostępnianie historii dla wszystkich innych, ta metoda jest przydatna, jeśli chcesz pokazać ją kilku znajomym.

  Ograniczeniem jest to, że konto oryginalnego nadawcy musiałoby być ustawione na „Publiczne”. Jeśli tak nie jest, nie zobaczysz opcji wysłania go do innej osoby.

  Aby wysłać istniejącą Historię do innego użytkownika na Instagramie, wykonaj następujące czynności:

 • Stuknij w „Historia” u góry ekranu.
 • Stuknij ikonę „papierowego samolotu” po prawej stronie pola tekstowego.
 • Dotknij „Wyślij” obok każdego użytkownika, którego chcesz pobrać Historię.
 • To wszystko. Jeśli ikona papierowego samolotu nie jest wyświetlana obok pola tekstowego, prawdopodobnie inny użytkownik ma swoje konto jako prywatne lub nie ustawił uprawnień umożliwiających udostępnianie.

  Udostępniaj historie z Instagrama na zewnątrz

  Kolejną fajną funkcją Instagrama jest udostępnianie linku do Story za pomocą zewnętrznej aplikacji. Na przykład, jeśli chcesz pokazać znajomemu uroczą lub zabawną historię na Instagramie, możesz skopiować link i wysłać mu go w wiadomości tekstowej.

  Oto jak:

 • Stuknij w „Instagram Story”, a następnie stuknij w „pionowy wielokropek” (trzy pionowe kropki) w prawym górnym rogu.
 • Wybierz „Udostępnij w…”
 • Wybierz „aplikację” lub „kontakt”, do którego chcesz wysłać link.
 • Gdy znajomy kliknie w link, otworzy się Instagram i przeniesie go bezpośrednio do Story.

  Ustawiaj swoje historie jako publiczne, aby można je było udostępniać

  Historie na Instagramie muszą być ustawione na „Publiczne”, aby je udostępniać, co jest ustawieniem domyślnym, chyba że ręcznie zmienisz je na Prywatne. Najlepiej, jeśli masz jak największą część swojego konta publicznie, a prywatne tylko wtedy, gdy masz z kimś problemy. W przeciwnym razie pokonuje cel bycia w mediach społecznościowych. To jednak Twoje konto, więc musisz zrobić wszystko, co dla Ciebie działa.

  Profil publiczny jest dostępny dla każdego i pojawia się w wynikach wyszukiwania i sugerowanych listach. Konto prywatne jest widoczne tylko dla znajomych, których obserwujesz. Musisz ich śledzić, aby mogli zobaczyć Twoje konto prywatne. Nie wystarczy, że po prostu za tobą podążają.

  Aby ustawić swoje konto jako publiczne lub prywatne, wykonaj następujące czynności:

 • Stuknij ikonę „profilu” na Instagramie, aby uzyskać dostęp do menu.
 • Wybierz „Ustawienia”, a następnie „Prywatność”.
 • Wybierz „Prywatność konta”.
 • Wybierz „Konto prywatne” lub „Konto publiczne” w zależności od potrzeb.
 • Domyślnie Twój profil jest ustawiony jako Publiczny, więc naprawdę musisz to zrobić tylko wtedy, gdy zmieniasz ustawienie na lub z prywatnego.

  Oznaczanie kogoś na Instagramie, aby udostępnić historię

  Drugim kluczowym elementem dzielenia się swoimi historiami jest otagowanie w nim. Możesz ponownie opublikować Historię tylko wtedy, gdy inna osoba Cię w niej oznaczy. Jak więc oznaczyć kogoś w Instagram Stories?

 • Utwórz swoją „historię” jak zwykle, używając obrazu, podpisów, tytułów, naklejek lub czegokolwiek.
 • Wybierz „dowolne miejsce” na obrazie i napisz „@wzmiankę”, używając jego nazwy użytkownika.
 • Możesz oznaczyć wiele osób w Story, a każda z nich otrzyma powiadomienie, że została oznaczona. Nie możesz zapobiec temu powiadomieniu, ale możesz uniknąć ponownego opublikowania swojej Historii.

  Podsumowując, ponowne publikowanie jest kluczowym aspektem mediów społecznościowych, ale używaj go oszczędnie. Pomyśl o tym jako o grze lub aplikacji randkowej i wyobraź sobie, że wykonujesz tylko jeden lub dwa przesunięcia dziennie lub tydzień. Oczywiście zachowałbyś je w rezerwie, dopóki nie znajdziesz czegoś wyjątkowego lub ekscytującego i tylko to opublikujesz. Jeśli zbyt często repostujesz na Instagramie, nie będziesz obserwowany lub ignorowany, a nikt nie chce tego w sieci społecznościowej!